Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt tablicy zależności
#1
Na wstępie pragnę przywitać wszystkich forumowiczów ;-) !
Jestem studentem, opracowuje projekt sterowania ruchu na prostej stacji (projekt pulpitu nastawczego, planu schematycznego, tablicy zależności itp.).
Mam pytanie co do tablicy zależności:
Na stacji ruch pociągów pocżtkowo odbywa sie bez zatrzymania. Jak należy zmodyfikować "starą" tablice zależności w przypadku gdy ruch bedzie z zatrzymaniem na stacji?
Odpowiedz

#2
Uzależnić semafor wjazdowy z wyjazdowym w taki sposób, aby nie dało się podać przelotu. Innymi słowy wykluczyć możliwość podania sygnału na wyjazd jeżeli podany jest sygnał wjazdowy. Ale gdzie masz potrzebę każdorazowego zatrzymania pociągu?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Pytanie było czysto hipotetyczne, zadane przez Pana prowadzącego moje zajęcia, wobec fikcyjnej stacji kolejowej.
Odpowiedz

#4
No zbyt skomplikowany problem to nie był Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
No teraz sobie zdałem z tego sprawę :-P, dzięki wielkie za pomoc!
Odpowiedz

#6
A wbrew pozorom jest parę stacji gdzie przelotu podać się nie da
Odpowiedz

#7
Kopalnie, stacje czołowe Wink. Możesz podać przykłady?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
gdzie można więcej poczytać o zasadach tworzenia tablicy zależności??
Odpowiedz

#9
W ksiazkach o urzadzeniach zabezpieczenia ruchu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
rustsaltz napisał(a):W ksiazkach o urzadzeniach zabezpieczenia ruchu.

Można prosić o jakieś konkretne tytuły
Odpowiedz

#11
Gdzieś o tym czytałem, ale teraz nie mogę znaleźć :/
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#12
rustsaltz napisał(a):Gdzieś o tym czytałem, ale teraz nie mogę znaleźć :/


czy coś się zmieniło, może udało Ci się odnaleźć namiary na literaturę....
Odpowiedz

#13
No nie bardzo.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
Czy tablice zależności odnoszą się do wszystkich typów urządzeń srk? Pamiętam je w związku z urz. mechanicznymi. Jak to się ma do urz. przekaźnikowych i zastosowań nowoczesnych rozwiązań komputerowych? Gdzie można o tym poczytać?
Odpowiedz

#15
Tablica zależności jest obrazowym przedstawieniem wszelkich czynności i zależności w urządzeniach nastawczych i blokowych związanych z jazdą pociągu. Jeżeli na posterunku ruchu odbywają się zorganizowane przebiegi manewrowe, wówczas tablica zależności obejmuje również czynności i zależności w urządzeniach nastawczych, związanych z jazdami manewrowymi. Tablica zależności podaje ilość i rodzaj urządzeń srk, biorących udział w każdym przebiegu pociągowym (także manewrowym, jeśli takie są zorganizowane na posterunku ruchu) oraz sposób i kolejność ich obsługi.
Tablica zależności jest konstruowana dla wszystkich typów urządzeń srk, ponieważ jest integralną częścią każdego projektu urządzeń srk. Tablica zależności jest podstawą zabudowania określonych urządzeń srk na posterunku – w formie zależności mechanicznych (urządzenia srk ręczne kluczowe i mechaniczne scentralizowane, także częściowo elektromechaniczne [suwakowe]), elektrycznych (urządzenia srk elektromechaniczne [suwakowe] i przekaźnikowe) oraz logicznych (urządzenia komputerowe).
Informacje na ten temat można znaleźć w literaturze poświęconej budowie, funkcjonowaniu i projektowaniu urządzeń srk.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt tablicy zależności mciekmaj 3 4 548 25.02.2019, 19:56
Ostatni post: mciekmaj
  Projekt zmian przepisów dot. Dyż.Ruchu i Maszynistów PeKaP 0 2 634 09.07.2018, 08:51
Ostatni post: PeKaP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.