Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 kl. a 2
#1
czy są jakieś zasadnicze różnice oprócz: więcej miejsca w przedziale, wagon obok wagonu barowego, przesuwane fotele i własne oświetlenie?
Odpowiedz

#2
2 klasa - 10 przedziałów po 8 miejsc w standardzie Y
1 klasa - 9 przedziałów po 6 miejsc w standardzie Y
2 klasa - 11 przedziałów po 6 miejsc w standardzie Z
1 klasa - 9 przedziałów po 6 miejsc w standardzie Z
Należy pamiętać, że Z-ki sa dłuższe (26,4 metra) - w oznaczeniu literka M - UIC-Z
Odpowiedz

#3
Czasem dają ciastko i coś co przypomina kawę Tongue I moim zdaniem fotele jednak wygodniejsze.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#4
No tak, faktycznie chodzi o kawę Smile
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#5
Warto jeszcze wspomnieć o wagonach standardu X przy których:
- 1 klasa miała 10 przedziałów
- 2 klasa miała 12 przedziałów
po 6 miejsc - przy całkowitej długości wagonu wynoszącej 26,4 metra

W Polsce mylnie oznaczono wagony serii Gorlitz 90 jako seria XB - który fabrycznie!!! posiadał 11 przedziałów po 8 miejsc (!!!) więc defacto mógł podlegać pod UIC-Y, choć wykraczał swoją długością poza ten standard.
Odpowiedz

#6
wizzair98, ale pytasz o teorię czy o praktykę? ;-) Może sprobuj trochę uszczegółowić pytanie.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#7
Szczerze? Z punktu widzenia pasażera 2kl w wagonach jeżdżących w EIC (w TLK Również, właśnie w kaszubie np.), to zbytnio różnicy nie widziałem. No, może poza kolorem tapicerki. Możliwe też, że dało się również bardziej dostosować fotel, ale nie wiem.
Odpowiedz

#8
wizzair98 napisał(a):czy są jakieś zasadnicze różnice oprócz: więcej miejsca w przedziale, wagon obok wagonu barowego, przesuwane fotele i własne oświetlenie?

Podstawową różnicą jest cena i co za tym idzie mniejsza ilość ludzi.
A reszta to się różni od rodzaju pociągów. Kiedyś w jednym z EC do Berlina wrzucali ludzi z 2 kl. wrzucali do bezprzedziałowych, a 1 klasa miała przedziałowe. EIC też się to zdarza, ale teoretycznie można zamówić wagon z przedziałami, ale to teoria, bo system potrafi pokiełbasić numery wagonów i pomimo tego, że na bilecie masz napisany wagon z przedziałami, to lądujesz w takim bez przedziałów.
W TLK w 1 klasie masz 3 miejsca na stronie, a w 2 klasie 4, chyba,że jest deklasowany, czyli taki jak i 1 klasy...

loony napisał(a):Czasem dają ciastko i coś co przypomina kawę Tongue I moim zdaniem fotele jednak wygodniejsze.

To ja nie wiem gdzie jeżdżą takie pociągi, gdzie w 1 klasie dają ciastko i napój. Jak ja jeździłem EIC to dawali nawet i w 2. klasie.
Ale może się pozmieniało, więc może gdzieś dają ciastko za klasę pociągu.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.