Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Michałoróżności
Industriada 2018 - pociągiem liniami towarowymi w GOP-ie
10 czerwca, na zakończenie Industriady, Koleje Śląskie zorganizowały dwa przejazdy pociągów specjalnych po towarowych liniach Górnego Śląska. Nieczęsto zdarza się okazja przejazdu przez Zabrze Makoszowy, Katowice Janów czy Siemianowice Śląskie. Ostatnio miałem w planie przejazd (co prawda tylko przez Makoszowy) objazdem w 2013 roku, ale przeszkodziła mi własna hospitalizacja z powodu świeżo rozpoznanej cukrzycy typu 1. Przez 5 lat ubolewałem nad zaprzepaszczoną szansą na zaliczenie tego odcinka - do czerwca tego roku. Znalazłem informację o planowanym pociągu specjalnym, udało się złapać bilet (za śmieszne 35 złotych - w cenie bilet dobowy na sieć KŚ). 
Trasa była wyjątkowa - najpierw liniami nr 137 i 131 do Bytomia, dalej 132 do Gliwic, zmiana czoła w gliwickim porcie na linii 675, dalej linią 141 przez Zabrze Makoszowy do podg Radoszowy, później zaliczonym rok temu odcinkiem linii do podg Panewnik, linią 171 przez Katowice Muchowiec, by na Janowie odbić na łącznicę 657 do Szopienic Północnych i linią do Chorzowa Starego, w końcu do Bytomia. 

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: IMG_20180610_111943.jpg]

[Obrazek: IMG_20180610_114319.jpg]

[Obrazek: IMG_20180610_122217.jpg]

[Obrazek: IMG_20180610_123615.jpg]

Więcej na blogu Michałoróżności
Odpowiedz

Reaktywacja linii do Buska-Zdroju
W tym roku, po 14 latach od zawieszenia połączeń pasażerskich, wróciły pociągi do Buska-Zdroju. Nie mogłem nie skorzystać z okazji w drugi łikend ich kursowania, a dokładnie w sobotę 7 lipca, wybrałem się zaliczyć linię nr 73, a przy okazji zwiedzić Jędrzejów i Busko. Wstyd się przyznać, ale przez wiele lat jeździłem z rodzicami raz lub dwa razy w roku przez Busko do rodziny koło Włoszczowy, ale nigdy nie zatrzymaliśmy na jakieś zwiedzanie.

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: IMG_20180707_102509.jpg]

[Obrazek: IMG_20180707_113332.jpg]

[Obrazek: IMG_20180707_115401.jpg]

Więcej na blogu Michałoróżności
Odpowiedz

Photo 
Po kolejnej dłuższej nieobecności wracam na forum by zrelacjonować kilka zaległych wyjazdów z 2018 roku no i oczywiście go podsumować. 
Dzisiaj dwie bardzo krótkie, "ogryzkowe" relacje.

Pociągiem z Jarocina do Gniezna
W sierpniu 2018 roku przejechałem kilka, ostatnich jak się okazało, tras kolejowych tamtego roku. Urządzanie mieszkania, rozpoczęcie stażu podyplomowego w październiku poskutkowała lekkim niedostatkiem czasu i funduszy. Teraz się trochę uspokoiło, więc uzupełnię kilka zaległych relacji.
Zacznijmy od pierwszego sierpniowego wyjazdu, kiedy zaliczyłem brakujący odcinek linii 281 między Jarocinem i Gnieznem.

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: IMG_20180806_204120.jpg]

[Obrazek: IMG_20180807_054700.jpg]

Śląskie ogryzki, cz. 7. Linią nr 155 z Poraja do Częstochowy
Kilka dni po poprzednim wyjeździe zaplanowałem skorzystać z okazji zaliczenia linii nr 155 Poraj - Częstochowa. W zeszłym i bieżącym roku część pociągów, w związku z modernizacji linii nr 1, korzysta z tej trasy objazdowej. Podróż zacząłem w Tarnowie, w Krakowie przesiadłem się do osobówki do Katowic - dawno nie jechałem tamtą trasą i czasu miałem sporo, choć nie ukrywam, że pokonywanie tej trasy z własnej woli balansuje na granicy zachować autoagresywnych. Linię zaliczyłem IC "Portowcem".

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: IMG_20180809_151958.jpg]

Kolejne relacje będą znacznie ciekawsze, gdyż w sierpniu wybrałem się na dwa dni do Czech. Zapraszam!
Odpowiedz

Łikend z KD+Czechy, cz.1. Český Těšín - Ostrava - Krnov - Głuchołazy
W kwietniu 2018 roku byłem na przejażdżce w Czechach. Trafiłem na vylukę i zrealizowałem planu w całości, więc obiecałem sobie, że wkrótce ponownie odwiedzę tamte rejony. Podczas pierwszej wizyty zaliczyłem też tylko jedną z reaktywowanych linii transgranicznych (Mezimesti - Mieroszów - Boguszów Gorce). Pozostała mi druga - Trutnov - Lubawka - Sędzisław. Ponadto od dawna ostrzyłem sobie zęby na przygranicznych odcinków linii pod Głuchołazami. 
Zanim zacznę może jeszcze poglądowa mapka dwudniowej trasy.
[Obrazek: CD.gif]

Z Czeskiego Cieszyna do Ostrawy (Svinova) dojechałem osobówką po linii 321 prez Havířov i Ostrawę-Vitkovice, później nadal linia 321 do Opavy. Następnie linią 310 do Krnova, skąd linią 292 przez Głuchołazy do Hanušovic. Na linii 25 do Lichkova mocno mi zależało, bo ostatnio pociągi nie kursują  nią zbyt często. Nocleg miałem w Mladkovie za Lichkovem. Drugiego dnia przez Letohrad linią 21 i 20 przez Týniště nad Orlicí i Duodleby n. Orlici dotarłem do Hradca Kralove, nie mając jednak czasu na jego zwiedzanie (niestety, ale na pewno go jeszcze odwiedzę). Później rychlikiem liniami 31 i 32, przez Jaroměř i Starkoč dojechałem do Trutnova, gdzie ze względu na małe opóźnienie musiałem przesiąść się na kolejny pociąg już na stacji Trutnov střed. Linią 47 dojechałem do Teplic n. Metuji. Do Trutnova wróciłem przez Nachod, Vaclavice i Starkoč, więc trasą znaną mi z kwietniowej podróży (oraz z poranka tego samego dnia). W końcu z Trutnova linią 43 (w Polsce nr 299) wróciłem do Polski przez Lubawkę i Sędzisław.  

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: IMG_20180811_145908.jpg]

[Obrazek: IMG_20180811_154732.jpg]

[Obrazek: IMG_20180811_155108.jpg]

Więcej na blogu Michałoróżności
Odpowiedz

Łikend z KD+Czechy, cz.2. Głuchołazy - Jesenik - Hanusovice - Mladkov
Kontynuujemy podróż po polsko-czeskim pograniczu. W tej części pokonamy trasę z Głuchołaz do Mladkova przez Jesenik i Hanusovice.

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: IMG_20180811_163200.jpg]

[Obrazek: IMG_20180811_172338.jpg]

[Obrazek: IMG_20180811_182014.jpg]

Więcej na blogu Michałoróżności
Odpowiedz

Łikend z KD+Czechy, cz.3. Mladkov - Letohrad - Hradec Kralove - Trutnov
Drugiego dnia miałem całkiem ambitny plan. Z Mladkova na linii 24 podjechałem do Letohradu, gdzie przesiadłem na pociąg do Týniště nad Orlicí a stamtąd do Hradca Kralove. Po krótkim oczekiwaniu wsiadłem do rychlika z Pragi, którym dojechałem do Trutnova. Do szczęścia brakowało mi tylko przejechania się linią przez Adršpach, co na szczęście udało się wcisnąć do planu. Tak więc dalej pojechałem do Teplic nad Metují a do Trutnova wróciłem znaną mi już znaną trasą przez Vaclavice.

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: IMG_20180812_075936.jpg]

[Obrazek: IMG_20180812_095801.jpg]

[Obrazek: IMG_20180812_111030.jpg]

Więcej na blogu Michałoróżności
Odpowiedz

Łikend z KD+Czechy, cz.4. Trutnov - Adrspach - Starkoc - Trutnov - Lubawjka- Sędzisław
Czwarta, ostatnia część relacji z wypadu do Czech. Podróż w poprzedniej części zakońćzyliśmy na stacji Trutnov střed. Dalszy plan to Adršpach, Teplic nad Metuji, Vaclavice, znowu Starkoč i Trutnov střed i w końcu sam Trutnov hlavní nádraží. Po przerwie na obiad powrót do Polski przez Lubawkę do Sędzisławia. 

Więcej na blogu Michałoróżności

[Obrazek: IMG_20180812_114455.jpg]

[Obrazek: IMG_20180812_121455.jpg]

[Obrazek: IMG_20180812_133924.jpg]

[Obrazek: IMG_20180812_160023.jpg]


Więcej na blogu Michałoróżności
Odpowiedz

No i wreszcie trafiłeś w moje ukochane karkonoskie klimaty. Smile
Z kolejowych spraw brakuje mi tutaj odcinka Trutnov - Svoboda n. Upou, natomiast z krajoznawczych relacji z wnętrza Skalnego Miasta, ponieważ będąc w tamtych rejonach  i nie odwiedzić tego miejsca to już niemalże trąci profanacją Big Grin

Myślę Michale że się nie obrazisz,  jak podepnę się na krzywy ryj z kilkoma swoimi wspomnieniami z ubiegłorocznej wyprawy do Ardspach Tongue

[Obrazek: dscf3410_1.jpg]


[Obrazek: dscf3364.jpg]


[Obrazek: dscf3368_1.jpg]

[Obrazek: dscf3370_4.jpg]
[Obrazek: dscf3386.jpg]
[Obrazek: dscf3388_1.jpg]
[Obrazek: dscf3402_1.jpg]

[Obrazek: dscf3408_1.jpg]

P.S
Poprawiłem Ci dolny link do bloga bo nie wchodził Tongue
Odpowiedz

Dzięki za poprawę linka i zdjęcia z Adršpachu, wszystkie interakcje mile widziane. Do Czech pewnie wybiorę się jeszcze niejeden raz, zwłaszcza w rejon Karkonoszy, choć t dość daleko od Krakowa jednak. Ostrawa jest znacznie bliżej, ale czeskie Karpaty, chociaż ładne, do Sudetów się nie umywają.

Może rzutem na taśmę wrzucę kilka swoich ujęć z jeszcze z liceum. 
[Obrazek: dscn5319.jpg]

[Obrazek: dscn5298.jpg]

[Obrazek: dscn5228_1.jpg]

[Obrazek: dscn5325.jpg]

[Obrazek: dscn5220.jpg]
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.