Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ochrona przeciwpożarowa
#1
Witam. Jestem uczniem technikum kolejowego i otrzymałem od mojego profesora temat pracy który jest dla mnie nie lada problemem. Urządzenia ochrony przeciwpożarowej i przeciwporażeniowej stosowane w pojazdach trakcyjnych”. Wszystko ok, ale właściwie co to są za urządzenia? Bo ok, na lokomotywie jest gaśnica w nowszym taborze zapewne czujniki dymu, ale co jeszcze bo ani ja ani moj ojciec maszynista nie jest w stanie mi nic powiedzieć na ten temat. Przeciwporażeniowe urządzenia to druga zagadka, bo przez poorażenie rozumiem to ze "walnął" mnie prąd, czyli idzac tym tokiem urzadzeniem ktore zabezpiecza przed porazeniem jestem ja sam....? Instrukcje , BHP, czy ir-1 nie pomagaja mi bo jest tam opisane postepowanie w czasie pozaru. Nie oczekuje podania mi wszystkiego na tacy, ale prosil bym o pomoc w tym temacie. Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Co do ochrony przeciwporażeniowej to proponuję zajrzeć do materiałów SEP i od razu cię powinno "oświecić". Swoją drogą, co teraz uczą w tych technikach...
Odpowiedz

#3
W lokomotywach spalinowych są gaśnice, w nowszych system gaszenia uruchamiany automatycznie. Oczywiście w jednych i drugich są urządzenia sygnalizacji pożaru.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
A czy mógł bym ewentualnie prosić o jakieś zródła, które mogły by mi pomóc w napisaniu tej pracy. Internetowe, badz jakies książki, gazety, instrukcje cokolwiek co mogło by mi przyblizyć konstrukcje systemów gaśniczych. Bo niestety zródła, które ja posiadam nic nie wspominają niestety o tym.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.