Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Polska] Bezpłatny transport miejski
#76
Chyba podobnie jak ja nie pasujesz do tego kraju, skoro nie rusza cię ten rodzaj Prestiżu o którym dyskutujemy. ;-D
No ale dla wielu to jest priorytet podczas kupowania auta, również na kredyt. Nic mi do tego, ale nabijać się mogę - kto mi zabroni?Smile

Zdaje się, że obecnie Ypsilonka chyba też jest składana w Polsce, w zakładach fiatowskich, czy się mylę?
Jaro

Odpowiedz

#77
Mariusz W. napisał(a):Na moim byłym wydziale jak podjeżdżał prof. „Duperelek” Engelhardt swoją furą, to nie robiło to na nikim wrażenia. Uznanie, zwłaszcza wśród tych bardziej oczytanych w transporcie, wzbudzał natomiast doktor z katedry transportu, który zawsze dojeżdżał autobusem. Niestety, do tego doszło, że normalność uchodzi za coś, czym się wzbudza uznanie.

Wychodzi na to, że na uczelniach konkretne pieniądze zarabiają tylko profesorowie. Na tyle konkretne, że stać ich na własne auto. Inni są skazani na zbiorkom.

;-)
Odpowiedz

#78
Jako coś zupełnie innego mogę powiedzieć, żę w USA samochód to konieczność - zdecydowana większość osób musi mieć samochód, bo komunikacja publiczna jest w większości kraju nieadekwatna - albo jej po prostu nie ma. Nawet na północnowschodnim wybrzezu, gdzie mamy bardzo duże jak na USA zagęszczenie, większość terenów poza miejskich jest bez dostępu do komunikacji. Takżę tutaj prestiżu nie ma, a nawet ludzie zazdroszczą tym, co mieszkają przy linii kolejowej albo w mieście gdzie są autobusy, metro itp. Ja sam na siłe jeżdżę rowerem tam, gdzie mogę, ponadto mam 2 km do stacji kolejowej i do miasta Filadelfii albo Nowego Jorku jeżdżę pociągiem. Ale małe miasteczko 60 tysięczne tutaj jest takie, że większość sklepów, centr handlowych i innych rzeczy jest w pasażu 10-15 km pod miastem gdzie trzeba jechać samochodem i tak to działa. Najwyższe budynki w tym mieście to parkingi wielopoziomowe.
Odpowiedz

#79
ET40 napisał(a):Chyba podobnie jak ja nie pasujesz do tego kraju, skoro nie rusza cię ten rodzaj Prestiżu o którym dyskutujemy. ;-D

Nie zgodzę się. Z tego co zaobserwowałem obecnie wśród młodzieży o wiele bardziej "bajerancki" jest motocykl (choćby nawet A1) niż przeciętny samochód. Zaryzykuje twierdzenie, że od grudnia prestiżowe będzie przejechać się Pendolino :-P
Odpowiedz

#80
ET40 napisał(a):
Cytat:Za Wikipedią: Audi A7 − luksusowy samochód sportowy.
Za stroną Audi: Purystyczny wdzięk Limousine, wszechstronność Avant i dynamiczna pasja Coupé – wszystkie te cechy łączą się w idealnej harmonii w zachwycającym samochodzie. Najwyższe osiągi sportowe.
Mariusz, ty chyba zapomniałeś o czymś takim, bez czego Polak się nie obejdzie. To PRESTIŻ. A to, co wkleiłeś po prostu prestiżem ocieka!

Czy krzesełko w autobusie jest prestiżowe? No chyba nie. Jak to tak pod firmę jechać autobusem?! Fiat Panda też nie jest. Z autek miejskich, które w mieście są najmniejszym złem, o prestiż ociera się tylko Lancia Y(psilon), ale to włoszczyzna, a nie VW (czyli Ludowe Auto) ani Audi, więc co to w sumie za prestiż? :->
Chodzi Ci że kupuje Audi a nie Fiata? A po co mam się pchać w auto które będę musiał ciągle serwisować? Nie mam zamiaru brać pieniędzy do grobu więc wole się ograniczyć w wydatkach i kupić coś porządnego co mi posłuży dłuższy czas niż w tym samym okresie być częściej u mechanika niż w pracy.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Polska] Kurioza komunikacyjne ET40 94 36 803 31.01.2019, 10:08
Ostatni post: SAP102
  [Polska i świat] Trolejbusy ET40 14 8 303 04.07.2012, 19:59
Ostatni post: MichałŁ
  [Wrocław] Tramwaj Plus na Stadion Miejski mikrobart 5 4 011 15.05.2012, 07:43
Ostatni post: Adams
  [Polska] Niezrealizowane projekty sieci tramwajowych ET40 5 5 018 02.04.2012, 19:51
Ostatni post: ET40
  [Polska] Podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w 2012 Adams 21 9 980 30.11.2011, 18:22
Ostatni post: Maciej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.