Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DB Schenker Rail Polska
#16
pozatym wątpię, by DB utrzymywało dalej te stare kible i inne pociągi, raczej by je wywalili. a właśnie np mnie interesuje kolej ze względu na technikę i wygląd polskiej myśli technicznej XX w. nei chiałbym żeby wpuścili do nas te superszybkie ice bo to wygląda okropnie jak dla mnie :/
Odpowiedz

#17
Nie będzie chyba tak źle ;-) EU07 i ET22 jest tyle, że bezcelowe jest ich kasowanie, tym bardziej, że niektóre są w bardzo dobrym stanie technicznym. Jeśli kupią spółkę, to wraz z taborem, więc z ekonomicznego punktu widzenia kasowanie to marnowanie wydanych na zakup firmy pieniędzy.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#18
mati77 napisał(a):a właśnie np mnie interesuje kolej ze względu na technikę i wygląd polskiej myśli technicznej XX w. nei chiałbym żeby wpuścili do nas te superszybkie ice bo to wygląda okropnie jak dla mnie :/
Postępu nie zatrzymasz. Sam też najchętniej oglądałbym do dziś Ty2 lub Pt47 odjeżdżające z peronów... No ale niestety technika idzie naprzód.
Odpowiedz

#19
no ale zobacz, siódemki, byki czy inne loki jeżdżą od szalonych lat sześdziesiątych do dziś, spółki je mogedrnizują je co powoduje że niewątpliwie będą jeździły drugie tyle a może nawet więcej
Odpowiedz

#20
mati77 napisał(a):mnie interesuje kolej ze względu na technikę i wygląd polskiej myśli technicznej XX w. nei chiałbym żeby wpuścili do nas te superszybkie ice bo to wygląda okropnie jak dla mnie :/
Mnie też! I polska myśl techniczna długo z polskich torów nie zniknie, mogę Ci to obiecać ;-) Ale musimy akceptować też to, co nowe, żeby ta nasza kolej nie była tylko ruchomym muzeum :-P
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#21
no mam nadzieje ze jeszcze kilkadziesiat lat pojezdza nasze loki - po modernie. a te ktore juz calkiem sie rozwaliły, lub sa niepotrzebne dać do jakiegoś muzeum po 1, 2 egzemplarze zeby o to dbali i utrzymywali w stanie uzytkowym, zeby mozna bylo je kiedys zaprezentowac tak jak parowozy dzisiaj ;-)
Odpowiedz

#22
Moim zdaniem w lokomotywy najstarsze nie inwestujmy, te nowsze modernizujmy, tnijmy tylko te, gdzie koszty modernizacji są porównywalne z zakupem nowego loka, a początkowe numery każdej serii oczywiście do bliżej nieokreślonego muzeum ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#23
mati77 napisał(a):pozatym wątpię, by DB utrzymywało dalej te stare kible i inne pociągi, raczej by je wywalili.
A skąd DB wzieło by nowy tabor? Te wszystkie Eurosprintery, wagony Pusch-Pull? DB póki co nie wejdzie na nasz rynek, zwłaszcza regionalny, bo wiązałoby się to z zakupem taboru. Inwestycja ta nie zwróciłaby się bo (w porównaniu do niemiec) nie jeździ dużo ludzi (spadek popytu spowodowany przez nieudolne zarządzenie PKP) jak i równierz wyskowie stawki dostępu do torów.
Odpowiedz

#24
Tak, polski rynek nie sprzyja konkurencji, tym lepiej, jeśli betonowe spółki zostaną sprywatyzowane i zarząd stanie się bardziej otwarty na rozwiązania, jakie są popularne w innych europejskich krajach.
Brak konkurencji gorszy od faszyzmu :mrgreen:
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#25
No nie wiem nie wiem.... patrząc na Owe 060Da mam mieszane uczucia:060Da DB Schenker '
co prawda w tych malaturach mamy coraz więcej lokomotyw min. T448p, SM48, SM31 oraz wyżej wymieniona seria 060Da.
Jakie jest wasze zdanie na temat malatury na lokomotywach przejętych przez DB Schenker?
Odpowiedz

#26
TOMEKKOT napisał(a):060Da DB Schenker
Co to jest?! Przeca to jakis wynalazek z kosmosu a nie rumunek. :-?
Odpowiedz

#27
Bardzo ładny, chociaż socjalistyczne kolor nie pasuje do wolnych Niemiec :mrgreen: Macie jakieś zdjęcie ze szlaku?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#28
mikrobart napisał(a):Macie jakieś zdjęcie ze szlaku?
Mówisz i masz!
Rumun z węglarkami
Oraz wyszukałem film..Rumun z węglarkami budowy specjalnej+ RP1
Ale szczerze mówiąc te barwy jakoś bardzo mi nie przeszkadzają, tyle że teraz mamy drugi KOLTRANS Orelnu (mam namyśli barwy)
Odpowiedz

#29
No całkiem nieźle wygląda. :mrgreen: W każdym razie o niebo lepiej niż nasze PKP-owskie. :-x . A sam rumunek to całkiem udany jest lok. Z opini tych co nimi jeździli wynika, że całkiem niezawodny, ale jego główną wadą, jest duży hałas w kabinie podczas jazdy, no i to, że nawet na postoju musi być włączona sprężarka, ponieważ inaczej nie da się go uruchomić ;-)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#30
Nieźle go Dojcze Budesbany odnowiły Smile Ale trochę smutno, że Niemcy wdzierają się na Polski Rynek Kolejowy, bo Polska kolej jest słaba ;/
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ECCO Rail PeKaP 24 23 924 26.07.2021, 21:47
Ostatni post: KazET21224142

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.