Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kradzieże zdjęć
#1
Panowie, dostałem dzisiaj ciekawy link z moim zdjęciem na jakieś galerii na nk, na umieszczenie oczywiście zgody nie wyraziłem, przeglądając galerię natknąłem się jeszcze nie tylko na kilka moich zdjęć, ale także na zdjęcia wielu osób z forumowej galerii min. Tomka Zajkowskiego, Alexeja czy FAREN'a. Wysłałem prywatną wiadomość, ale użytkownik nic sobie z tego nie zrobił i mnie zablokował, teraz nie mam żadnego pola manewru, a myślę, że należałoby coś z tym zrobić, bo pewnie nikogo o zgodę na publikację nie pytał.
nk.pl/#profile/45326187
Tutaj link do profilu, myślę, że umieściłem to w dobrym dziale.
Odpowiedz

#2
http://nk.pl/#support > nadużycia
Proste.
Odpowiedz

#3
Opis sytuacji wysłany, zobaczymy co zdziałają. Nie znam tego portalu, specjalnie teraz założyłem konto, więc nie znałem tej opcji Wink
Odpowiedz

#4
Galeria użytkownika zablokowana Smile
Odpowiedz

#5
Bardzo dużo moich zdjęć też tam się pojawiło, zwłaszcza parowozów. Kolega, którego zdjęcia również tam się pojawiły, zgłaszał już do administratorów tę sytuację.
http://dozer.kolej.org.pl/ <-- Kolejowa Galeria Dozera
Odpowiedz

#6
Przem710, Cieszy mnie ta wiadomość Wink
Dozer, fakt widziałem tam sporo Twoich zdjęć, Przema zresztą też...
Odpowiedz

#7
No jak to, przecież jeszcze nie tak dawno parę osób klarowalo mi tu, że "w Posce podkradanie sobie zdjęć jest normą i nie należy się o to złościć" ;-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#8
Ciekawe ciekawe.
Odpowiedz

#9
Cóż, są ludzie i taborety. Osoba kradnąca czyjąś pracę,podpisując się pod tym swoim imieniem i nazwiskiem staje się właśnie tym drugim...
Nikt mnie nie pytał o zgodę na publikację fotek na swoim profilu,ani nie przypominam sobie,bym komuś takiej udzielał.
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#10
Profil zablokowany, więc na szczęście sprawa się wstępnie rozwiązała. Wiadomo coś o personaliach złodzieja? Może to dziecko, nieświadome kradzieży?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#11
psim napisał(a):No jak to, przecież jeszcze nie tak dawno parę osób klarowalo mi tu, że "w Posce podkradanie sobie zdjęć jest normą i nie należy się o to złościć" ;-)
Haha, którzy geniusze? Big Grin

Mam znajomego, który jest jednym z najlepszych fotografów rajdowych w Polsce. Sprzedaje dużo swoich zdjęć i dużo jego zdjęć jest w internecie. Właśnie założył dwie sprawy: jedna za wykorzystanie zdjęcia do ulotek, druga o wykorzystanie ich, bez jego zgody, na facebooku.
Obie formy są kradzieżą. Samo usunięcie stopki/podpisu autora jest kradzieżą i łamaniem prawa, nie trzeba nawet zmieniać podpisu.

Na moim profilu na facebooku np. zamieszczam zdjęcia osób, które wyraźnie wyraziły na to zgodę. Do każdego pisałem e-mail o zgodę, jest podpis autora i strona www (kilku nie wyraziło zgody). Niektórzy sami się zgłaszali i pytali czy mogę wrzucić. I to jest normalna sytuacja.

Bo wiele osób twierdzi, że to co jest w internecie należy do każdego. Albo, że zdjęcia z google grafika są 'bezautorskie'. A jak im się zwróci uwagę, albo usunie zdjęcie, to krzyczą o cenzurze w internecie...
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#12
1. Och, sporo ich tu było. Dyskusje przy okazji regulaminów konkursowych były dość pouczające. Albo przy rozmowie na temat zrobienia z galerii stocka dla r
Rynku Kolejowego, bodajże Smile

2. Do publikacji cudzego zdjęcia na FB nie potrzeba zezwolenia, jeśli nie podajesz się za autora. Wystarczy linkowanie i/lub podpis, żeby zachowane były wymagane formy. Reszta mieści się w ramach dozwolonego użytku, o ile rzecz jasna nie czerpiesz z tego dochodu.
Odpowiedz

#13
Właśnie chodzi o
Son. napisał(a):linkowanie i/lub podpis
czego nagminnie się nie robi.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#14
Jeśli korzystasz z opcji Like lub Share na FB to wkleja się właśnie link - i wystarczy. Natomiast jak wstawiasz do swojej galerii - to oczywiście inna sprawa.
Odpowiedz

#15
Oczywiście, że tak. Przecież cały czas mówimy (i ja też): znalazłeś fotę w google grafika i wrzucasz ja na swojego fanpage'a na fejsie (do galerii) bez podanie autora/źródła.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki program do obróbki zdjęć? 3kV 0 517 23.02.2023, 13:39
Ostatni post: 3kV
  Obróbka zdjęć KeM9T 0 1 501 08.05.2021, 09:06
Ostatni post: KeM9T
  Umieszczanie zdjęć w Galerii ET22FAN 0 1 590 18.11.2020, 23:42
Ostatni post: ET22FAN
Question Wybór aparatu do kolejowych zdjęć norbis97 8 5 926 31.01.2018, 21:33
Ostatni post: Bilet Ś-krzyski
  Wystawa zdjęć Miłośników Kolei w Parowozowni Skierniewice Valcyte 11 5 366 22.09.2014, 10:21
Ostatni post: Valcyte

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.