Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amatorska lustrzanka do nauki
#16
Dozer, ISO to zuo!
ja robię foty przy ISO 100 manipuluję czasem i przysłonąSmile
Pozdrawiam, Leonardo
http://www.leospace.pl/

Kilometry w 2012 | 2013 | 2014 | 2015
Odpowiedz

#17
@mikrobart, większość zdjęć, które dodałem do ilostanu były robione właśnie Nikonem D3100 z kitowym (zestawowym) obiektywem 18-55 VR. Teraz kosztuje coś koło 1700zł w sklepach realnych, w internetowych pewnie mniej. Ma tryb Guide, ale uważam, że więcej daje jednak przyswojenie podstawowych zasad fotografii. Dość poręczny, łatwo przyswajalne umiejscowienie klawiszy.

@Leonardo, ale spróbuj przy ISO 100 i maks przysłonie zrobić wieczorem / nocą przy świetle lamp fotę ruszającemu się dziecku... Wink
Odpowiedz

#18
Dozer, stabilizacja w obiektywie to nie jest perpetuum mobile, też zużywa prąd Big Grin

Co do współczesnych Alf, to ta sama matryca z A37 jest w Nikonie D7000 i D5100, Pentaxie K5 i K-30 - i jest to bodajże najlepsza matryca w rozmiarze APS-C na rynku, między innymi ze względu na niski poziom szumów i wysoką dynamikę. Alfa trafi trochę światła na stałym lustrze półprzepuszczalnym więc wypada gorzej, ale... dalej doskonale Smile

A skoro Bart o nauce mowa, to poza aparatem pomyśl o kilku pozycjach książkowych - na przykład świetne pozycje

Andrzej A. Mroczek - „Książka o fotografowaniu”
Andrzej A. Mroczek - „Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym”

Przydają się, zwłaszcza jeśli myślisz o fotografowaniu czegoś poza koleją Smile
Odpowiedz

#19
Ja mam do oddania podręcznik, " Fotografia Cyfrowa " - Ben Long. Więc jak byś Bartku był zainteresowany to mogę Ci oddać Smile
Odpowiedz

#20
Valcyte napisał(a):Więc jak byś Bartku był zainteresowany to mogę Ci oddać Smile
A byłbym ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#21
Dobrze, to w Kwietniu dostaniesz ode mnie Smile chyba że będę wcześniej przejazdem Smile
Odpowiedz

#22
Tak jak wspomniał Bartek ja używam Canona 1100D, do nauki bardzo dobry sprzęt za rozsądną cenę, nawet przy iso 400 szum jest mało widoczny. To naprawdę podstawowy aparat, do którego pasuje mnóstwo akcesoriów Canona nawet tych starych. Bateria również wytrzymuje latem nawet 1000 zdjęć potrafiła wykonań, teraz nieco mniej ale poniżej 700 nie schodzę. Standardowy obiektyw 18-55 jest stanowczo za krótki, teraz planuje zakup 18-135. Jedynym minusem jest mała rozdzielczość bo tylko 12,6 MPix, poza tym nie znalazłem jakiś wad, dlatego jeżeli ktoś chce zacząć przygodę z lustrem taki aparat polecam jak najbardziej.
Odpowiedz

#23
Przemek, mi się wydaje że 12mpix w zupełności wystarczy - po co ci wyższa rozdzielczość? Obiektyw to oczywiście rzecz gustu, ja wolałem jasną stałkę 50mm, do okazjonalnego strzału z daleka używam stałoogniskowego Jupitera 135mm/3,5, rodem z Zenita Smile
Odpowiedz

#24
Większa rozdzielczość to więcej szczegółów, czasem się to przydaje. Obiektyw racja kwestia gustu, tą jasną stałkę 50mm również polecam, jest niedroga (coś ok 500zł), a na prawdę świetna, ja używam głównie do nocnych zdjęć. Nie będę ukrywał że 18-55 ma problemy z ostrością w nocy AUTO często się gubi, więc pozostaje manual. Stała 50 już takich problemów nie ma.
Odpowiedz

#25
No właśnie, podpowiedzcie mi, koledzy - czy prezentowana przez Canona rozdzielczość jest wystarczająca?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#26
Ja myślę że tak, mi na ta chwile wystarcza.
Odpowiedz

#27
Przem, jest więcej szczegółów, ale tylko wtedy, jeśli pracuje z dobrym obiektywem. Przy kitowym obiektywie różnica jest bardzo nieznaczna, bo szkło ma za niską rozdzielczość, żeby pracować dobrze z matrycą 18Mpix z wyższych modeli Canona. Na 50mm/1,8 różnicę już trochę widać, ale też bez przesady. A do nocnych zdjęć używaj tylko punktu centralnego, pozostałe mają zbyt małą precyzję. Albo w ogóle podglądu na ekranie i AF opartego na detekcji kontrastu.
Odpowiedz

#28
Son. napisał(a):A do nocnych zdjęć używaj tylko punktu centralnego, pozostałe mają zbyt małą precyzję. Albo w ogóle podglądu na ekranie i AF opartego na detekcji kontrastu.
Hahahahahaha, wygrałeś tę dyskusję Big Grin Big Grin Big Grin Nie wierzę w to co czytam Big Grin Big Grin

Czytam, to co piszecie i po prostu brak mi słów. Macie w ogóle pojęcie o czym mówicie?
Bartek - jeśli chcesz wybrać coś dobrego, to naprawdę, nie czytaj tej dyskusji. Lepiej zasięgnij opinii profesjonalistów.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#29
loony, Twoim zdaniem lepsze dobre body niż dobry obiektyw ?? Taki wniosek mam po przeczytaniu Twojego pierwszego postu....
Odpowiedz

#30
Loony, nauczyłeś się już, że te same wartości przesłony i migawki dają takie samo naświetlanie w lustrzance i w maleńkim kompakcie, czy jeszcze nie?

Wierzyć nie musisz, zajrzyj w dokumentację Canona, lamerze, centralny punkt AF w Canonie jest krzyżowy i dodatkowo przy jasnym obiektywie pracuje z podwójną precyzją...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lustrzanka - jaką wybrać? D29-7 24 8 501 01.10.2012, 12:28
Ostatni post: Son.
  Kompakt czy lustrzanka? TOMEKKOT 5 3 817 09.07.2010, 01:33
Ostatni post: Łukasz Turek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.