Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parada Parowozów 2013
#31
Myślę że Mazowsze mogłoby jechać Chopinem do Katowic lub Pobrzeżem do Krakowa i tam dołączyć do ekipy z Pogórza. Oba warianty mieszczą się w terminie ważności podróżnika ;-)
Odpowiedz

#32
Adams, jak bym miał sam jechać z Warszawy to przyjadę wcześniej gdzieś na 19 - 20 żeby sobie jeszcze spokojnie pochodzić Smile chyba że ktoś będzie ruszał ze mną to wtedy podróżnik tylko martwi mnie że Pobrzeże jest na 23:00 a Pogórze rusza 23:20 różnie to bywa a jednak zapas czasu zawsze ułatwia podróż Big Grin
Odpowiedz

#33
Jak podaje strona pana W. Lisa na paradzie mają być parowozy z Wolsztyna (Ol49-59, Ol49-69), z Chabówki (Ol12-7, TKt48-191, Ty2-911), z Niemiec (01 509, 18 201, 23 1019 (35 1019-5) i 52 8177) oraz z Austrii, Czech, Słowacji, Węgier. Jak widać na liście nie ma parowozów z Anglii, TKh05353, Ty42-24, Ty42-107, przy czym ten ostatni będzie się kręcił po Dolnym Śląsku 24 i 25 kwietnia.
I oczywiście Niemcy... Oby nie wymyślili sobie ''zagrożenia pożarowego'' albo defektu mazutowców.
Odpowiedz

#34
http://www.youtube.com/watch?v=xhJKg83A3H0

Tu jest wstępne potwierdzenie kto ma być.
Odpowiedz

#35
Z Chabówki przyjedzie również TKh49-1. Czyżby plotki o niepowodzeniu rozmów z Wyspiarzami w sprawie 2 maszyn miały się potwierdzić?
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

#36
Ja już wcześniej mówiłem, że pewniakiem przyjedzie Ferrum Cargowski. Cytuje "Wracając do tematu to na Paradzie na pewno będzie Ol49-59, Ol49-69 (ex. Ol49-99), Ty2-911, TKt48-191, TKh49-1, Ol12-7, być może przyjedzie Ty42-107, TKh05353 i może Ty42-24. Podejrzewam, że Ty42-107 i TKh05353 przyjadą, nie wiem jak Kriegslok (Ty42-24) Braci Jakubinów." W dalszym ciągu nie mamy potwierdzenia czy przyjedzie Ty42-24 z Pyskowic, tak samo jak nie wiadomo czy przyjedzie TKh05353. Jak się okazuje to na 100% przyjedzie Ty42-107. Według informacji Hermanna Schmidtendorfa to ma przyjechać i Ferrum i Kriegslok. Lecz, na razie nie ma żadnych pewnych informacji. Poczekajmy, aż coś PKP Cargo Logistics opublikuje.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#37
Ani Ty 42 -24 ani TKh 05353 nie przyjedzie Smile

[ Dodano: 2013-03-31, 11:28 ]
Przepraszam wszystkich którzy to czytają, zwłaszcza zbawców adminów i moderatów. Współczuje, co po niektórym osobom forum bo to też portal z informacjami pewnymi. Póki co piszą tu osoby co nie mają nic wspólnego z organizacją. Domysły i jakies spekulacje dla osób tu przychodzących by przeczytać jakieś informacje dotyczące kolei. Czytają jakieś domysły bo się ktoś od kogoś przez kogoś dowiedział i tu cfaniakuje. A nie które informacje nie mają ani 1 % prawdy. Uważam, że takie osoby powinniście blokować.

Parowóz to nie zabawka przypominam a to co się działo w tamtym roku, tylko wiedzą osoby które były tego blisko. Prostowanie i podkreślenie sytuacji parowozów w sensie uprawnienień i osób przebywających. Liczę, że w tym roku panu Szczerbakowowi jak i panu Marszałkiewiczowi i życzę jak najlepiej. Bo dzieci biegające pomiędzy parowozami to zły pomysł w czapkach maszynistowskich.
Odpowiedz

#38
Szyderca PKP, świetnie, że nick zobowiązuje i za wszelką cenę musisz być szyderczy, jednak osobiście nie znam sytuacji polskich parowozów na tyle, żeby wiedzieć, kto na Paradzie się pojawi a kto nie. Stąd liczą na to, żeby dowiem się tego na Forum ;-)

Po to właśnie rozmawiamy, snujemy domysły - jeśli posiadasz pewne informacje to się nimi z nami podziel - jeśli nie to wybacz, ale post należy uznać w takim razie za niemerytoryczny.

Szyderca PKP napisał(a):Współczuje, co po niektórym osobom forum bo to też portal z informacjami pewnymi.
Temat nie nazywa się "Pewne informacje o Paradzie". Po to jest Forum, żeby każdy mógł wyrazić swoją opinię i podzielić się swoimi przypuszczeniami.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#39
mikrobart napisał(a):Szyderca PKP, świetnie, że nick zobowiązuje i za wszelką cenę musisz być szyderczy, jednak osobiście nie znam sytuacji polskich parowozów na tyle, żeby wiedzieć, kto na Paradzie się pojawi a kto nie. Stąd liczą na to, żeby dowiem się tego na Forum ;-)


W zły sposób rozumiesz mój nick.

Czyli forum oparte na domysłach ? Żal.pl

A wracając do tematu. To mowa wcześniej o 2 parowozach ze Śląska, to obydwa przechodzą naprawę rewizyjną.

Co do TKh49-1. Aż dziwne, ten parowóz jest w rozsypce w Chabówce ?! Od ponad 1,5 roku już nie jeździ. :-D
Odpowiedz

#40
Szyderca PKP napisał(a):Czyli forum oparte na domysłach ? Żal.pl
Niestety internet ma ten ból, że każdy może się wypowiadać...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#41
Szyderca PKP napisał(a):Co do TKh49-1. Aż dziwne, ten parowóz jest w rozsypce w Chabówce ?! Od ponad 1,5 roku już nie jeździ. :-D

Jesteś pewien, że 1,5roku?
Przecież była "ciepła" na zeszłorocznej Parowozjadzie :-P
Odpowiedz

#42
Co do Chabówkowej Ferrumki:

Fanpage PKP Cargo napisał(a):Do Wolsztyna, 27 kwietnia, specjalnie na Paradę Parowozów, przyjedzie tendrzak towarowy TKh 49-1. Konstrukcja i produkcja jest powojenna. Pierwszy parowóz tej serii został zbudowany w Fabloku w lipcu 1927 roku na zamówienie koncernu Skarboferm (Polskie Kopalnie Skarbowe na Górnym Śląsku). Co ciekawe w latach 1953-1963 wyeksportowano 83 sztuki do Chin, Rumunii i Węgier.

Dokładny link do cytatu:
Link

Pomijając wrzucenie do jednego wora T1A i Ferrumek (te drugie powstały na bazie planów przedwojennej maszyny ale nie jest to dokładnie ta sama konstrukcja) widać, że Cargo samo wspomina o tej maszynie. Co prawda istnieje prawdopodobieństwo, że jednak coś pomylili bo sama spółka chyba nie do końca wie co ma w swoich zbiorach (np wypowiedź p. Marszałkiewicza o planie przywrócenia do stanu czynnego parowozu Ty4...)

TKh49-1 w sierpniu 2012 żyła i wg mojej wiedzy wszystko z nią jest ok. (Filmik z TKh49-1 na YT)
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

#43
Wy się tu kłócicie jaki parowóz przyjedzie, a jaki nie;ale nie radzę się tym przejmować.Bardziej radzę się przejmować pogodą,dlaczego.Został nam już nawet nie miesiąc do parady a pogoda dalej "do dupy" ;jeżeli któryś z was oglądał dziś ok.19:40 pogodę długoterminową na TVN to na najbliższe 2 tygodnie prognozują mniej więcej od 1-6 st. Celsjusza. W takim razie na paradę nie wróżę więcej niż 15 st.Niestety.Chyba że nagle niespodziewanie przyjdzie ciepłe powietrze i na paradzie będzie znowu 25 st. jak parę lat temu;może będzie na paradzie padać śnieg z deszczem :-| .Trochę się rozpisałem ale głównym moim przesłaniem miało być byście w końcu przejęli pogodą a nie "Jaki parowóz przyjedzie a jaki nie". Dla mnie osobiście było by lepsze żeby aż do 27.04 w ogóle nie wiedzieć jakie parowozy przyjadą :-P .
Odpowiedz

#44
lolingpl, rzeczywiście, przejmowanie się pogodą sprawi, że ta będzie lepsza... ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#45
lolingpl napisał(a):Wy się tu kłócicie jaki parowóz przyjedzie, a jaki nie;ale nie radzę się tym przejmować.Bardziej radzę się przejmować pogodą,dlaczego.Został nam już nawet nie miesiąc do parady a pogoda dalej "do dupy" ;jeżeli któryś z was oglądał dziś ok.19:40 pogodę długoterminową na TVN to na najbliższe 2 tygodnie prognozują mniej więcej od 1-6 st. Celsjusza. W takim razie na paradę nie wróżę więcej niż 15 st. .

Konwojując w tamtym roku parowóz do Wolsztyna jechałem 2 dni z rzędu w nocy przy - 2 stopnie z nie rozpalonym kotłem i się przeżyło Wink

Kto będzie chciał i tak przyjedzie.

Po za tym te prognozy pogody to o kant stołu .... Smile Oni nie potrafią dobrze stwierdzić co będzie za 24 h... bo np u nas w Zabrzu dziś śniegu spadło ok 20 cm w ciągu kilku godzin. A podobno miało być w święta ciepło Wink
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parada parowozów 2019 Tp4 2 4 289 04.05.2019, 20:06
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '18. fred77 5 4 464 27.04.2018, 08:17
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '17. fred77 20 10 666 14.12.2017, 13:54
Ostatni post: hall62
  XXIII Parada Parowozów w Wolsztynie. lolingpl 16 7 392 03.05.2016, 07:26
Ostatni post: Żukow
  III Parada Lokomotyw w Międzychodzie sm31-131 3 3 109 20.07.2015, 19:55
Ostatni post: erap2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.