Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Życie "kolejowe" a prywatne
#1
No właśnie jak to jest z tym życiem? U mnie wygląda to następująco: Ojciec kierowca i zapalony MK, brat i ja zapaleni MK ja urodzony "driver". Oczywiście jak zaczniemy polemizować na tematy kolej - ciężarówki nie ma końca. Jak jest u was? Czy to prawda, że ojciec/mąż maszynista zna 3 naprawy wstecz lokomotywy na, której ostatnio jeździł a nie zna dat urodzin dzieci, daty ślubu? Jak wygląda życie z pracownikiem kolei a szczególnie maszynistą? Czy nie schodzi się z tematów kolej?
Odpowiedz

#2
Apropos ostatniego pytania przypomniała mi się pewna krótka rozmowa w pociągu TLK:

Pasażer: O której będziemy w Szczecinie?
Konduktor: Około 18, zaraz sprawdzę, proszę poczekać.
P: Bo to wczoraj chyba jakieś wykolejenie było, prawda?
K: Proszę pana, ja wczoraj miałem dzień wolny i zaręczam pana, że to co się działo na kolei najmniej mnie interesowało...
Odpowiedz

#3
Cytat:Pasażer: O której będziemy w Szczecinie?
Konduktor: Około 18, zaraz sprawdzę, proszę poczekać.
P: Bo to wczoraj chyba jakieś wykolejenie było, prawda?
K: Proszę pana, ja wczoraj miałem dzień wolny i zaręczam pana, że to co się działo na kolei najmniej mnie interesowało...

Praca to praca, jak przyjeżdżam do domu to robotę zostawiam w ZG, w domu jest inne życie. Wszakże nie będę w domu prześledzał komunikatów PKP dot. spóźnień wykolejeń, czy tego gdzie kogo zasypało. A te legendy o tym że maszyniści lepiej znali swoją maszynę niż rodzinę to raczej wynika z tego że człowiek przywiązuje się do rzeczy którą lubi używać - ja np. byłem bardzo mocno przywiązany do swojego pierwszego samochodu (Fiata 125p) że znałem na pamięć jego numery fabryczne i data zakupu, zapominając kiedy żona ma imieniny Smile

Ale żeby w domu rozmawiać tylko o pracy i obserwować gdzie się da co sie dzieje na kolei to bez przesady.
...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Życie Polaków "na kredyt". Koni 91 24 755 12.04.2018, 14:34
Ostatni post: Koni

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.