• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KŚ] Koleje Śląskie
Rozkład mówi, że nie Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Żeby jechać do Częstochowy wcale nie trzeba jechać akurat tymi pojazdami Tongue
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
Do Częstochowy to na klęczkach Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
  Odpowiedz
Kolej na ferie! – bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży
W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować naszymi pociągami za darmo. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Szczegóły: Koleje Śląskie
  Odpowiedz
Cytując klasyka: "nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch". Ciekawe co marszałek chce osiągnąć taką akcją. Z punktu widzenia społecznego bardzo szkodliwa (odstępstwo od zasady, że użytkownik płaci), z punktu widzenia transportowego zbliżona do neutralnej (bilety szkolne są na tyle tanie w stosunku do innych kosztów wyjazdu, że ich koszt raczej nie wpłynie na chęć zrealizowania wyjazdu, durne tłumaczenie że ich rodzice to fundują z podatków można rozszerzyć dalej - czyli wszyscy się składamy, wszyscy jeździmy za darmo. W tym miejscu pozdrawiam mieszkańców Jastrzębia i kilku innych miejscowości pozbawionych kolei). Jest jeszcze trzecia kwestia - skoro taki klient nie ma biletu to w jaki sposób będzie dochodził roszczeń wobec przewoźnika? Pomijam fakt opóźnienia, ale przecież może dojść do wypadku i brak w tym wypadku dowodu zawarcia umowy przewozu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
Zgadzam się z powyższym w 100%. Nikt nigdy nikomu nie dał nic za darmo. Za wspaniałomyślne rozdawnictwo zapłacą wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego w ukrytych podwyżkach cen towarów i usług. Wcale bym się nie zdziwił jakby w najbliższym czasie Koleje Śląskie podniosły ceny biletów pod pretekstem np. zwiększonych kosztów eksploatacji, czy wyższymi cenami energii, bo przecież ani Marszałek ani zarząd KŚ nie przyznają się wówczas że jest to zapłata za prezent dla uczniów w czasie ferii.

Dodatkowa rzecz, to pociąg Ornak do Zakopanego, w którym nigdy nie były honorowane żadne oferty promocyjne typu RegioKarnet, bilet turystyczny, a nawet Eco bilet. A darmocha dla uczniów obejmuje nagle także i to komercyjne połączenie.
  Odpowiedz
(22.01.2019, 11:01)rustsaltz napisał(a): Jest jeszcze trzecia kwestia - skoro taki klient nie ma biletu to w jaki sposób będzie dochodził roszczeń wobec przewoźnika? Pomijam fakt opóźnienia, ale przecież może dojść do wypadku i brak w tym wypadku dowodu zawarcia umowy przewozu.

Pobrać bilet "zerowy" w kasie lub u konduktora?
  Odpowiedz
Przewoźnik zapewnia, że wystarczy legitymacja szkolna. Bilet zerowy wydaje się dzieciom do lat 4.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koleje Śląskie kontra pasażer Adams 16 1 780 31.05.2018, 12:09
Ostatni post: Adams
  Koleje Śląskie: rower za darmo na niektórych trasach kazio 2 1 091 21.07.2016, 08:48
Ostatni post: kazio
  Koleje Śląskie z ofertą w Beskidy kazio 0 1 055 22.06.2016, 10:34
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości