Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio Radmor, proszę o pomoc
#16
Cytat:kamilus67, jeśli komplet będzie sprawny, to po prostu kup transformator i podłącz Tongue Ewentualnie można pokombinować z akumulatorem 24v jeśli masz jakiś, a nie chcesz wydawać kasy na transformator.
Pamiętaj też, że potrzebna jest antena Tongue
Sam transformator nie pomoże a tylko uszkodzi to co kolega już ma. Do transformatora musi być jeszcze prostownik i dobry filtr i stabilizator inaczej radio się uszkodzi a w najlepszym przypadku będzie szumieć.

Cytat:A czy na normalnym CB np. Alan albo PRESIDENT idzie posłuchać co mówią na kolei?
Nie gdyż CB radio pracuje w pasmie 27MHz
Odpowiedz

#17
MichałŁ, gdy brałem radio (to sprawne, bo drugie mam niesprawne- kable są wyciete) miałem okazję wziąć razem z nim te dwie skrzyneczki, ale nie brałem bo nie wiedziałem, że są istotne do nasłuchu. Wezmę je, zrobię Ci zdjecie wnętrza i powiesz mi czy czegoś brakuje, ok?

loony, domyślam się, że antena jest niezbędna, czy można zastosować zwykłą samochodową, czy potrzbna jest inna, np. z innym wejściem?
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz

#18
Do słuchania to przydała by się taka antena jakie są opisane w wątku o skanerach nasłuchowych. Jeżeli na jakości ci nie zależy to i na kawałku drutu coś usłyszysz., gorzej z nadawaniem.

Co do dalszego działania to musisz sobie znaleźć kogoś bardziej oblatanego w tych sprzętach bo ja niestety dużo nie wiem.
Odpowiedz

#19
MichałŁ, na kawałku drutu, to co najwyżej może flagę powiesić...
kamilus67, radio radiem, ale tak na prawdę 3/4 sukcesu to antena. Potrzebujesz antenę na pasmo 150mhz, bo na takich pracuje kolej. I tutaj albo szukasz pałki Radmora używanej kolejowej za 200-300pln, albo kupujesz nową za 1500pln Tongue Albo robisz sam. Ja zrobiłem sobie sam, z najtańszych materiałów i różnica jest niesamowita w stosunku do fabrycznej.

Zasada budowy dipola, jest banalna. Mówiąc w skrócie telegraficznym, tak żebyś zrozumiał: dwa kawałki drutu, pręta, rurki o idealnie równej długości (powiedzmy, że około 45cm), wsadzasz w jakąś rurkę pcv, prowadzisz kabel, końcówka i zrobione.
Jeśli będziesz sam chciał budować, to polecam fora elektrody albo radioscanner - znają się na rzeczy.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#20
MichałŁ, Ok, dzięki za pomoc Smile
loony, zatem raczej będę sam robił taką antenę, bo jak powiedziałem chcę tylko dla przyjemności korzystać z nasłuchu tego radia Wink

będę jeszcze grzebał na tych forach elektrody i radioscanneru, dzięki za pomoc Smile
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz

#21
Dobra, mam już te skrzyneczki. Powiecie mi czy są w nich te kwarce? Ja nie wiem jak one wyglądają ;P zdjęcia znajdują się w załączniku


Załączone pliki Miniatury
       
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz

#22
Choć nie znam ich budowy to sugeruję wstawienie linków to zdjęć wyższej rozdzielczości.
Mnie trochę niepokoi czarna izolacja na jednym z trafoków. A tak to nie widać, żeby czegoś brakowało, ale za małe zdjęcia, żeby to oceniać.
I tak głównym problemem będzie dobre źródło DC.
Odpowiedz

#23
Tutaj zdjęcia w wyższej roździelczości Wink
http://www.aukcjoner.pl/gallery/012334254-2.html#I2
http://www.aukcjoner.pl/gallery/012334192-7.html#I7

Pogrzebałem trochę w internecie i chyba już wiem jak wyglądają kwarce - dlatego też zrobiłem szczegółowe zdjęcia tych (chyba) kwarców i zauważyłem, że dwóch nie ma - po jednej stronie płyty i po drugiej.

przewoz, czemu problem będzie z prądem? mam w domu transformator na DC i AC ale tylko do 16 V, rozumiem, że musze zorganizować transformator na DC 24V, który daje 4-6A?
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz

#24
Prąd musi być podawany taki jakiego potrzebuje urządzenie.
Możesz spróbować rozejrzeć się za akumulatorem np. od autobusu. Wielkie i ciężkie, ale ma 24v. No i prostownik jeszcze na 24v będziesz potrzebował. Ile to pociągnie, nie mam pojęcia, ale spróbować można.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#25
Jak masz prostownik to po co Ci akumulator? No chyba, że zasilanie ma być ciągłe. Poza tym taki akumulator od autobusu ma 12V, tylko są dwa szeregowo. Najprościej chyba rozejrzeć się za trafem o takich parametrach, dołożyć mostek prostowniczy i jakiś kondensator ewentualnie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#26
A jakby pominąć mostek prostowniczy, ten kondensator itd i po prostu podać napięcie prosto z prostownika 24V?
chodzi o to, że nie znam się na elektronice i nie wiem jak to zrobić
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz

#27
DSC_3923.JPG
na tym twoim zdjęciu jest zasilacz
DSC_3920.JPG
a na tym radio
wiec cała dyskusję o zasilani uważam za zbędną.

Te "lepsze" zdjęcia to są zdjęcia zasilacza a nie radia wie żadnych kwarców tam nie ma.
Odpowiedz

#28
Opis:
N - Nadajnik
O - Odbiornik
Q ze strzałkami miejsce kwarców.

[Obrazek: radmor.jpg]


1. Jeżeli masz znikome pojęcie z elektroniką to nie kombinuj tylko daj komuś do
sprawdzenia i zrobienia.
2. Oryginalny zasilacz z lokomotywy taniej wyjdzie zastąpić zrobionym przez kogoś zasilaczem
UWAGA w radmorach (+) jest na masie !!!!!

a) Nasłuch pasm niekodowanych jest całkiem legalny w Polsce a więc Kolej , Policja , Straż miejska etc..... KODOWANYCH jest zabronione.
b) Nie możesz upubliczniać uzyskanych informacji np. nagranych z radia tekstów i następnie wsadzać do netu. TO JEST KARALNE.
c) Powinieneś lub ktoś winien zdemontować cały blok nadawczy (N) gdyż mimo np. wyciągnięcia kwarców dalej jest on jest sprawny i sama końcówka mocy działa wprowadzając potężne zakłócenia.
d) Jeżeli w odbiorniku nie ma kwarców to ciężko będzie je zdobyć ale wielu elektroników jest w stanie dorobić do takiego radyjka syntezę częstotliwości.

Pozdrawiam 73 i 88 ex. SP3SUW
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#29
W zasilaczu widać transformator czy może to jest radio z nastawni. Bo chyba radia na nastawniach są zasilane napięciem sieciowym ? Czy może na buforze z rezerwowej baterii ?
Odpowiedz

#30
Dzięki za pomoc jeszcze raz wszystkim Wink oddam to lepiej znajomemu, który się na takich "zabawkach" zna i on mi to uruchomi, bo zaczynam się coraz bardziej bać, że coś zepsuję ;p
Jeżeli uda mi się, to dam znać Wink
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupię antenę Radmor 32812/1 adam363 3 2 753 06.04.2016, 16:15
Ostatni post: adam363
  Proszę o informacje na temat tej tabliczki Batu1 2 2 857 24.04.2014, 12:04
Ostatni post: kolej_żeliwna
  Proszę o pomoc w wycenie - kolejka elektryczna + makieta Arexx 2 4 865 25.09.2013, 18:49
Ostatni post: Arexx
  Proszę o pomoc na początek lostjar2 5 4 381 21.11.2012, 20:50
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.