Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian
A już miałem dziś iść patrzeć na to Perzyk... Musiałeś mnie uprzedzić Tongue
Odpowiedz

Zauważyłem, że brakuje serii SM/ST48. Wydawało mi się, że były opublikowane.
Druga rzecz: lokomotywy EU07-087, 106,116, 146, 173, 190, 212, 214, 227, 228 PKP IC oraz ST44-3001 są wystawione na sprzedaż. Czy nie powinny zmienić status na oczekujące skreślenia (OS) lub oczekujące kasacji?
Odpowiedz

1. Do serii Tamar dostęp mają tylko administratorzy oraz załoga IPT. Nie brakuje ich tylko zwykli użytkownicy nie mają dostępu.

2. Oczekuje kasacji jest zbyt naciągane w tym przypadku. Bez jakichkolwiek skutków nie ma sensu zmieniać statusów. Prędzej z tych wymienionych otrzyma SA132-012.

Tak przy okazji z tego co pisał @MegaTVHD to widzę, że jeszcze nie dostarczyli Linka. Było trochę informacji o jego zakupie, ale najpewniej stoi w Pesie i jest dostosowywany do warunków przewoźnika.
Odpowiedz

Cześć Smile

Mam wniosek związany z lokomotywami Class 66 (66***/666***/513**/653**).
Otóż, po jednym z postów na grupach kolejowych zauważyłem, że ludzie zamiennie stosują nazwy producentów tych lokomotyw:
- Electro-Motive Diesel
- Electro-Motive Division

O ile użycie samego skrótu EMD rozwiązuję problem o tyle w wielu miejscach skrót EMD utożsamiany jest z GM, co jest tylko po części prawdą. 
Zauważyłem też w wpisach na ilostanie, że lokomotywy wyprodukowane zarówno do 2005 roku jak i po 2005 roku oznaczone są jako Electro-Motive Diesel, a to nie jest właściwe.

W skrócie lokomotywy EMD JT42CWR/CWRM były produkowane w 3 rzutach przez 3 firmy:

1. Do 2005 roku - poprzez Electro-Motive Division czyli spółkę koncernu GM (ale nie przez samo GM?);
2. Od 2005 do 2010 roku - poprzez Electro-Motive Diesel, które zostało utworzone przez spółkę Berkshire Partners LLC & Greenbriar Equity Group LLC (po wykupieniu działu kolejowego od GM);
3. Od 2010 roku - poprzez Electro-Motive Diesel, które zostało wykupione od Berkshire Partners LLC & Greenbriar Equity Group LLC przez kolejową spółkę koncernu z gąsienicą w nazwie (Caterpillar) czyli Progress Rail.


Wiem, że to jest trochę problematyczny temat, natomiast warto moim zdaniem uporządkować te serie lokomotyw.

Dla przykładu:

1. 66248 została wyprodukowana w 2000 roku przez Electro-Motive Division (wpis w karcie - Electro-Motive Diesel)
2. 66157 została wyprodukowana w 1999 roku przez Electro-Motive Division (wpis w karcie - Electro-Motive Diesel)
3. 66001 została wyprodukowana w 2006 roku przez Electro-Motive Disiel (tutaj wpis się zgadza?)

Z góry dziękuję za rozpatrzenie tego wniosku.Rolleyes
Odpowiedz

Tomisław Czarnecki ustalił, że parowóz oznakowany jako Pt47-78, w rzeczywistości stanowi parowóz Pt47-155. Przeprowadzona analiza została na jego stronie.
Odpowiedz

(14.11.2021, 13:12)MegaTVHD napisał(a): A już miałem dziś iść patrzeć na to Perzyk... Musiałeś mnie uprzedzić Tongue

Robię co mogę  Tongue 
Przy okazji, dodałem naprawę EN57AL-1804  Wink
Odpowiedz

Cześć, czy byłaby możliwość dopisania do ilostanu lokomotywy 193 206? Mam jej zdjęcia z Ostrawy z 17.09.2017.

EVN: 91 80 6193 206-0 D-ELOC
Przewoźnik: RegioJet a.s. Brno
Właściciel: European Locomotive Leasing

Produkcja: 27.11.2014 - Siemens Munchen-Allach
Wariant: D-A-H-SK-CZ-PL
Malowanie: Biało-Czarno-Zielone (W 2016 zmienione na żółte)
Odpowiedz

A to żółte malowanie to nie jest przypadkiem okleina na czas wynajmu Regiojetu ?
Odpowiedz

Może być i okleina, nie mam dokładniejszych informacji na jego temat.
Odpowiedz

Czy ST44-735 miała zmieniane oznaczenie, czy jest to błąd strony? Pytam, ponieważ zauważyłem, że brakuje przy tej maszynie danych.

Przy okazji można wpisać do kalendarium że 13 grudnia 2020 roku zelektryfikowany został odcinek Lublin Zemborzyce - Stalowa Wola Rozwadów.
Odpowiedz

Photo 
Jeśli miałby ktoś dokładniejsze dane, to można wpisać na ilostan 6Dg-194 - jeździ dla Orlen KolTrans.

Link do zdjęcia: https://ibb.co/1L1gZyJ
Odpowiedz

Chciałem zgłosić jedną ważną sprawę:
Proszę o dodanie do Ilostanu jednostek EN78A-008 i 009, które już od grudnia jeżdżą dla PolRegio.
Odpowiedz

EVN: 91 51 5 620 055-0 PL-ORKOL
Odpowiedz

Zrobione. Jednakże,potrzeba więcej informacji odnośnie tego pojazdu,póki co mamy szczątkowe dane
,nienadające się na utworzenie metryczki. Jeżeli chodzi o EVN,czy tutaj nie powinno być 92 zamiast 91?
Odpowiedz

Tak, powinno być 92
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
10 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.