Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia a praca na kolei
#1
Witam.

Słuchajcie, takie troche głupie pytanie być może.
Mieszkam w pobliżu jednego z zakładów Cargo-Tabor.
Studiuje Transport Szynowy, czy jest tam coś, co mógłbym robić jako niedoszły inżynier?
Chciałbym zapytać tam o pracę, tzn już pytałem, ale oni nie wiedzą gdzie mnie wrzucić a ja nie wiem co mógłbym robić tam, macie jakieś pomysły?
Odpowiedz

#2
Jak studiujesz i planujesz studia skończyć to skończ. Jak nie, a masz średnie w kierunku technicznym to uderzaj do zakładu spółki, do którego zakład należy.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Tak, planuje skończyć, nie widze innej opcji, z tym że studiuje zaocznie, więc fajnie byłoby zdobyć już jakieś doświadczenie. Średniego technicznego nie mam, niestety po liceum jestem, więc szału nie robie.
Odpowiedz

#4
Z tego co wiem to raczej spółka jest niezainteresowana ludźmi po liceum, ale próba nie zaszkodzi.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Wiem, wiem, bądźmy realistamiBig Grin ale nie zmienia nic fakt że studiuje szynówke? Jestem już na 3cim roku, a studia trwają 4. Więc teoretycznie coś już wiem. Teoretycznie, jak to by było w praktyce - nie potrafie sam siebie ocenić.
Odpowiedz

#6
Rust, może koledze przydałyby się jakieś papiery o odbytych praktykach? ;-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#7
No, ponoć bardzo poprawia to wizerunek potencjalnego pracownika (jednym z pierwszych pytań, które zadał mi naczelnik było: "czy pracowałeś przy taborze?" Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
Mi powiedzieli że "no fajny kierunek pan studiuje, ale nie wiemy gdzie pana wrzucić".
"Niestety ale pan nie ma zawodu". Póki co nie pomogły tłumaczenia że chciałbym zdobywać doświadczenie i takie tam. A naprawde bym chciał. No nic, rozwialiście moje wątpliwości, szkoda.
Odpowiedz

#9
W Cargo-Tabor, to po tym kierunku faktycznie może być ciężko...
Czy nie bliżej by było do czegoś typowo logistycznego?
Odpowiedz

#10
psim napisał(a):może koledze przydałyby się jakieś papiery o odbytych praktykach?
A tak apropo, nie chce zakładać nowego tematu to napiszę tu. Czy Cargo prowadzi praktyki dla techników? Pytam bo Jestem obecnie na elektryku i w 3 klasie będę miał miesiąc praktyk w zakładzie pracy. Gdyby była możliwość znalezienia sobie samemu takowych, chętnie bym się "zatrudnił" w jakiejś lokomotywowni, ot np. Tarnowskie góry bo akurat mam dobry dojazd, albo Ostrów Wlkp.
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#11
W Ostrowie przyjmują na praktyki podobno bardzo otwarcie. Kolega ze studiów był latem, i bardzo sie cieszyli że przyszedł praktykant Smile
Wejdź sobie na strone Cargo w Ostrowie i napisz mail do sekretariatu albo do pracowniczego.
Odpowiedz

#12
To świetnie przynajmniej już wiem ze mogę ewentualnie uderzać :-D . Tobie natomiast niewiele niestety pomogę. Sam planowałem po technikum zaocznie studiować elektrotechnikę na Politechnice Krakowskiej i pracować na kolei, jednak wiedziałem że po ogólniaku mnie raczej nie będą chcieli dlatego robię ów elektryka. No cóż mieć zawód z powrotem zaczyna coś znaczyć.
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#13
przewoz, no niebardzo mi się to uśmiecha, mam takie przedmioty jak budowa pojazdów szynowych, silniki spalinowe, miałem pkmy itp, itd. Przedemną jeszcze 3 semestry, więc przedmiotów "Specjalistycznych" dojdzie troche jeszcze. To studia inżynierskie, więc jednak chciałbym coś ciekawszego robić niż logistyka. Dlatego marzy mi sie Cargo-Tabor.
Odpowiedz

#14
A.... myślałem, że faktycznie temu kierunkowi bliżej do logistyki, ale widzę, że bardziej techniczny.
Może jakoś przez praktyki...
Odpowiedz

#15
Logistyka na kolei? Jak najbardziej patrz min. przewozy intermodalne, ale po takich kierunkach to raczej pracy w biurach szukać.
Znalazłem też ciekawy plan zajęć na studia zaoczne drugiego stopnia (magister?) kierunek elektrotechnika, specjalność nowoczesne systemy trakcyjne: jakby kogoś interesowało ;-)
http://www.wieik.pk.edu.pl/assets/330/El...6.2011.pdf
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca na kolei mariowski1981 3 1 183 28.08.2023, 23:55
Ostatni post: CounterSpace838
  Praca na kolei w 2022 roku Grer 10 2 860 29.03.2023, 18:41
Ostatni post: elogreko
Question Praca na kolei w okolicy Gorzowa Wlkp Marcin 3 2 039 30.03.2021, 10:02
Ostatni post: erap2
  Praca na kolei Kamilnexia 12 4 781 21.05.2020, 12:35
Ostatni post: MarcinKatowice
  Problemy żołądkowa a praca na kolei UNITA1975 2 2 164 31.03.2020, 11:19
Ostatni post: UNITA1975

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.