Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże, małe i duże
(13.01.2018, 13:31)Koleją po Śląsku i nie tylko napisał(a): Podczas kontroli konduktorka bierze mój bilet Czechy+ śmieje się do siebie pod nosem, po czym oddaje mi go bez słowa Tongue Warto dodać, że podczas całego dzisiejszego kółeczka, nikt nie skasował mi tego biletu.
Czesi podczas sprawdzania naszych biletów są nieźli. Czytają do momentu gdzie jest napisane "České Dráhy" i wtedy oddają, bo jak jest "České Dráhy", to znaczy że ważny.   Nie zapomnę tekstu jednego kondiego pociągu z Hradec Králové do Trutnova jak nam sprawdzał turystyka+Czechy, "oo polski falsyfikat" i banan na twarzy Big Grin
Co do kasowania, to nie wiem czemu ale oni jakoś panicznie boją się kasować naszych turystyków, czy Czechy +. Kolega z którym jechałem, kolekcjoner pieczątek za każdym razem dostawał odmowę skasowania biletu. Natomiast Silesie Weekend kasują bez problemu, więc nie wiadomo od czego to zależy Smile
Odpowiedz

Wycieczka do Starého Města pod Sněžníkem i Zlatých Hor

W niedzielę, 21 stycznia wybrałem się do Czech. Celem było zaliczenie dwóch kikutów w kraju ołomunieckim, a mianowicie Hanušovice -Staré Město pod Sněžníkem i Mikulovie-
Zlaté Hory. Wyjazd rozpoczynam o 4:31, osobówką Gliwice-Częstochowa jadę do Katowic. 
6 minut i jestem na miejscu. Osobowy do Bohumina pojechał 20 minut temu, ale podczas tego wyjazdu postanowiłem skorzystać sobie z oferty VISIT OSTRAVA i kupić bilet na IC MORAVIA do Ostravy za 6 € i powrotny, także na MORAVIĘ. Oferta wydaje się być rozsądna, zwłaszcza, gdy porównamy ją do ceny bazowej biletu na tej trasie, która jest ponad dwa razy droższa. Bilety w taryfie VISIT OSTRAVA można kupić maksymalnie dzień przed wyjazdem. 

MORAVIA zostaje podstawiona chwilę po 5. Ludzi nie ma zbyt wiele, mam nie tyle prywatny przedział, co cały wagon Tongue  Zaraz za Katowicami kontrola biletów. Po drodze wymiana podróżnych niewielka.  Pierwszy raz jadę odcinkiem Zebrzydowice-Petrovice u Karviné-Dětmarovice, ale z racji tego, że jest jeszcze ciemno, to oczywiście zaliczenia nie uznaję. W Bohuminie nieco dłuższy postój, bo zmieniają nam lokomotywę i dołączają jakieś wagony. Następuje też zmiana drużyny na czeską, oczywiście zaraz po odjeździe kontrola biletów, jak to w Czechach. W Ostravie Svinov kończy się sielanka w postaci prywatnego wagonu. Ruszamy lekko opóźnieni, pewnie na coś czekaliśmy.....


Cała relacja i zdjęcia na moim blogu, zapraszam. https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...a-pod.html
Odpowiedz

Zimowa wycieczka do Malej Morávki.



W sobotę 24 lutego w związku z Olimpijskim festiwalem w Karlově pod Pradědem, spółka  Slezský železniční spolek uruchomiła pociągi specjalne do Malej Morávki. Dało to możliwość zaliczenia nieczynnego w regularnym ruchu pasażerskim odcinka Bruntál-Malá Morávka. Jako, że nie miałem żadnych planów na ten weekend, to postanowiłem się wybrać.
Rozpoczynam o 5:30, osobówką Gliwice-Częstochowa podjeżdżam do Katowic. Chwilę po mnie zjawia się Artur, który także wybiera się do Czech. Kręcimy się po dworcu, w oczekiwaniu na osobówkę do Raciborza. Podstawia się kibel z dawnym członem 1. klasy, w którym się lokujemy.  W naszym członie lokuje się gościu, którego chyba poniósł melanż i nie starczyło mu na bilet Tongue W Katowicach Ligocie stajemy na dłużej, bo musimy czekać na zwolnienie szlaku przez osobowy Racibórz-Katowice. W efekcie łapiemy lekkie plecy.  W Orzeszu-Jaskowicach krzyżowanie z EIC COMENIUS rel. Ostrava Svinov-Warszawa Wschodnia......

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu, zapraszam.
https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...ravki.html
Odpowiedz

Turkolem z Chojnic do Gniezna.

16.04.2018 roku, w ramach oferty KASZUBY 2018, odbył się przejazd pociągu specjalnego SKANSEN, umożliwiającego zaliczenie nieczynnego w ruchu pasażerskim odcinka Chojnice-Gniezno. Pociąg wyruszał z Kościerzyny do Chojnic, skąd wykonał krótki kurs do Człuchowa i z powrotem (jako pociąg KRAJNA), następnie kierował się przez Więcbork, Nakło nad Notecią, Kcynię, Janowiec Wielkopolski i Gniezno do Poznania. Nie mogłem sobie odmówić zaliczenia tej trasy i już pod koniec stycznia zarezerwowałem sobie bilet (tutaj podziękowania dla Grześka za info Smile)....


Cała relacja i zdjęcia na moim blogu, zapraszam.
https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...7810781240
Odpowiedz

Głuchołazy Zdrój i Lipová Lázně-Javorník ve Slezsku

W czwartek, 31 maja wybrałem się na kółeczko do Czech. Celem było zaliczenia kikuta Lipová Lázně-Javorník ve Slezsku. Podczas planowania podróży, dostrzegłem opcję dojazdu przez Głuchołazy. Jako, że na Czechy zawsze jeździłem przez Katowice i Bohumin, to dziś dla odmiany pojadę sobie inaczej. Co prawda plan ten zakłada 2,5 godzinne czekanie w Głuchołazach, ale ja sobie w tym czasie przejdę pieszo odcinek Głuchołazy Miasto-Głuchołazy Zdrój. 
Chwilę przed 6 wychodzę z domu, 10 minut spacerku i jestem na dworcu. Właśnie głoszą wjazd osobówki Katowice-Lubliniec. Chwilę po nim przyjeżdża moja pociąg Częstochowa-Gliwice.....

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu, zapraszam.
https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...ornik.html
Odpowiedz

W najbliższy weekend wybieram się wraz z kol. Arturem na małe kółeczko. Oto plan, może komuś będzie po drodze Smile

SOBOTA:
Katowice 6:49-Działdowo 10:34 EIP 4500
Działdowo 11:20-Lidzbark Miasto 11:50
Lidzbark Miasto 12:00-Działdowo 12:30
Działdowo 13:23- WWO 14:32 EIC SOBIESKI
WW0 15:12-Białystok 17:31 IC 1011
NIEDZIELA:
Bialystok 7:29-Kaunas (Kowno) 13:11
Kaunas (Kowno) 17:20-Suwałki 19:03-Białystok 21:18
PONIEDZIAŁEK, czyli po prostu zjazd do domu, przy okazji zaliczając jeszcze Białystok-Czremcha.
Białystok 6:47-Czeremcha 8:10
Czeremcha 8:21-WWO 11:17
WWO 13:20-Koluszki 14:29 IR
Koluszki 14:55-Częstochowa 17:09
Częstochowa 17:54-Batory 19:34
Odpowiedz

Nowy wpis, zapraszam.
https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...ystok.html
Odpowiedz

Impulsem do Buska Zdroju.

W tym roku, po 14 latach wróciły pociągi pasażerskie do Buska-Zdroju. O reaktywacji połączeń do Buska mówiło się już wcześniej, jednak ostatecznie pociągi wyjechały dopiero w tym roku. Ofertę stanowią 2 pary, kursujące w weekendy, w okresie 30 czerwca-2 września.
W niedzielę, 8 lipca wybrałem się na zaliczenie tej trasy.  Rozpoczynam osobówką Gliwice-Katowice, na której zjawia się EN57 Feniks....


https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...droju.html
Odpowiedz

Z KSK Wrocław do Sobótki Zachodniej

W niedzielę, 16.09.2018 Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu organizował przejazd specjalny do Sobótki Zachodniej. Dało to możliwość zaliczenia odcinka Wrocław Gł.-Sobótka Zachodnia, po którym nie kursują pociągi pasażerskie. Jako, że na wcześniejsze przejazdy się nie załapałem, to postanowiłem się wybrać.
Rozpoczynam z lekką rezerwą, żeby nie ryzykować 15-minutowej przesiadki w Gliwicach. Osobówką Gliwice-Częstochowa podjeżdżam do Katowic. Udaję się do kasy w celu zakupu biletu na SWAROŻYCA i oczekuje na jego.podstawienie. Skład nie jest długi, chyba z 5 wagonów,  mimo to przez całą podróż mam prywatny przedział.  Przez większość trasy drzemię, budzę się na wjeździe do Oławy i dalej już czuwam. Do Wrocławia docieram planowo i mam ponad godzinkę do pociągu specjalnego, który po części spędzam w MaCu, a po części kręcąc się po dworcu. Tłumek ludzi na peronie 5 rośnie, koło 8:45 podstawia się skład w postaci SM30, 3 wagonów retro i wagonu pocztowego, w którym istnieje możliwość przewozu rowerów...

Cała relacja i zdjęcia, na moim blogu. Zapraszam https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...dniej.html
Odpowiedz

"Węglówkowy objazd"

Ze względu na szereg prac, prowadzonych przez PKP PLK, w okresie 2.09.2018-20.10.2018 pociąg IC PORTOWIEC rel. Szczecin-Katowice na odcinku Zduńska Wola-Katowice, kierowany jest przez Chorzew Siemkowice, Herby Nowe, Tarnowskie Góry i Bytom. Daje to możliwość zaliczenia dość sporego kawałka "Węglówki". Postanowiłem wybrać się i zaliczyć brakujący mi odcinek Chorzew Siemkowice-Kłobuck.

Wyjazd zaplanowałem na sobotę, 6 października. Rozpoczynam osobówką do Lublińca o 6:03, którą jedzie już kol. Artur. Zjawia się krótki ELF, ludzi nawet trochę jedzie.....


Cały post i zdjęcia na moim blogu, zapraszam.
Odpowiedz

W sobotę 13 października w ramach akcji "Odkryj lubuskie koleją" odbył się przejazd specjalny na trasie Zielona Góra-Guben-Zielona Góra. Dało to możliwość zaliczenia odcinka Czerwieńsk-Guben, który jest nieczynny dla ruchu pasażerskiego od 2002 roku. I choć później były plany reaktywacji tej trasy , to ostatecznie pociągi nie wyjechały......

Relacja i zdjęcia na moim blogu, zapraszam.
https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...guben.html
Odpowiedz

Kierunek: Rožnov pod Radhoštěm

W przerwie świąteczno-noworocznej jest kilka dni wolnego, jeden z tych dni spędziłem  wybierając się do naszych południowych sąsiadów. Celem była lokalka Valašské Meziříčí-Rožnov pod Radhoštěm. Wyjazd rozpoczynam autobusem 632, którym docieram do Katowic. Następnie idę do kasy, po bilet Silesia Weekend do Cieszyna. Uprzejmy kasjer informuje mnie, że taniej będzie jak wystawi mi bilet liniowy, odpowiadam więc że będę jeździł po kraju Morawskośląskim, a Silesia Weekend daje takie prawo.
Gdy wchodzę na peron, OLZA do Cieszyna już podstawiona. Dziś trafia się wiecznie żywy EN57...

Tradycyjnie, odsyłam na mojego bloga
https://kolejapopolsce.blogspot.com/2018...ostem.html
Odpowiedz

Przejażdżka do Lublina.

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, część pociągów TLK i IC zatrzymuje się na stacji Chorzów Batory.  Od 9 grudnia chorzowianie mogą skorzystać z następujących połączeń dalekobieżnych:  SWAROŻYC rel. Katowice-Kołobrzeg-Katowice, PILECKI rel. Racibórz-Warszawa Wschodnia-Racibórz, SZTYGAR rel. Radom-Wrocław Gł.-Radom, LOMPA Katowice-Wrocław-Katowice, MORCINEK (tylko w stronę Radomia).  W Radomiu możliwość przesiadki na komunikację zastępczą do Lublina.
Z kolei stacja Chorzów Miasto zyskała bezpośrednie połączenia z Gdynią (przez Bytom, TG, Częstochowę i Łódź), a także z Warszawą (przez Bytom, TG, Częstochowę, Koluszki).

W sobotę, 12 stycznia wybrałem się do Lublina, celem było zaliczenie objazdowej trasy Łuków-Lublin, którą od czerwca 2017 kursują składy PKP Intercity. Około 3:15 melduje się na dworcu Chorzów Miasto i oczekuje przyjazdu GÓRNIKA rel. Katowice-Warszawa Wschodnia.....


Relacja i zdjęcia na moim blogu, zapraszam.

https://kolejapopolsce.blogspot.com/2019...blina.html
Odpowiedz

Podlasie 2019

W dniach 8-11.02.. Instytut Promocji i Rozwoju kolei Turkol, organizował imprezę "Podlasie 2019", podczas której uruchamiane były pociągi specjalne na Mazowszu, Podlasiu, Warmii i Mazurach. Dało to możliwość zaliczenia kilku nieczynnych linii (np. Korsze-Skandawa, Ełk-Orzysz, Lewki PODG-Hajnówka, Łapy-Śniadowo-Ostrołęka, Śniadowo-Łomża). Wraz z kol. Arturem wybraliśmy się tę  imprezę.

Dzień 1:
 Chorzów Batory-Katowice-Laskowice Pomorskie-Grudziądz - Kwidzyn - Prabuty - Iława - Ostróda - Olsztyn - Czerwonka - Korsze - Skandawa - Korsze - Kętrzyn - Giżycko - Ełk - Orzysz - Ełk

Wyjazd rozpoczynam w czwartek 7.02, osobówką Gliwice-Katowice.....

Cały wpis i 252 zdjęcia z wyprawy na moim blogu, zapraszam.
https://kolejapopolsce.blogspot.com/2019...-2019.html
Odpowiedz

Pociągiem Repatriantów z Oleśnicy do Kępna.

W sobotę, 13 kwietnia 2019 roku Stowarzyszenie Miłośników Techniki Olsensium przy wsparciu samorządów województw:  dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego oraz sponsorów i wolontariuszy, a także Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia zorganizowało przejazd pociągiem repatriantów z Oleśnicy do Wieruszowa. Dało to możliwość zaliczenia odcinka Oleśnica-Kępno, który jest nieczynny w ruchu pasażerskim.  Wraz z kol. Arturem postanowiłem się wybrać. Wyjazd rozpoczynam w piątek, 12 kwietnia z Zielonej Góry. Na dworcu melduje się około 15:30, oczekuje już na mnie "Tygrys", który zawiezie mnie do Wrocławia...

Cały wpis i zdjęcia na moim blogu, zapraszam.
https://kolejapopolsce.blogspot.com/2019...cy-do.html
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 13 769 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 250 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 4 877 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 683 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.