• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KŚ] Koleje Śląskie
Rozkład mówi, że nie Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Żeby jechać do Częstochowy wcale nie trzeba jechać akurat tymi pojazdami Tongue
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
Do Częstochowy to na klęczkach Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
  Odpowiedz
Kolej na ferie! – bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży
W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować naszymi pociągami za darmo. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Szczegóły: Koleje Śląskie
  Odpowiedz
Cytując klasyka: "nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch". Ciekawe co marszałek chce osiągnąć taką akcją. Z punktu widzenia społecznego bardzo szkodliwa (odstępstwo od zasady, że użytkownik płaci), z punktu widzenia transportowego zbliżona do neutralnej (bilety szkolne są na tyle tanie w stosunku do innych kosztów wyjazdu, że ich koszt raczej nie wpłynie na chęć zrealizowania wyjazdu, durne tłumaczenie że ich rodzice to fundują z podatków można rozszerzyć dalej - czyli wszyscy się składamy, wszyscy jeździmy za darmo. W tym miejscu pozdrawiam mieszkańców Jastrzębia i kilku innych miejscowości pozbawionych kolei). Jest jeszcze trzecia kwestia - skoro taki klient nie ma biletu to w jaki sposób będzie dochodził roszczeń wobec przewoźnika? Pomijam fakt opóźnienia, ale przecież może dojść do wypadku i brak w tym wypadku dowodu zawarcia umowy przewozu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Zgadzam się z powyższym w 100%. Nikt nigdy nikomu nie dał nic za darmo. Za wspaniałomyślne rozdawnictwo zapłacą wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego w ukrytych podwyżkach cen towarów i usług. Wcale bym się nie zdziwił jakby w najbliższym czasie Koleje Śląskie podniosły ceny biletów pod pretekstem np. zwiększonych kosztów eksploatacji, czy wyższymi cenami energii, bo przecież ani Marszałek ani zarząd KŚ nie przyznają się wówczas że jest to zapłata za prezent dla uczniów w czasie ferii.

Dodatkowa rzecz, to pociąg Ornak do Zakopanego, w którym nigdy nie były honorowane żadne oferty promocyjne typu RegioKarnet, bilet turystyczny, a nawet Eco bilet. A darmocha dla uczniów obejmuje nagle także i to komercyjne połączenie.
  Odpowiedz
(22.01.2019, 11:01)rustsaltz napisał(a): Jest jeszcze trzecia kwestia - skoro taki klient nie ma biletu to w jaki sposób będzie dochodził roszczeń wobec przewoźnika? Pomijam fakt opóźnienia, ale przecież może dojść do wypadku i brak w tym wypadku dowodu zawarcia umowy przewozu.

Pobrać bilet "zerowy" w kasie lub u konduktora?
  Odpowiedz
Przewoźnik zapewnia, że wystarczy legitymacja szkolna. Bilet zerowy wydaje się dzieciom do lat 4.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Koleje Śląskie z Katowic do Krakowa. Pociągi pojadą codziennie od grudnia.

Szczegóły: Love Kraków
  Odpowiedz
Na "Rynku ..." wielce się chwalą o dodatkowych połączeniach w aglomeracji a czy wzięli pod uwagę braki taborowe w spółce? Nie sztuka jest chwalić się liczbą połączeń a wysyłać na szlak zmodernizowane EN57 a potem patrzeć jak stoją zdefektowane na szlaku...pomijam już mizerny komfort podróży ...co prawda dzięki upadkowi przewozów w towarach spółka przyciągnęła sobie maszynistów ale z kierownikami dalej mają problem...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
  Odpowiedz
Człowieku, czy Ty w ogóle przeczytałeś to co napisałeś?
Po pierwsze KŚ ma zaledwie 9 sztuk AKŚ-ów (2xEN71 I 7xEN57) + 3 klasyczne EN57 od PR (te ostatnie służą jako głęboka rezerwa). Po drugie komfort jazdy AKŚ-ami jest znacznie wyższy od klasycznego kibla. Po trzecie AKŚ-e są wysyłane na linie peryferyjne, najczęściej Kluczbork - Oświęcim, Katowice - Rybnik/Racibórz, czy Chybie - Cieszyn. Pozostałe linie są obsługiwane nowym taborem. No i po czwarte, awarie zdarzają się nie tylko w EN57, ale także w nowym taborze, zwłaszcza tym produkowanym w Bydgoszczy, firmie mocno dofinansowywanej ze środków publicznych.

Same KŚ z roku na rok bardzo pozytywnie zaskakują. Nie dość że cały czas podnoszą ofertę przewozową dostosowaną do potrzeb, to dodatkowo mają ogromną gamę ofert taryfowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie. Tylu ofert nie ma żadna inna spółka w Polsce, dlatego czepiania się takich bzdetów, jak te w poście powyżej jest skrajnie żałosne i bezzasadne.
  Odpowiedz
Widzę,że koledze oferta przewozowa prezentowana w formie EN57 w różnych postaciach nie przeszkadza ,więc pozostaje pogratulować...a poza tym, tzw Twoje linie peryferyjne jak to nazwałeś to jest usprawiedliwienie dla Spółki ? A co, są równi i równiejsi?  Mieszkańcy Oświęcimia, Rydułtów czy Radzionkowa to są gorsi ,że mają zadowolić sie takim taborem?   Ludzie Ludzie , radujmy się , KŚ jeżdżą nowym taborem a tym starym sie nie przejmujcie ,on jeździ gdzie indziej !  Was to nie dotyczy,niech tamci się martwią....żal kolego żal ..pozdrawiam
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
  Odpowiedz
Kibli mało zmodernizowanych jest 4 (SPOT, 1085, 3001 i 3002). Nie stanowią bynajmniej rezerwy, a normalnie śmigają w obiegach. Na południowej części S8 trafiają się ostatnio także nowe sprzęty (planowo nawet EN75). Problemu z kierownikami bynajmniej nie ma, a niestety taboru z dnia na dzień pozyskać się nie da. Z moich obserwacji i tego, co mądrzejsi ode mnie mówili to akurat jakość taboru nie jest jedynym kryterium wyboru danego środka transportu, a lepiej pojechać dwa razy kiblem niż raz elfem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Jeśli chodzi o linię Katowice - Kraków (a ostatnio na Śląsku bywam częściej niż dawniej) to kiedyś jeździłem tylko Interbusem, bo oprócz ceny, jechał ponad godzinę czasu (podczas gdy pociąg - prawie 2 h ale to jeszcze przed remontem). Teraz pociąg z Katowic do Krakowa bo szybszy, tańszy i wygodniejszy (zwłaszcza jeśli trafi się któryś ze zmodernizowanych bodajże kibli [Nie pamiętam co jeździ w KŚ głównie na linii Katowice <-> Kraków, więc w razie co proszę sprostować, bo nie chcę pisać bzdur] gdzie jest klima, wygodne siedzenia, a nie jak w Interbusie ciasno, brak WC (dawniej jego główną przewagą nad pociągiem był znacznie szybszy czas przejazdu mimo nieco gorszego komfortu podróży).
  Odpowiedz
Śląski przewoźnik we współpracy z przewodnikami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego po raz kolejny organizują akcję „Kolej na Beskidy”.
Szczegóły: Rynek Kolejowy
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koleje Śląskie kontra pasażer Adams 16 3 301 31.05.2018, 12:09
Ostatni post: Adams
  Koleje Śląskie: rower za darmo na niektórych trasach kazio 2 1 674 21.07.2016, 08:48
Ostatni post: kazio
  Koleje Śląskie z ofertą w Beskidy kazio 0 1 540 22.06.2016, 10:34
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości