Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parada Parowozów 2013
#1
Witam. Dziś natknęliśmy się na nie lada niespodziankę na stronie parowozy.com.pl związaną z paradą. "W tegorocznej jubileuszowej XX Paradzie Parowozów ma zaprezentować się dwadzieścia parowozów. Czekamy na szczegóły". Co o tym sądzicie , czy to na pewno wypali ?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.pl/user/KolejowyWolsztyn">www.youtube.pl/user/KolejowyWolsztyn</a><!-- w -->
Odpowiedz

#2
Z Wolsztyna będą dwa parowozy, z Chabówki jak dobrze pójdzie to 5, Pyskowice może wystawią Ty42-24, Możliwe, że TKh05353 się pojawi oraz Anglia(dwa parowozy), Niemcy, Słowacja, Węgry, Czechy. Na Jaworzyne nie ma co liczyć, ponieważ TKt48-18 skończyła się rewizja
Odpowiedz

#3
A co z Pm36-2? Ktoś mi ostatnio mówił, że wykonali jej jakąś rewizję i że na Paradzie Helena ma się pojawić?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#4
Jest to nie prawdą. Helena potrzebuje wymiany skrzyni ogniowej, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Z Wolsztyna mają być dwie Oelki (Ol49-59 oraz Ol49-69).

Dla niewtajemniczonych, Parada odbędzie się 27 kwietnia
Odpowiedz

#5
maly97, powiem tak 21.02.1995 (data rozpoczęcia odbudowy i NG) Pm36-2 w ZNTK i MD Piła miała przeprowadzoną NG. Wtedy też miała założoną skrzynię ogniową. Obecnie minęło 18lat od założenia skrzyni ogniowej, a tyle tylko ma przydatności skrzynia ogniowa. Dodatkowo "Helena" nie ma sprawnych bucików (osi), z tego co widziałem ma już ona prawie gołe buty, co jest rzeczą niedopuszczalną. Dlatego, też została odstawiona po Paradzie. Mówiąc, szczerze nikt nie dopuściłby tego parowozu w takim stanie do jazdy. Wracając do tematu to na Paradzie na pewno będzie Ol49-59, Ol49-69 (ex. Ol49-99), Ty2-911, TKt48-191, TKh49-1, Ol12-7, być może przyjedzie Ty42-107, TKh05353 i może Ty42-24. Podejrzewam, że Ty42-107 i TKh05353 przyjadą, nie wiem jak Kriegslok (Ty42-24) Braci Jakubinów. Pozdrawiam
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#6
Mogli by kogoś ze wschodu zaprosić w Rosji czy na Ukrainie też maja eleganckie parowozy.
Odpowiedz

#7
maly97 napisał(a):Z Wolsztyna będą dwa parowozy, z Chabówki jak dobrze pójdzie to 5, Pyskowice może wystawią Ty42-24, Możliwe, że TKh05353 się pojawi oraz Anglia(dwa parowozy), Niemcy, Słowacja, Węgry, Czechy. Na Jaworzyne nie ma co liczyć, ponieważ TKt48-18 skończyła się rewizja

Nie tyle co wyleciała rewizja co zarżnięty jest kocioł. Leje z każdej możliwej strony :-)
Odpowiedz

#8
MichałŁ, ale jak z rozstawem kół takiego parowozu? Wolsztyn nie ma szerokich torów, a nie ma też możliwości zmiany kół na granicy.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#9
[..... być może przyjedzie ......, TKh05353 i może Ty42-24. ........... i TKh05353 przyjadą, nie wiem jak Kriegslok (Ty42-24) Braci Jakubinów......

Czy można wiedzieć skad Ty masz takie informacje ?

Zdumiewające jest te pisanie nie mając nawet informacji. Podobny jesteś to gazet typu brukowiec jak " Fakt" czy "Super Express" piszą by być na topie. Szkoda, że większość informacji nie mają racji bytu ani prawdy.
Odpowiedz

#10
Szyderca PKP, nie irytuj się tak ..... trochę luzu ....
Odpowiedz

#11
pitagoras23 napisał(a):MichałŁ, ale jak z rozstawem kół takiego parowozu? Wolsztyn nie ma szerokich torów, a nie ma też możliwości zmiany kół na granicy.

No cóż parowozy Er robili w Cegielskim i jakoś dojeżdżały do granicy tak samo parowozy TE które Rosjanie poszerzali w patentowy sposób, parowozy Ow też jeździły w Polsce. Rodowite powojenne rosyjskie parowozy i tak by przyjechać nie mogły bo oprócz tego że są szerokotorowe i nigdy nie pracowały na normalnym torze to są też za wysokie (ok 5m) i nie zmieściły by się pod polska siecią trakcyjną.
Zresztą nawet te parowozy które maja możliwość pracy na normalnym torze i tak do nas nie przyjadą bo koszty przestawki i odpowiednich dopuszczeń były by pewnie tak wielkie, że nie opłacało by się tego robić dla jednej imprezy.


Cytat:Szyderca PKP, nie irytuj się tak ..... trochę luzu ....

Nie dziwię się Szydercy bo kolega CarnageLink wie więcej niż osoby które pracują przy tych maszynach.
Odpowiedz

#12
MichałŁ, ok zgadzam się ale zwracanie uwagi w taki sposób i rozpisywanie się na temat gazet to za dużo. Można inaczej to napisać , prawda ??
Odpowiedz

#13
Szyderca PKP, z posiadanych przeze mnie informacji PKP Cargo i DB Schenker rozmawiają w sprawie wystąpienia TKh05353 na Paradzie Parowozów. Nie wiem czy uważnie przeczytałeś mój post ale zaznaczyłem, że "być może przyjedzie Ty42-107, TKh05353 i może Ty42-24. Podejrzewam, że Ty42-107 i TKh05353 przyjadą, nie wiem jak Kriegslok (Ty42-24) Braci Jakubinów.". Z tego co wiem Ty42-107 przeszedł pozytywnie próbę wodną, ponieważ pisali o tym nasi Bracia zza Odry. Nie wiem, czy TKh05353 miał wykonaną rewizję, ale myślę, że tak. MichałŁ, podejrzewam, że Ruscy nie przyjadą, ponieważ inny rozstaw szyn, a po drugie nie wiem, czy w pobliżu z Polską granicą mają czynny parowóz. Wydaje mi się także, że ruskie parowozy mają też inną wysokość. Michał powiem tak. Utrzymuję kontakt z TOZKiOS Pyskowice, więc wiem na jakim poziomie jest NG Kriegsloka. Powiem tak, Szyderca PKP jeśli twierdzisz, że jestem jak redaktor "Faktu czy SuperExpresu" to śmiem twierdzić, że to Ty jesteś człowiekiem nierozgarniętym i niedorozwiniętym do pewnego poziomu intelektualnego.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#14
Proponuję się uspokoić, nie rzucać bezpodstawnych informacji, obietnic bez pokrycia i wyzwisk (niezależnie od tego, czy pokrycie one mają, czy nie)
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#15
to się 27-go kwietnia wybiorę do Wolsztyna...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parada parowozów 2019 Tp4 2 4 369 04.05.2019, 20:06
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '18. fred77 5 4 598 27.04.2018, 08:17
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '17. fred77 20 10 994 14.12.2017, 13:54
Ostatni post: hall62
  XXIII Parada Parowozów w Wolsztynie. lolingpl 16 7 562 03.05.2016, 07:26
Ostatni post: Żukow
  III Parada Lokomotyw w Międzychodzie sm31-131 3 3 167 20.07.2015, 19:55
Ostatni post: erap2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.