Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapa stacji kolejowej
#1
Jest sobie stacja kolejowa w Krapkowicach w województwie opolskim.
Jak zdobyć mapę stacji pokazującą układ torów, rozjazdów i ich numerację, sygnalizację itp?

Gdzie może być przechowywana taka mapa, czy w ogóle jest i czy ja, jako zwykły śmiertelnik, mogę ją w jakiś sposób skopiować?
Odpowiedz

#2
Jest fajna strona z wiki na ten temat:
http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/inde ... _-_Prudnik

ale Krapkowic akurat niestety nie ma :-(
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#3
zobacz dla przykładu kilka fajnych układów torowych stacji na stronie covallusa.
Odpowiedz

#4
Nigdzie nie mogę trafić na tę mapę. Gdzie takie coś może się znajdować? Może jest gdzieś jakieś archiwum gdzie przechowywana jest dokumentacja stacji?
Musi przecież coś takiego być, taka dokumentacja, plany rysunki z naniesionymi semaforami, rozjazdami, instalacjami itp.

Rysunek stacji w Prudniku coś mi nie pasuje. Szczególnie okolice peronu trzeciego. Z tego co pamiętam to tor chyba nie był ślepy, bo gdy pociąg przyjeżdżał z Gogolina to lokomotywa robiła oblot wagonów i była podczepiana z drugiej strony.
Chyba, że to ja czegoś nie pamiętam.
Odpowiedz

#5
Każdy schemat stacji znajduje się na nastawni dysponującej. Najprościej więc zaznajomić się dyżurnym ruchu i zrobić jego zdjęcie.
Odpowiedz

#6
Gdyby to było takie proste to już bym dawno miał tę mapę. Stacja Krapkowice to obecnie stacja widmo. Obie nastawnie są zdewastowane i wypatroszone z wszelkiego żelastwa.

Tak więc gdzie szukać mapy tej stacji?
Odpowiedz

#7
Ja bym zapytał w wydziale komunikacji w urzędzie miasta, ale mogę się mylić.
Odpowiedz

#8
Bloodsucker69 napisał(a):Ja bym zapytał w wydziale komunikacji w urzędzie miasta, ale mogę się mylić.
Prawdopodobieństwo znalezienia schematu stacji w urzędzie miasta jest bliskie zeru.

Jeśli jest to stacja zlikwidowana, to schemat najpewniej znajduje się w jednostce nadrzędnej zarządcy infrastruktury. Z tym może być już problem. Spróbowałbym poszukać czegoś w bibliotekach PKP PLK, podobno mają bogate zbiory.
Odpowiedz

#9
Koledzy Polecam ta mapkę:
http://tools.geofabrik.de/osmi/?lon=18. ... 68&zoom=15
Jest to zwykła mapa typu Google jednak w nie których miejscach kolejowo powala na kolanach przy dworcu w Kaliszu i rozjazdach odwzorowana jest prawidłowo w 98%!

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciekawe znalezisko - 2 książki i mapa z lat 70. MasterPL 0 2 678 26.11.2013, 16:06
Ostatni post: MasterPL
  Mapa śląskiej sieci tras kolejowych Treeboor 9 4 291 29.09.2012, 18:37
Ostatni post: semaforek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.