Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio Radmor, proszę o pomoc
#31
MichałŁ napisał(a):W zasilaczu widać transformator czy może to jest radio z nastawni. Bo chyba radia na nastawniach są zasilane napięciem sieciowym ? Czy może na buforze z rezerwowej baterii ?

To jest transformator "przetwornicy napięcia" gdyż radio w lokach jest zasilane napięciem stałym z przedziału 96 do 115 V DC a więc napięcie stałe jest przetwarzane na przemienne o wyższej częstotliwości niż sieć energetyczna, przetwarzane w trafoczku na odpowiednie napięcia AC a potem prostowane i stabilizowane :-)

Nie czytałem wcześniej ale radio z loka w tej wersji nie jest zasilane napięciem 24 V DC

-> 96-116 VDC -> [~] -> 12V AC, 24VAC [+/-] -> 12V DC, 24V DC :-)
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#32
No właśnie, ja też nie doczytałem czy to radio stacjonarne, czy z loka. Na loku standardem na wejściu jest 110VDC i dopiero potem to się przetwarza gdzieś po drodze w radiu.
Odpowiedz

#33
Radia mają różne zasilacze przecież nie każda lokomotywa ma instalację na 110V są też na 64 na 48 na 24 do tego zabudowy stacjonarne na posterunkach.
Odpowiedz

#34
MichałŁ napisał(a):Radia mają różne zasilacze przecież nie każda lokomotywa ma instalację na 110V są też na 64 na 48 na 24 do tego zabudowy stacjonarne na posterunkach.

Radmory tego typu na pojazdy trakcyjne były budowane z przetwornicą jak pisałem powyżej.
Całkiem inna była budowa na posterunki ruchu gdzie zestaw skłądał się też z 3 części:
1. Zasilacz
2. Urządzenie nadawczo - odbiorcze
3. Manipulator

Zabudowa polegała na tym że zasilacz i N/O leżały a na specjalnych uchwytach był mocowany manipulator.
Ten typ różnił się od tych dla loków zasilaczem. Co do zasilania to nie wiem czy wiesz ale nawet w parowozach Ty2 (W Gorzowie na manewrach) były stosowane te zestawy z zasilaczem/przetwornica na 24V DC. Ważne są napięcia wyjściowe a do wejścia Radmor dopasowywał odpowiednią przetwornicę impulsową. :-)

Były też 3001/3011 zwłaszcza stosowane tylko do lokalnej łączności manewrowej które składały się tylko z dwóch części
1) Zasilacz 220V AC
2) Zestaw odbiorczo-nadawczy - zamiast typowej gruszki stosowana była słuchawka telefoniczna z przyciskiem.
Ten zestaw miał całkiem inną elektronikę a moc wyjściowa PPW wcz przy 150 Mhz ograniczona była do 1 W.

Fotka poniżej:

[Obrazek: radmor_3001.jpg]


Zestawy pociągowe na lokach jak i na nastawniach moc wyjściowa 5 W

[ Dodano: 2013-02-17, 20:33 ]
przewoz napisał(a):No właśnie, ja też nie doczytałem czy to radio stacjonarne, czy z loka. Na loku standardem na wejściu jest 110VDC i dopiero potem to się przetwarza gdzieś po drodze w radiu.

Już w tamtych latach RADMOR miał opanowaną budowę przetwornic z napięcia DC od około 80V do około 130V DC. Przetwornice były budowane na polskich tranzystorach BUYP52 które są widoczne na zdjęciu kolegi. Na 24V DC w parowozach Ty2 (tylko w Gorzowie takie mieliśmy) była specjalna odmiana przetwornic.

1. PRZETWORNICA TO NIE ZASILACZ !!!!!!
2. ZASILACZ TO NIE PRZETWORNICA.
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#35
Valcyte napisał(a):loony, nasze prawo od x czasu jest dość kulawe dlatego sprawę powołuje się z powództwa cywilnego , przeważnie.

Hmm... A cóż to takiego, to "powołanie sprawy" ? Masz na myśli powództwo cywilne przeciwko słuchaczowi? A co jest przedmiotem owego powództwa?
Odpowiedz

#36
Leśny Dziadek, np. wprowadzenie dezinformacji urządzeniem którego dana osoba nie powinna w ogóle mieć. Wtedy np. spółka IC wchodzi na drogę prawną jako osoba poszkodowana. I takie sprawy zwykle są zakładane z powództwa cywilnego.
Odpowiedz

#37
Czyli za słuchanie krzywdy nie robią. Trudno dezinformować słuchaniem.
Odpowiedz

#38
Leśny Dziadek, jeśli przeczytasz cały temat dowiesz się że mowa jest o jednym urządzeniu, specyficznym.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupię antenę Radmor 32812/1 adam363 3 2 755 06.04.2016, 16:15
Ostatni post: adam363
  Proszę o informacje na temat tej tabliczki Batu1 2 2 861 24.04.2014, 12:04
Ostatni post: kolej_żeliwna
  Proszę o pomoc w wycenie - kolejka elektryczna + makieta Arexx 2 4 870 25.09.2013, 18:49
Ostatni post: Arexx
  Proszę o pomoc na początek lostjar2 5 4 384 21.11.2012, 20:50
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.