Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upublicznienia nowych serii, istotne zmiany w skrypcie
TKh5, - seria, o której swego czasu chodziły słuch, że tak naprawdę nie istniała ;-)
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

TKt3, - Parowozy serii 86 kolei DRG w służbie PKP
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

Ty1 - Parowozy towarowe pruskiego pochodzenia, które zadomowiły się w Polsce (głównie Wielkopolsce) dopiero po II Wojnie Światowej
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

Tr5 - czyli przebudowane Br55 odziedziczone przez PKP
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz

W bazie brakuje lokomotywy SM42-2529. Tutaj publikuję jej dane, pochodzą z portalu rail.phototrans:

Nazwa: FabLok Ls800P

VIN: 10262

Wyprodukowany: 1979

Zezłomowany: 2011 choć szczątki lokomotywy jeszcze istniały w 2013 roku: http://www.gigabyt.cal24.pl/galeria6/sm4...02600.html


Właściciel: PPUH Kolinstal prawdopodobnie od 2010 roku. Los pojazdu z przed 2010 roku nieznany. Z informacji wynika też że lokomotywa była dwukrotnie dzierżawiona przez Lotos Kolej w 2010 i 2011 roku.
Dnia 31 marca 2011 roku lokomotywa została zniszczona w wypadku na stacji Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana w wyniku najechania na tył pociągu intermodalnego (kontenerowego). Maszynista lokomotywy trafił do szpitala. Podobno w trakcie wypadku miała na haku lokomotywę 181 062 która na całe szczęście nie ucierpiała.

Zdjęcia pojazdu: http://rail.phototrans.eu/15,18267,747.html
Odpowiedz

Strasznie nie podobają mi się nowe nazewnictwa statusów, które zostały niedawno wprowadzone, gdyż uważam, że brakuje w nich dodatkowego podania przyczyny dlaczego jest wyłączony z eksploatacji. Dla przykładu jeden status mógłby wyglądać mniej więcej tak:

Wyłączony z eksploatacji (w nawiasie pojawiałoby się czy maszyna oczekuje na naprawę rewizyjną, bądź główną albo że jest nieczynna po wypadku lub uszkodzeniach z danego zdarzenia jeżeli nie wiadomo czy pojazd powróci)

W czynnej służbie (Jeżeli maszyna byłaby rezerwą to w nawiasie powinno pisać "zapas")

Wprowadzenie nowych nazw dla statusów wywołało pewną ilość błędów w serwisie. Mówię tu o sytuacji, że teraz status nieczynny jest podany jako, że pojazd jest w normalnej eksploatacji, co widać to w przypadku szynobusów dolnośląskich SA109-003 i 004, które raczej na chwilę obecną są wyłączone z eksploatacji, czy powypadkowego SA109-009, który raczej powinien według mnie nosić status: "Trwale wyłączony z eksploatacji" (tutaj wspomnę że status ten noszą pojazdy z OS, Eksponaty, lub oczekujące kasacji) gdyż raczej małe są szanse aby ten kto kupił powypadkowy pojazd przywróciłby go do ruchu. Chociaż nie jestem pewien, czy jeżeli pojazd nosi status "Trwale wyłączony z eksploatacji" może powrócić do ruchu czy też nie w zależności czy zmieni mu się właściciel czy też nie ?

Uważam że na chwilę obecną wprowadzenie nowych nazw statusu wygląda kiepsko, zwłaszcza że wprowadzają w błąd oraz że gdyby się przyjrzeć serii SA109 to można już na pierwszy rzut oka zauważyć że status nieczynny pokazuje tak jakby pojazd był w normalnej eksploatacji zamiast wyłączony z eksploatacji. Owszem nadal można sprawdzić na wyszukiwarce strony, ale co z tego jak w statystykach serii część nazw się powtarza.
Odpowiedz

Po konsultacjach wewnątrz administracji Ilostanu zapadła decyzja o zmianach w statusach. Decyzja ta jest podytkowana uproszczeniem całego mechanizmu oraz eliminacją nieporozumień z tym związanych. Bardziej szczegółowe informacje pozostaną do wiadomości użytkowników o wyższych uprawnieniach.
Odpowiedz

Chyba nie ma jeszcze serii 2D (SM03).

Pozdrawiam.
Odpowiedz

Seria Pt47 dostępna publicznie.
Odpowiedz

Dziś do bazy wprowadziliśmy nową funkcję, która sprawdza poprawność daty wprowadzanej przez użytkownika.  Skrypt sprawdzi czy data jest w formacie RRRR-MM-DD. W przeciwnym wypadku odwróci datę (np. z DD-MM-RRRR na poprawny). Umożliwia także zmianę separatora z . na - oraz nie dopuści wprowadzenie daty z przyszłości. Błędy są sygnalizowane komunikatem IPT_FIREWALL_DATE_IS_NOT_CORRECT. Oczywiście daty niepełne jak np. 2020-04-** nadal są możliwe do wprowadzenia.

Podziękowania dla @przem710 za pomoc, umożliwienie mi napisania powyższej funkcji oraz niezbędne poprawki i wprowadzenie jej do użycia w Ilostanie.
Odpowiedz

(05.04.2020, 12:58)Dominik Piotrowicz napisał(a): nie dopuści wprowadzenie daty z przyszłości. Błędy są sygnalizowane komunikatem IPT_FIREWALL_DATE_IS_NOT_CORRECT. Oczywiście daty niepełne jak np. 2020-04-** nadal są możliwe do wprowadzenia.

W innym wątku napisałem, jakie przykre konsekwencje to powoduje (niemożność edycji daty z wpisanym kiedyś "x" w datę). Trzeba to jakoś naprawić, żeby można było wyedytować braki w datach.
Odpowiedz

@chester, już można.
Odpowiedz

Danke, aber... jeszcze czasem niektóre błędy powodują wywalanie tego samego komunikatu.
Przykład - data kasacji ST43-378 (2006-**-*) - - jedna gwiazdka powoduje wywalenie tego samego erroru.
Odpowiedz

Naprawiłem. O ile w skreśleniach i kasacjach jest to problematyczne, to przy zwykłych przydziałach można usunąć i dodać jeszcze raz.
Odpowiedz

Tak też robiłem w zwykłych przydziałach. W ogóle rodzaj przydziału typu kasacja jest dla mnie zagadkowy, bo nie widze nigdzie czegoś, co by go wyróżniało (na przykład gdybym - czysto teoretycznie - chciał wsadzić gdzieś kasację pojazdu, to za chiny nie wiem, jak to zrobić Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak numerów serii Desiro SzymekP12 1 1 628 06.04.2022, 08:22
Ostatni post: KazET21224142
  Bibliografia serii SN51 KazET21224142 4 2 759 14.07.2021, 21:45
Ostatni post: KazET21224142

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.