Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak najlepiej obrobić zdjęcie - porady
#16
Oczywiście zdjęcie podmienię, troszkę się pobawiłem i wyszło mi tak:
http://www.pantograf.xk.pl/test.jpg

Może jeszcze nie zbyt idealnie lecz na pewno lepiej niż bez obróbki, nie mam jeszcze PS(muszę sobie załatwić) wiec czasowo opieram się GIMPem.


Son. równie super wyszło bardzo mi się niebo podoba.
Odpowiedz

#17
Nie jestem asem w fotografowaniu od czasu do czasu robię fotki na zlecenie co z nimi się potem dzieje nie wiem mam nadzieje jednak ze nie trzeba na nich robić przeróbek .Ale jak robię fotki dla siebie to po co jakieś obróbki ? zdarzają się przepalenia jakieś błędy w ostrości czy krzywe ale to nie znaczy ze zaraz siądę przed kompem i używam PS bo gdzie wtedy przyjemność z fotografowania ? popełniane błędy uczą ,chyba ze wolicie walić fotki na jakość to będzie PS zrobi resztę a jakiś postęp czy nauka?...

// Edit by TOMEKKOT
Naruszenie regulaminu tzn. Używasz więcej 3 lub i więcej pytajników, kropek itp. Staraj się aby twoje posty były czytelniejsze!

Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości. T. Prachett.
Voilltece
Odpowiedz

#18
Cytat:Wracając do PS. Ktos tu kiedys napisał, że zakłamuje on rzeczywiostość.

Teraz daję taki przykład:
Mamy las, słońce zaszło, jest pochmurno. My widzimi naszymi oczami to tak, że las jest jasny a niebo nie jest przepalone - widzimy zarysy chmur itp

Natomiast aparat widzi to następująco: albo ciemny las i niebo w miarę albo las jasny a niebo przepalone.

Dlatego. Zresztą jak ma dasz analogowy aparat to też ci zrobię zdjęcie. Nie bawię się w tryby auto itp tylko robię na manualu. Zdjęcia daję na publiczna galerię więc korzystam z PS i tego nie ukrywam.
Odpowiedz

#19
voilltece napisał(a):nie jestem asem w fotografowaniu od czsu do czasu robie fotki na zlecenie co z nimi sie potem dzieje nie wiem mam nadzieje jednak ze nie trzeba na nich robic przerobek ........ale jak robie fotki dla siebie to po co jakies obrobki ????zdarzaja sie przepalenia jakies bledy w ostrosci czy krzywe ale to nie znaczy ze zaraz siade przed kompem i uzywam PS bo gdzie wtedy przyjemnosc z fotografowania ???popelniane bledy ucza ,chyba ze wolicie walic fotki na jokos to bedzie PS zrobi reszte a jakis postep czy nauka???................


Cóż, mam nadzieję, że "walisz fotki" lepiej niż "piszesz".

@Łukasz Turek - bo i nie ma czego ukrywać. PS to tylko narzędzie, takie samo jak aparat. Nie ma nic złego w używaniu narzędzi, chyba że efekty trafiają potem na http://photoshopdisasters.blogspot.com/
Odpowiedz

#20
Robisz na manualu więc nie jesteś z pierwszej łapanki a uważasz ze ten leśny widoczek bez PSa będzie do niczego...? No chyba że tak - jak co niektórzy zejdą z napisu AUTO i uważają że robią w manualu.
A zresztą takie dyskusje do niczego nie prowadzą, każdy trzyma się swojej racji, każdy reprezentuje inna szkołę i poziom. Z mojej strony to tyle.

//edit by mikrobart:
Proszę pisać trochę staranniej.
Voilltece
Odpowiedz

#21
Nie uważam - bo czasem sie uda zrobić zdjecie w ciężkich warunkach bez kombinowania w PS.
Oczywiście każdy robi jak chce - nie mamy totalitaryzmu a demokrację Smile Jednak chcę pokazać jak w ciagu minuty mozna zyskać na odbiorze zdjęcia Smile
Odpowiedz

#22
To nie jest tylko kwestia naprawy zdjęcia, jak myślę - czasem warto zrobić z tego co schodzi z aparatu coś, czego nie zobaczysz nigdy gołym okiem.

http://www.forumkolejowe.pl/gallery/det ... mage_id=83 - tak tego miejsca raczej nigdy w naturze nie zobaczę.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SU45 - gdzie najlepiej na zdjęcia tomas-26 4 4 274 03.02.2012, 15:06
Ostatni post: celtin.88

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.