Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parowozjada 2010
#16
Oczywiście masz rację, postaram się być. Dla mnie są to jednak spore koszty, bilet, nocleg, bo ciężko wrócić w ten sam dzień, to dość dużo obciążenie dla portfela. O przejeździe retro chyba nie może być mowy. Czy w Chabówce jest gdzie przenocować w dobrych warunkach i przy niewygórowanej cenie?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#17
Obleśny Szczur napisał(a):Ja tam się z Brzydkiej Helgi nie cieszę, parowóz, że tak powiem "oklepany", który pojawia się zawsze i wszędzie i ciągle się psuje. A jeździ tylko dlatego, że Angole do niego dokładają i na swoją zielono-trawiastą modłę go pomalowali, fuj! Są ładniejsze i bardziej polskie parowozy.
Parowóz był w naprawie przez dwa lata, więc nie jest na pewno zbyt oklepany ostatnimi czasy. Jest pomalowany po naprawie na oliwkowy kolor, a nie ma zielono-trawiasty.

Cytat:To sposób transportu tylko dla wybranych, ja bym musiał jednak przetransportować się konwencjonalnie. Dziwi mi, że tylko dwa parowozy z szopy wolsztyńskiej, ale dobrze że pojawi się Piękna Helena. Z zagranicy nic nie przyjedzie?
A co niby ma jeszcze z Wolsztyna przyjechać? Rewizję mają tylko trzy maszyny (Pm36-2, Pt47-65 i Ol49-7) z czego oelka jest niesprawna i nie ma do niej tendra (z jej tendrem jeździ petucha). Z Wolsztyna powinna iść jedna maszyna, bo tak wyjazd odbędzie się kosztem ruchu planowego na linii Wolsztyn - Poznań Główny.
Mikrobart W Chabówce w skansenie podczas Parowozjady nie ma wynajmu pokoi, więc pozostaje nieodległa Rabka Zdrój. Wybór duży, coś taniego się znajdzie.

\\Edit by TOMEKKOT: Nie cytujemy przedmówcy!
Odpowiedz

#18
Nie znam sytuacji taborowej w Wolsztynie, dzięki za przybliżenie sytuacji. Chyba to, że przez 2-3 dni ruch planowy ucierpi to nic strasznego, w końcu Parowozjada to ważna impreza w naszym kolejowym światku.

A co się dzieje z Ol49-7?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#19
Jakoś w czerwcu rozszczelnił jej się kocioł, ale nie wiem czy to od tego nadal nie jeździ, czy też od daty ważności np. kotła.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#20
Skoro kaktus mówi, że jest niesprawna, to pewnie nadal nie naprawiono kotła.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#21
mikrobart napisał(a):Skoro kaktus mówi, że jest niesprawna, to pewnie nadal nie naprawiono kotła.
Podobno "coś" ze skrzynią przegrzewacza pary. Jest w trakcie naprawy. Rewizję ma ważną do 29 czerwca 2011. Wtedy będzie musiała iść na naprawę główną i to biorą pod uwagę jej obecny stan dość porządną.
PS. Cała sytuacja w Wolsztynie wygląda niezbyt ciekawie Ol49-7 nawet jeśli zostanie naprawiona zapewne nie pojeździ długo, bowiem jest w fatalnym stanie, a o jej poprzedniej naprawie średniej lepiej nie pisać. Pm36-2 jak zwykle niby jeździ, ale ciągle się coś w niej psuje. Wychodzi, że do planu pozostaje tylko Pt47-65, która ma problemy z tendrem (od Ol49-7), ale poza tym jakoś się trzyma.
Odpowiedz

#22
7 jest w trakcie długotrwałej naprawy i powinna niebawem wrócić do ruchu.
Odpowiedz

#23
Przede wszystkim witam serdecznie!
Stan wolsztyńskiego taboru jest - co tu mówić - po prostu kiepski. Pm36-2 i Pt47-65 są aktualnie w trakcie napraw, także trzeba trzymać kciuki żeby się wyrobili ;-)
Na Parowozjadę się wybieram (po raz pierwszy). Niedzielne pociągi niestety mnie nie zabiorą :-?
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

#24
Tp4, witaj na forum!

Trochę mi żal, że nie dam rady się pojawić. Zaskakuje mnie, że parowozów będzie tak mało, ale i tak z chęcią bym je zobaczył. Tp4, jeśli masz zamiar fotografować, to liczymy na Twoje zdjęcia w naszej forumowej galerii ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#25
mikrobart napisał(a):Tp4, jeśli masz zamiar fotografować, to liczymy na Twoje zdjęcia w naszej forumowej galerii
Czy mam zamiar focić? No baaa. Próbkę moich możliwości możesz nawet znaleść na oficjalnej stronie PKP Cargo ;-)
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

#26
Tym bardziej polecam adres <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.forumkolejowe.pl/gallery">www.forumkolejowe.pl/gallery</a><!-- w --> , dla zdjęć i Parowozjadowych i wszelkich innych kolejowych.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#27
Czy ktoś z forum jedzie na Parowozjade pociągiem TLK 83500 (w sobote o 6:55 na miejscu)?
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

#28
Byæ mo¿e ja bêdê nim niestety jecha³. Piszê niestety bo dla posiadacza regiokarty to ostateczne rozwi±zanie, a wiadomo, ¿e TLK to syf. :/
Odpowiedz

#29
A ja mam takie pytanie kto będzie startowa ze stacji Kraków Płaszów? Bo będę w Krakowie a do Chabówki samemu mi się nie chce jechać. o kontakt Proszę na GG mój numer podałem już na forum w wątku o GKW ;-) Pozdrawiam.
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#30
Je¶li kto¶ chcia³by siê do³±czyæ oto jest mój plan:
wyjazd 27.08 (pi±tek), przyjazd do Chabówki w sobotê rano (28.08):
TLK53513 £ód¼ Kaliska(23:40) - Kraków G³ówny(4:21)
TLK83501 Kraków G³ówny(04:30) - Chabówka(06:55)
W sobotê mam zamiar pokrêciæ siê po skansenie, mo¿e przejadê siê którym¶ z retro-sk³adów i postaram siê je z³apaæ w jakiej¶ ciekawej scenerii do której zdo³am dotrzeæ z buta z Chabówki.
Na niedziele zarezerwowa³em bilet na przejazd z foto-stopami i to, jak bêdê wraca³, zale¿y g³ównie od tego, o której dok³adnie dotrzemy do Chabówki, ale te¿ prawdopodobnie wybiorê jakie¶ nocne TLK z przesiadk± w Krakowie.

Kto¶ chêtny? To proszê na PW lub GG. Kto z forumowiczów siê pojawi w Chabówce? Musimy siê jako¶ zebraæ "do kupy", bo w kupie si³a.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [20/21.07.2019] Parowozjada 2019 w trzeci weekend lipca mpmazurek 0 2 884 08.01.2019, 10:46
Ostatni post: mpmazurek
  Parowozjada 2018 Adams 0 2 982 13.08.2018, 14:04
Ostatni post: Adams
  parowozjada Chabówka 2017 wlodek1956 1 2 542 22.03.2017, 21:16
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  Parowozjada 2015 Adams 18 8 055 25.08.2015, 22:15
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  X Parowozjada w Chabówce - ForumKolejowe.pl patronem medialnym imprezy mikrobart 22 8 486 13.09.2014, 14:41
Ostatni post: Leonardo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.