Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amatorska lustrzanka do nauki
#46
Jesteśmy w temacie, Bart. Chodzi o to, by rady o profesjonalnym sprzęcie umiejscowić w kontekście doradzającego, nie mającego większego pojęcia o naświetlaniu i przesłonie. Może to zapobiec pomyłkom i przykrościom u tych, którzy jego rady gotowi są potraktować poważnie.
Odpowiedz

#47
Dlatego upraszam o konkretne rady. W perspektywie kilku miesięcy mam zamiar się wiele nauczyć, więc rady typu "kup to, bo tamto jest złe i stare" traktuję ze sporym przymrużeniem oka.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#48
Zestaw konkretnych rad dałem ci prywatnie, możliwie szeroko uzasadniając te rady Smile To tu troszeczkę trolluję, sprowokowany Smile
Odpowiedz

#49
Son., zwracam się do Ciebie po raz ostatni. Jeśli masz zamiar powtarzać swoje bzdury wszem i wobec, to radzę się przymknąć. Powiedz tę swoją mądrość jakiemukolwiek fotografowi, który ma pojęcie (jeśli wiesz co to jest, bo Ty go nie masz) o fotografii, to zareaguje w ten sposób:
"Niech sobie chłopaki dyskutują, a ty skończ czytać ten chłam... Tak samo jak Golf 4 4motion to to samo co Subaru Impreza. Co Ty w ogóle za forum znalazłeś?"
To są słowa Maćka Niechwiadowicza, jednego z najlepszych fotografów rajdowych w Polsce. Wkleiłem mu tylko kilka wypowiedzi z tego forum, głównie Twoich.
Chcesz się dalej ośmieszać? Jeśli nie masz pojęcia o czym mówisz, to się nie odzywaj po prostu.

I wybacz Bartek za ten burdel, ale uwierz mi - jeśli chcesz rady profesjonalistów, to dam Ci namiary. Bo większość z tego co tu jest przedstawione, to totalne bzdury na kółkach.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#50
Boże widzisz to co ja....Smile teraz będziemy swoich znajomych pokazywać. A ja jestem na Ty z Dominikiem Kalamusem Big Grin i się tym chwale .... lepiej podpowiedzmy Bartkowi coś konkretnego bo chłopak się załamie. Chyba że już to zrobił Smile
Odpowiedz

#51
Firma Cannon jak i Nikon robi naprawdę dobre aparaty, jak i również modele, które im nie wyszły. Według mnie trudno jest jednoznacznie powiedzieć, która jest lepsza. Ja raczej kierowałbym się do porównywania danych modeli w tym samym zakresie cenowym, a nie firmy.
http://dozer.kolej.org.pl/ <-- Kolejowa Galeria Dozera
Odpowiedz

#52
loony, zastanawia mnie czemu nie odnosisz się do fragmentów postów, gdzie odnoszę się do Twoim wypowiedzi.

Myślę, że już wybrałem Wink
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#53
Nie wiem, kto to jest Maciek Niechwiadowicz i szczerze mówiąc mnie to zupełnie nie interesuje. Ani to, na czym się zna, bo rozmawiam z tobą, nie z nim. Owszem, znalazłem jego stronę (http://www.niechwiadowicz.com), ale za wiele z niej dowiedzieć się nie można - może poza tym, że wypadałoby zmienić webmastera, bo wygląda bardzo archaicznie i jeszcze gorzej działa. Argumentacja na zasadzie przywoływania kogo to ja nie znam zresztą trafiłby może do przedszkolaka, ale do mnie jakoś nie chce - pewnie dlatego, że przedszkole mam już dawno za sobą. Cieszę się że dostarczam wam radości, upominam jednak przy okazji, że "zamknij się" możesz mówić do swojej rodziny (jeśli oczywiście nie obiją ci za to pyska, co ci się by w takiej sytuacji zapewne należało), ja natomiast sobie tego nie życzę.
Odpowiedz

#54
Loony, no to podaj że wreście te swoje argumenty. Bo póki co to wszystko negujesz. Skoro masz takiego dobre kolegę (ja też mam aż dwóch ;-D )to niech się zarejestruje i poradzi Bartkowi aparat do jego możliwości czyli zero (mam nadziej że się nie obrazisz). Bo argument że Canon 1100D to bubel tak po prostu wcale do mnie nie trafia. OK ty tak uważasz, ale to uzasadnij!

Poza tym, wiesz kto to jest profesjonalista. To taka osoba która zna się na swym fachu, ale potrafi mądrze przekazać tą wiedzę. Póki co nie padły żadne argumenty z Waszej strony, poza śmiechem! Tak reaguje profesjonalista? Mi się wydaje że jednak nie. Mało tego szydzenie z kogo tylko dlatego że używa się lepszego sprzętu nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem.

Bartku tu masz dość solidny opis
http://www.photoreview.com.au/reviews/d ... -eos-1100d

Zresztą takich testów jest wiele, ale żaden nie wykazuje że 1100D to jakiś chłam.
Odpowiedz

#55
przem710 napisał(a):poradzi Bartkowi aparat do jego możliwości czyli zero (mam nadziej że się nie obrazisz)
Jasne, nie miałem do czynienia nigdy z poważniejszym aparatem.

Jasne, czytałem wiele o tym aparacie, jest ok. Zastanawia mnie jednak kwestia obiektywu. Wielu twierdzi, że 18-55 mm to za mało, ja nie mam większego odniesienia więc proszę o pomoc - na początek to za mało? Rzeczywiście czasami "brakuje"?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#56
Brakuje czasem i to w obie strony - czasem żal, że nie ma szerszego kąta, czasem brakuje dużej ogniskowej. Ale to dobry zakres ogniskowych dla początkującego, bo umożliwia sprawdzenie czego właściwie brakuje i późniejszy świadomy zakup kolejnych obiektywów. Dla Canona 1100D standardowa ogniskowa (czyli taka, przy której perspektywa odbierana przez obiektyw jest taka jak dla oka ludzkiego) wynosi około 35mm - więc w kitowym obiektywie mamy i szeroki kąt i krótkie tele. I najlepiej przy nauce od tego wyjść.
Odpowiedz

#57
18-55 jest trochę krótki, ale na początek dobry. Jeśli typowo na szlak, to starczy do wyrównania do najbliższego słupka. Pamiętaj, im bardziej zwiększasz ogniskową, tym większe wartości przysłony możesz wybrać, czyt. zdjęcie będzie coraz ciemniejsze i będziesz musiał wyrównywać to ISO i czasem.
Odpowiedz

#58
Tak jak pisał Son., to kwestia gustu. Mi brakuje tych mm, wszystko zależy od sytuacji. Zdjęcia z dużą ilością mm mają coś w sobie. Oczywiście to kwestia przyzwyczajenia, bo kadr można zmienić stając po prostu w innym miejscu. Kiedyś miałem kompakta który oferował znacznie większy zumm, dlatego teraz mi tego brakuje. Bartek byłeś w moim ulubionym miejscu tzw. "trójkąt", czasami coś wyjedzie gdzies z zaskoczenia wówczas trochę milimetrów się przydaje.
Odpowiedz

#59
Rozmawiałem trochę prywatnie z kolegą Dozerem, twierdzi podobnie jak Wy - 55 mm to mało, pokazał mi trochę swoich zdjęć - mało które schodzi poniżej 70 mm.

Trzeba będzie sprawę jeszcze przemyśleć ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#60
KlimaT, światło obiektywu 18-55 może być takie samo, jak dla 70-300, więc nie ma potrzeby niczego nadrabiać. Natomiast przy dużej ogniskowej trzeba używać krótszych czasów naświetlania, bo każde drgnięcie aparatu przenosi się w sposób zwielokrotniony na obraz. Ogólnie to się przyjmuje dla obiektywów bez stabilizacji, że nieporuszone zdjęcie można zrobić jeśli czas nie jest dłuższy niż 1/ekwiwalent_ogniskowej_FF. Stabilizacja oczywiście pozwala robić przy dłuższych czasach, ale jej skuteczność też jest ograniczona i zwykle nie przekracza 3EV.

Bart, ja akurat cierpię częściej na brak krótszych ogniskowych niż 18mm - naprawdę bardzo nieczęsto potrzebuję ponad 50mm, zresztą dlatego najczęściej korzystam ze stałki o takiej ogniskowej Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lustrzanka - jaką wybrać? D29-7 24 8 637 01.10.2012, 12:28
Ostatni post: Son.
  Kompakt czy lustrzanka? TOMEKKOT 5 3 875 09.07.2010, 01:33
Ostatni post: Łukasz Turek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.