Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże, małe i duże
#31
Kolej na Majówkę, czyli Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną.

26 Maja 2013 odbyła się trzecia edycja imprezy "Kolej na Majówkę, czyli Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną". Impreza organizowana jest przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Dało to możliwość zaliczenia odcinka Rabka Zdrój-Nowy Sącz, czego nie mogłem sobie odmówić. Niestety, ale linia Chabówka-Nowy Sącz jest na "czarnej liście" PKP PLK, oznacza to, że być może jest to ostatnia możliwość zaliczenia tej trasy...
W Sobotę 25 Maja, po Kolejowych Urodzinach na 23;40 dotarłem do Tarnowa. Około 0;30 ostatnim REGIO z Krakowa przybywa Grzesiek, który udaje się wraz z Kasią, Piotrkiem i użytkownikiem @stmichał na zaliczenie Staszowa (oczekuje na pierwsze REGIO do Rzeszowa 4:25). Ja natomiast czekam do 5:44 na REGIO do Nowego Sącza. Część nocy kimiemy na ławce, prawie jak żule Tongue (których nie brakuje) Od 3:00 ruch na dworcu powoli się zaczyna, bowiem 3:30 odjeżdża pierwsze REGIO do Krakowa. O 4:20 żegnam się z Grześkiem, który wsiada w REGIO do Rzeszowa.

CHEŁMOŃSKI podobno jak ostatnio, w Tarnowie melduje się 15 minut przed czasem. Niech żyje PLK i jej rezerwy Tongue. Mój REGIO zaprosił podróżnych do środka około 5:25, .trafił się SPOT (ostatnio była derma). Ludzi nie za dużo, ale więcej niż jak jechałem na Majówkę na Kryniczankę. Podczas kontroli kierpoć wykrywa 3 chłopców bez biletu, którzy na najbliższej stacji są wyproszeni z pociągu. Jeden z nich komentuje to "A dzwoń sobie ku*wa na je*ane psy". Mimo to nawet on wychodzi bez sprzeciwu. W Stróżach wsiada Przemek (Kolejoman5), który także się wybiera na przejazd RETRO. W Nowym Sączu jesteśmy planowo. Na początek zdjęcie SPOT-a:
[Obrazek: DSCF1010.JPG]
Chwilę później przybywa Adam (Kryniczanin), z którym zwiedzam okolice dworca......

Cała relacja i wszystkie foty u mnie na blogu
Zachęcam do zajrzenia Smile
Odpowiedz

#32
Plan na Czwartek:
Katowice 5:21-Kraków Płaszów 7:51
Kraków Płaszów 8:15-Wieliczka Rynek Kopalnia 8:33
Wieliczka Rynek Kopalnia 8:56-Kraków Płaszów 9:13
Kraków Płaszów 9:45-Wadowice 11:15
Wadowice 12;05-Bielsko Biała Główna 13;20
Bielsko Biała Główna 13:35-Zwardoń 15:14
Zwardoń 16;41-Skalite Serafinov 16:43

Następnie pieszo do Zwardonia, lub o 19:13 powrotnym.

i ze Zwardonia 19;40 do Katowic 22;29.
Odpowiedz

#33
Śląsko-małopolskie skrawki.

Jest kilka odcinków w woj. śląskim, na które się wybieram od kilku lat i wybrać się nie potrafię Big Grin (Częstochowa-Granica Województw-Włoszczowa, Dąbrowa G. Ząbk.-Jaworzno Szczakowa, Bielsko-Granica Województw Kęty-Wadowice) Jednak w końcu postanawiam się ruszyć i chociaż część tych zaległości nadrobić. Na pierwszy ogień poszła trasa z Bielska do Kalwarii przez Wadowice, oraz przejście Zwardoń-Skalite Serafinov. Przy okazji przypominam sobie trasę do Wieliczki, którą miałem jechać podczas Kolejowych urodzin 2013, ale nie mogłem oprzeć się ED72 na pociągu Kraków-Nowy Sącz.

W Poniedziałek 3 Czerwca na dworcu w Katowicach zaopatruje się w REGIOkarnet (wersja za 75 zł.).
Pierwotnie planowałem wyjazd w Środę, jednak wyskoczyły mi zajęcia przygotowujące do egzaminu technika, więc dniem wyjazdy został Czwartek. Około 4:50 zjawiam się na dworcu w Chorzowie Batorym i oczekuję osobówki Gliwice-Katowice. Skład zjawił się planowo, zestawienie to EU07-065+4 czeskie dwójki. Bez problemu znajduje wolny przedział, w którym się usadawiam.
Skład przechodzi na pierwszą osobówkę do Lublińca, a ja czekam na podstawienie się REGIO do Krakowa Płaszowa. Około 5:10 podstawia się ex. śląski ED72A-005. 2 foty z Katowic:

[Obrazek: DSCF0006.JPG]
[Obrazek: DSCF0007.JPG]

Do p.odg. Szabelnia delektuję się jazdą. Dalszej podróży nie będę komentował, bo szkoda słów i nerwów. Dobrze, że dzisiaj tędy nie będę wracał. Do Krakowa pociąg przyjeżdża nabity na maxa, ale mając prawie +15, bo są nowe zwolnienia, które wzbogacają jazdę E-30 o nowe doznania. Oczywiście zwolnienia te póki co nie są uwzględnione w rozkładzie. ...
Cała relacja i foty na moim blogu
Odpowiedz

#34
Środa:

Gliwice 5:50-Opole Gł. 7:39 REGIO 46323
Opole Gł. 8:03-Wrocław Gł. 9:21 REGIO 6025
Wrocław Gł. 10-21-Kłodzko Gł. 11:53 REGIO 16120 SUDETY
Kłodzko Gł. 12;00-Ústí n.Orlicí 14:32 REGIO 1918 ORLICE
Ústí n.Orlicí 14:39-Zábřeh na Moravě 15:14 R 709 Galán
Zábřeh na Moravě 15:32-Jesenik 17:10 R 905
Jeseník 17:30-Głuchołazy 18:06 Sp 1667


Dalej albo pieszo do Nowego Świętowa, albo blaszkiem do Prudnika i łapię ostatnie REGIO Nysa-Kędzierzyn, tam przesiadka na ostatnie Gliwice i KŚ na Batory.
Odpowiedz

#35
Tomku tak jak Ci pisałem już na fb (jeszcze nie znając Twojego planu) możesz natknąć się na KKA:
http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/vyluk ... 09.06.2013
Odpowiedz

#36
Bartek, Dlatego jade w Środę, KKA planowo jest do Wtorku Smile
Dzięki za info na FB.
Odpowiedz

#37
We wtorek Twój pociąg ma być pierwszym, który pojedzie już po torach ale ja też dla pewności pojechałbym w środę.
Odpowiedz

#38
Kolejoman, Tak też zrobię, dzięki za info.
Odpowiedz

#39
Już nie będę mówić, kto Ci ułożył ten plan. ]-> :-P
Odpowiedz

#40
Guru Grzesiek :-D
Odpowiedz

#41
Widzę na zdjęciach u Ciebie i na filmach w innym wątku, że na składach osobowych na Śląsku pojawiają się siódemki PKP Cargo. Masz może wiedzę na temat czy to na dłuższy czas i ewentualnie jakie numery tych siódemek jeździ dla KS?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#42
EU07-065, 172, 468, 527. Z tych co mam złapane, to na tyle.
Póki są wagony z Czech, będą siódemki.
Odpowiedz

#43
Łukaszu dodatkowo ja widziałem z pociągami KŚ EU07-138, 176, 308, 337, 367, 462
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#44
Czyli nie jest to żaden stały przydział, bo chciałem to w IPT wpisać, ale z taką rozbieżnością maszyn nie ma co. Dzięki za odpowiedź. ;-)
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#45
Polsko-czeski wypad.

W przyszłym tygodniu czekają mnie egzaminy technika. Tak więc przed tym trzeba było się odstresować i wybrać na przejażdżkę Smile Tym razem jednak nie tylko po naszych szlakach, lecz także po tych u naszych południowych sąsiadów.
Podczas wyjazdu wykorzystałem ostatni dzień REGIOkarnetu, oraz ofertę "Czechy+", o której usłyszałem od Grześka (dzięki również za ułożenie planu). Więcej na temat tej oferty (obszar obowiązywania, kiedy i gdzie można kupić, cena) można znaleźć na blogu REGIOchłopaka. ....

Więcej i zdjęcia na moim blogu
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 13 769 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 250 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 4 877 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 683 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.