Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papież Franciszek - dyskusja ogólna
#16
Son. napisał(a):Wielbłądem też był, jednoosobowy IPNie.
Serio? Kiedy miał taki pseudonim?
Odpowiedz

#17
Kwestia nazewnictwa ;-D
Odpowiedz

#18
Temat wraca, proszę o dyskusję na poziomie.

Ps. Przepraszam za nadgorliwość mod-teamu, temat nie powinien się znaleźć w Koszu.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#19
Nie wiem, Bart, czy będzie na poziomie, skoro Mariusz na przykład wie o przeszłości Wałęsy więcej niż oficjalny IPN (najbardziej zbędna polska instytucja nawiasem mówiąc) i niezawisłe sądy razem wzięte. Jak można oczekiwać, że coś tak nieistotnego jak fakty będą miały znaczenie?
Odpowiedz

#20
Son., przypominam, że Wałęsa ma dość pokrętny związek z tematem, więc albo temat wróci do sedna albo posty zostaną wydzielone.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#21
Tutaj winni spotykać się mik-ole i nie tylko którzy interesują się tematyką kolejową. Nazwa "forumkolejowe.pl" do czegoś zobowiązuje.
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#22
RysiekChaszcz, ale przecież każdy z nas jest człowiekiem i każdy nie tylko w tematach kolejowych się obraca. Myślę, że parę tematów nie kolejowych to przecież nic złego, szczególnie że procent tych związanych z transportem kolejowym wynosi na pewno powyżej 95%
Odpowiedz

#23
mikrobart napisał(a):Son., przypominam, że Wałęsa ma dość pokrętny związek z tematem, więc albo temat wróci do sedna albo posty zostaną wydzielone.

Pamiętam. Chodziło mi o przypomnienie, że sensowna rozmowa powinna toczyć się w oparciu o fakty, a nie pomówienia czy dowolne niedowiedzione przypuszczenia o czyjejś przeszłości.
Odpowiedz

#24
RysiekChaszcz, Każdy wybiera sobie tematy, które go interesują. Jeżeli ktoś nie jest zainteresowany tym czy podobnymi tematami może je omijać. Ja widzę, że tematy kolejowe są naprawdę aktywne u nas w porównaniu choćby do innych znanych portali zajmujących się tą tematyką.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#25
Kategoria w której umieszczony został ten temat (Bocznica -> O wszystkim i o niczym) chyba jednoznacznie wskazuje, że jest miejsce na takie dyskusje. No właśnie, dyskusje. Może porozmawialibyśmy o czymś bardziej merytorycznym.

Myślicie, że nowy papież zapoczątkuje głębokie zmiany w Kościele, czy raczej będzie kontynuował politykę swojego poprzednika?
Odpowiedz

#26
[...]

PS W temacie jest błąd. Papież przybrał imię Franciszek, a nie Franciszek 1
Odpowiedz

#27
RysiekChaszcz napisał(a):Widzę że najwyższy czas opuścić to forum z powodu zajmowanie się wyborem...

Akurat ten dział nazywa się "o wszystkim i o niczym". Są tu również inne kompletnie niekolejowe wątki, również dotykajace polityki i innych krwiożerczych ustrojów (UE dla niektórych).
Najważniejsze, że do samych kolejowych wątków nie mieszamy za mocno polityki, czy spraw wiary/kościołów. Tu temat może siedzieć, nikt nikogo nie obraża póki co - jest OK.
Odpowiedz

#28
Za to nie brak dokumentów fabrykowanych przez SB by się wykazać przed przełożonymi lub wymuszonych groźbami deklaracji współpracy. I co ciekawe, tym dokumentom polityczni poszukiwacze haczyków przydają większą wagę, niż dokumentom poświadczającym co innego.

Wracając do Franciszka, nie ma żadnych pewnych źródeł dotyczących jego współpracy z juntą. A zatem dopóki nie udowodni się czegoś wręcz przeciwnego jest niewinny. Podobnie zresztą jak Wałęsa. I mówię tu o dowodach, twardych i niepowtarzalnych, a nie urojeniach tych wszystkich Isakowiczów - Zalewskich.
Odpowiedz

#29
Mariusz W. napisał(a):Watykan jest normalnym państwem, więc teoretycznie mógłby to robić.
I robił to za czasów II wojny ukrywając księży ( a nawet Żydów) którym groziła śmierć (nawet kiedyś był fajny film o tym,ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu).
...
Odpowiedz

#30
[...]
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wulgaryzmy i wyrazy bliskoznaczne do nich - dyskusja Mariusz W. 27 8 193 17.12.2012, 22:43
Ostatni post: Valcyte
  Wydzielony: Katastrofa kolejowa pod Klarysewem - dyskusja kazio 1 2 233 10.05.2012, 19:48
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.