Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio Radmor, proszę o pomoc
#1
Szczerze mówiąc nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, ale mam nadzieję, że tak Smile
Więc... nie mam jeszcze doświadczenia w sprawach takich jak Radia CB itd. chodzi mi dokładnie o to, a raczej chciałbym zadać pytanie czy wie ktoś jak uruchomić radio (chyba najpopularniejsze na PKP) produkowane przez RADMOR.
mam dwie sztuki jedno ma rozwalone wnętrze, a drugie jest jak nówka, nie umiem niestety go uruchomić, wie ktoś może na jakie napięcie to radio chodzi, jak i gdzie podłączyć do niego zasilanie i antenę? chciałbym je uruchomić aby mieć nasłuch w pokoju na pobliski dworzec Wink

pomoże ktoś? Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz

#2
Ale się suwenir trafił :-P
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#3
Takie radio z CB ma niewiele wspólnego więc jego używanie bez odpowiednich zezwoleń jest niezgodne z prawem, to tak na początek.
Podaj typ tego radiotelefonu (na tabliczce znamionowej jest podany), bo jednego radmora na świecie nie ma, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
Odpowiedz

#4
MichałŁ, takiego radia nie można mieć nawet na nasłuchu. kamilus67, niestety, nie możesz z niego nadawać ani mówiąc, ani nadając sygnał alarmu, ani z niego go używać na nasłuchu. Powiem tak, lepiej by było gdybyś go nie używał, bo to jest wewnętrzne radio kolei, a to już jest łamanie przepisów radiowych. Nie masz na niego licencji, więc możesz za to zapłacić niezłą grzywnę bądź pójść do więzienia.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#5
Lepiej schowaj je pod łóżko i w ogóle nie uruchamiaj. Taka jest moja rada. Bo możesz sobie kolego kłopotu narobić sporego. Za używanie radnia bez licencji oraz pasm zabronionych grozi kara grzywny do 5000 złotych. Nic zapomnij że jeśli wykorzystasz pasmo do wprowadzenia dezinformacji, konsekwencje tego mogą być bardzo nieprzyjemnie w skutkach, nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.
Odpowiedz

#6
MichałŁ, typ radia to: 30661, powiesz mi coś wiecej na jego temat? Smile

Dzięki koledzy za ostrzeżenie, ale gdyby było ono po prostu na nasłuchu i nic wiecej bym nim nie robił no to chyba nikt by nie wiedział, ze ono jest włączone? Smile
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz

#7
Ja tam też biegły w tej dziedzinie nie jestem dlatego prosiłem o typ bo po zdjęciach to ciężko jest coś powiedzieć.

Skoro to 3066 to czy masz resztę radia? bo to co masz na zdjęciu to tylko manipulator "radio właściwe"(ma oznaczenie 3036) zwykle wisi gdzieś w kabinie razem z zasilaczem, więc jeśli nie masz reszty to nic na tym nie posłuchasz. cały zestaw wygląda tak;
http://img.archiwumallegro.pl/?332556361

Zasilacz to mniejszy problem bo musisz skombinować coś co daje napięcie 24V i prądzie 4-6A ale musi być to zasilacz liniowy. tu masz schemat orginalnego zasilacza do tego radia;
http://obrazki.elektroda.pl/8843350400_1311304913.jpg
http://obrazki.elektroda.pl/3777161300_1311303316.jpg
Odpowiedz

#8
Za przeproszeniem, kto powiedział, że nie wolno mieć takiego urządzenia w domu? :->
Przecież jest jasno napisane: wolno słuchać, nie wolno nadawać.

Oczywiście, jest też napisane gdzie i kiedy nie wolno słuchać, czego nie wolno robić z takimi informacjami. Ale w swoim domu oczywiście, że możesz słuchać czym chcesz. Ja sam nie mam skanera, a TRX i dopóki nie będę nadawał to wszystko będzie ok.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#9
loony, przytoczę Ci pewne paragrafy z kodeksu karnego jeśli pozwolisz.
§ 1. - Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. - Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. - Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. - Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.
§ 5. - Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Odpowiedz

#10
Valcyte, podałeś paragrafy, które ja ująłem stwierdzeniem: "Oczywiście, jest też napisane gdzie i kiedy nie wolno słuchać, czego nie wolno robić z takimi informacjami."

Nie możesz słuchać fal np. policyjnych, kolejowych, pogotowia itd. w miejscu publicznym, przy grupie osób, itd. Nie możesz też uzyskanych informacji wykorzystywać w jakikolwiek sposób, to znaczy przekazywać dalej, utrwalać.
Ale sam sobie w domu możesz słuchać, a na ulicy w słuchawkach. Po prostu słuchasz sam dla siebie i nic więcej z tym nie robisz.

Poza tym, całość: http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok, ... cyjne.html

Trochę mętna sprawa jest z tym:
"Art. 208. 1. Kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenie radiowe nadawcze lub nadawczo-odbiorcze podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". Ale na podstawie art. 144 prawa telekomunikacyjnego "Nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych wyłącznie do odbioru".
Także jak w każdej inne sprawie: Polskie prawo nie podaje żadnych konkretów i daje dowolność interpretacji dla policji i sądów.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#11
loony, nasze prawo od x czasu jest dość kulawe dlatego sprawę powołuje się z powództwa cywilnego , przeważnie. Chyba że zakres skutków opiera się o charakter wypadku lub katastrofy.
Odpowiedz

#12
MichałŁ, Nie mam tych dwóch urządzeń, ale zorganizuje je, bo wiem skąd moge je wziąć. Czy gdybym je zorganizował, pomógłbyś mi je uruchomić? Z tych dwóch obrazków dużo nie rozumiem, przydałoby się przetłumaczyć to na "język polski" ;p
Kamil Piotrowicz
Odpowiedz

#13
Tak na odległość to niewiele się da zrobić. Jeżeli dostaniesz zasilacz to nie będziesz musiał nic budować
Poza tym jeżeli zorganizujesz radio z demobilu od kolejarzy to dostaniesz je najprawdopodobniej ze zdemontowanymi kwarcami które ustalają częstotliwości nadawania i odbioru. Więc będziesz musiał skombinować też kwarce a te na częstotliwości kolejowe trudno dostać.
Odpowiedz

#14
kamilus67, jeśli komplet będzie sprawny, to po prostu kup transformator i podłącz Tongue Ewentualnie można pokombinować z akumulatorem 24v jeśli masz jakiś, a nie chcesz wydawać kasy na transformator.
Pamiętaj też, że potrzebna jest antena Tongue
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#15
A czy na normalnym CB np. Alan albo PRESIDENT idzie posłuchać co mówią na kolei?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupię antenę Radmor 32812/1 adam363 3 2 762 06.04.2016, 16:15
Ostatni post: adam363
  Proszę o informacje na temat tej tabliczki Batu1 2 2 872 24.04.2014, 12:04
Ostatni post: kolej_żeliwna
  Proszę o pomoc w wycenie - kolejka elektryczna + makieta Arexx 2 4 878 25.09.2013, 18:49
Ostatni post: Arexx
  Proszę o pomoc na początek lostjar2 5 4 408 21.11.2012, 20:50
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.