• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PKP IC] Rower znowu mile widziany
#1
Od 19 marca 2013 r. znane i lubiane oferty przewoźnika PKP Intercity Bilet weekendowy oraz Bilet podróżnika ponownie, po kilku latach, pozwalają na przewóz roweru (jest w tym celu niezbędne nabycie biletu na przewóz roweru).

Niestety, ten obraz nieco psuje fakt, że w pociągach PKP Intercity warunki przewozu rowerów zostały ograniczone, i obecnie jest dozwolony wyłącznie w wagonach dedykowanych do przewozu rowerów.
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz
#2
Wbrew pozorom chyba nie jest, aż tak źle z wagonami przystosowanymi do przewozu rowerów. Mamy dwójki z wydzielonym 1 przedziałem na rowery, są wagony specjalnie wydzielone dla rowerów (111Arow, SPOTy), no i jeszcze wagony bagażowo-rowerowe.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
  Odpowiedz
#3
Ostrowianin napisał(a):Mamy dwójki z wydzielonym 1 przedziałem na rowery,

W którym są 3 wieszaki, a IC zarzeka się że w takim przypadku wyda na przewóz rowerów 3 bilety na cały pociąg i tyle.
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz
#4
Przewoźnik ugiął się presji niezadowolonych pasażerów – rowerzystów i zmienia regulamin przewozu rowerów. Od czerwca będzie można przewieźć rower każdym pociągiem. Niestety będzie limit – do 4 bicykli.

Po wprowadzeniu nakazu przewozu rowerów jedynie w wagonach (klasy 2) specjalnie do tego przystosowanych, rowerzyści podnieśli larum. Specjalnych wagonów PKP Intercity ma wciąż jak na lekarstwo, więc nie ma ich w każdym pociągu. Przewoźnik postanowił przychylić się do głosów właścicieli jednośladów i umożliwić przewozy rowerów w każdym pociągu, także bez wagonu rowerowego. Od czerwca przewieziemy rower w przedsionku ostatniego wagonu. Ale w takim wagonie mogą się znaleźć jedynie 4 rowery.

źródło: Kurier Kolejowy
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet na rower, a wsiadanie stację wcześniej. Trojano 10 1 458 08.04.2016, 07:57
Ostatni post: szy_mat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości