• 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian
Myślimy od pewnego czasu o zmianach rodzajów przydziałów z lat dziewięćdziesiątych. Rozważamy jeszcze a wersję, aby pozbyć się MT i MZ i zostawić Zakład Taboru od 1 lipca 1997 (bądź wcześniej, zależności kiedy został przekształcony dany zakład z MD) .
  Odpowiedz
No ja bym zostawił MT/MZ/CM, mówi to o pewnych okresach zmian organizacyjnych pod koniec lat 90. A jeśli to tylko kwestia słownika, to zastapić słowa "Zakład Taboru" na "CM" to wręcz parę sekund.

No dobrze, ale ja o czymś innym. O Skarżysku Kamiennej chciałbym...
W Skarżysku mamy dwie szopy - tę przy samym dworcu (Skarżysko Kamienna) i tę przy stacji rozrządowej (Skarżysko Kamienna Północ).
Robiąc z bardzo wolna update przebiegów ET22 - a pierwsze sztuki wszystkie zaczynały właśnie w Skarżysku - zauważyłem, że zaczynały jednak na starej szopie przy dworcu (MD Skarżysko Kamienna), gdyż MD Skarżysko Kamienna Północ rozpoczęła działalność od 1 stycznia 1973 roku i do niej jako pierwsza dziewiczo trafiła ET22-042. Wszystkie wcześniejsze powinny zaczynać w MD Skarżysko (oprócz 002, bo ona trafiła do Skarżyska później), dopiero od 1.1.1973 przejść do MD Skarżysko Kamienna Północ, po czym po pięciu latach (1.1.1978) jako przydział mieć MD Skarżysko Kamienna, gdyż obie szopy zostały organizacyjnie połączone w jedną jednostkę (czyli to drugie MD nierówne temu pierwszemu). No a w końcu jako MT SK w 1997 roku (1 luty, WDOKP miała reorganizację wcześniej, ale tu już nie o tym).
Czy poprawiać wedle takiego schematu?
  Odpowiedz
O CM pomyślimy, bo generalnie na początku przyjęliśmy zasadę, że będziemy wpisywać to co było na pudłach, ale to jest problematyczne z różnych względów. Druga kwestia jak najbardziej. Wdrożymy to na dniach.
  Odpowiedz
No to jeśli chodzi o to drugie, to już sam to wdrożyłem, czyli przepisałem wszystkie trzydzieści kilka lokomotyw. Zresztą jeśli chodzi o ET22, to wpisałem wszystko, co posiadałem na razie od 001 do 100. Przede wszystkim daty pierwszych wpisów, których w 95% nie było, ale i środkowe przeniesienia też. W najbliższym czasie będę dalej leciał z tą serią (ET22).

A z pierwszym się przypominam, Wystarcz zamienić termin "Zakład Taboru" na "CM".
  Odpowiedz
Mam to ciągle na uwadze, ale jeszcze chciałbym się skonsultować z kilkoma osobami. Bo zmieniając Zakład Taboru na CM musielibyśmy konsekwentnie zmieniać także Zakłady Spółki Cargo na CT i Zakłady IC na BZ.
  Odpowiedz
To wtedy trzeba będzie dużo pracy poświecić na tyle zmian, trzeba to rozsądnie przemyśleć i dojść do dobrych rozwiązań. Każdy ma swoje zdanie na ten temat polecam aby każdy napisał co o tym sądzi.
  Odpowiedz
(11.02.2020, 17:34)Dominik Piotrowicz napisał(a): Mam to ciągle na uwadze, ale jeszcze chciałbym się skonsultować z kilkoma osobami. Bo zmieniając Zakład Taboru na CM musielibyśmy konsekwentnie zmieniać także Zakłady Spółki Cargo na CT i Zakłady IC na BZ.

I to jest bardzo słuszna, ta koncepcja. Jestem za "BZ" i "CT", wszak jest "MD" a nie "Lokomotywownia" - chociaż na pudle często było właśnie "Lokomotywownia" napisane, a nie MD.

Ale optowałbym za wersją "CT Katowice" zamiast "CT Południowy", to tak a propos.
  Odpowiedz
Ja jestem na bardzo duże nie w konteście zmian odnośnie BZ i CT - wywoła to moim zdaniem za duże zamieszanie, nie warte świeczki.
  Odpowiedz
Naprawy EN57-038 do uzupełnienia:

Pierwsza rewizja: 9.06.1964 do 14.07.1964
Naprawa średnia: 29.06.1981 do 20.07.1981 (montaż reflektora górnego)
Rewizja 1R6 + naprawa awaryjna: 6.03.1984 do 12.06.1984, usunięcie dolnego ryfla po jednej stronie

Wszystkie w ZNTK Mińsk Mazowiecki

Źródło: Biuro prasowe KM
  Odpowiedz
Ilostan się sypie:
Warning: mysqli_query(): (HY000/1194): Table 'il_session' is marked as crashed and should be repaired in /var/www/virtual/ilostan.forumkolejowe.pl/htdocs/includes/funkcje.php on line 20
Table 'il_session' is marked as crashed and should be repaired
.SELECT * FROM il_session WHERE session_id="jci6lk2dqqdu6omn3j0363din5"

Kod #1001
  Odpowiedz
Już naprawione Smile Nie ma powodow do paniki
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości