Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże, małe i duże
#61
Opavskie kikuty.

Dnia 7 kwietnia 2014 zawieszone zostaną pociągi pasażerskie na trasie Opava-Jakartovice. W związku z tym wpadłem na pomysł zaliczenia tego, jak i innych "kikutów" w okolicach Opavy. Biletami kolejowymi w Polsce nie musiałem się przejmować, bo mam miesięczną sieciówkę KŚ. , ale jak się liczy ludzi to się ma Tongue

Mimo, że w tygodniu po kilkanaście godzin dziennie jeździłem na liczeniu, postanowiłem, że wyjazd się odbędzie. W sobotę....

Całą relacja i foty na moim blogu
Odpowiedz

#62
Koleją po pograniczu polsko-czeskim 2014.

W dniach 7 i 8 czerwca w Racławicach Śląskich odbyła się kolejna edycja imprezy "Koleją po pograniczu polsko-czeskim" Nie byłem tam od dwóch lat, więc postanowiłem się wybrać. Z wyjazdu na liczenie ludzi w pociągach w woj. lubuskim został mi dzień karnetu, tak więc jechałem praktycznie za free Tongue
8 czerwca, wyruszam ELF-em z Batorego do Gliwic. Niedzielny poranek, więc jest raczej luźno. Legalizują karnet i......


Cała relacja i foty na moim blogu
Odpowiedz

#63
Wypad w morawsko-śląski kraj.

Z ostatniego wypadu na Czechy (Opavskie kikuty), zostało mi i kol. Arturowi w sumie ponad 300 koron. Niestety, ale kasy za liczenia ludzi w śląskim czy lubuskim (robione kolejno marzec-kwiecień i maj) póki co ani widu, ani słychu, tak więc o wielkim wakacyjnym kółeczkowaniu póki co można zapomnieć. Korony zalegały nam już od końca marca, więc trzeba było coś z nimi zrobić. Zrodził się pomysł małego kółeczka po morawsko-śląskim kraju. Tutaj podziękowania dla kol. Grześka (kolejoman), za ułożenie planu.
W sobotę, 12 czerwca zjawiam się na dworcu w Chorzowie Batorym około 4:30. Gdy wchodze na peron wjeżdża osobówka Gliwice-Czewa, ale ją przepuszczam. 9 minut później zjawia się EN76, jako osobowy Gliwice-Katowice. Zajmuje miejsce i kupuję bilet do Katowic i liniówkę do Cieszyna, żeby mieć to z głowy. Skład w Katowicach przechodzi na osobowy do Zwardonia, którym jadę do Czechowic. Początkowo frekwencja słaba, ale za Pszczyną jest już ciaśniej. W Czechowicach przesiadka na SA109 do Cieszyna....

Cała relacja i foty na moim blogu
Odpowiedz

#64
Kolejny raz brałem udział w Badaniu struktury biletowej w PKP IC, jednak pierwsz raz postanowiłem z tego napisać relację. Nie obyło się bez przygód (prawie dostaliśmy wezwanie Big Grin). Odsyłam do mojego bloga Smile

Ankietowe podróżowanie
Odpowiedz

#65
MIGiem w jesienny plener.

Witam!

Jak pewnie zauważyliście, ostatnio prawie nic tutaj się nie dzieje. Niestety, ale wolnego czasu coraz mniej, a i kasa też z nieba nie leci. Niby dorabiam sobie, tu na liczeniu ludzi w pociągach, tam na informacji czy badaniu struktury biletowej w PKP IC. Jednak jak przyjdzie wypłata, pooddaje się jakieś długi, dorzuci mamie, popłaci za telefon i internet to tak naprawdę zostaje z tego niewiele... Ech i na co było mi dorastać Big Grin
Jednak mimo długiego zastoju, blog nadal będzie funkcjonował, choć pisać tutaj będę nieco rzadziej. Dzisiaj krótka relacja (bardziej fotorelacja) z kolejnej, to już chyba trzeciej imprezy MIGiem, organizowanej przez kol. Mariusza. Zapraszam do przeglądnięcia Smile

MIGiem w jesienny plener
Odpowiedz

#66
Ze względu na prace torowe w okolicach Jurkowic (magistrala E-65), w dniach 25 października-24 listopada (w praktyce trochę się to wydłużyło) 3 pociągi łączące Warszawę (Kraków) z Trójmiastem (Kołobrzegiem) kursowały zmienioną trasą. Za pociągi spółki Przewozy Regionalne na odcinku Dąbrówka Malborska-Mleczewo wprowadzono KKA. Wracając do objazdów, najbardziej interesowała mnie tymczasowa trasa pociągu TLK POBRZEŻE, który kursował przez Kwidzyn. Dało to możliwość zaliczenia odcinka Prabuty-Kwidzyn, który jest nieczynny od 2000 roku (info z Bazy Kolejowej).

Wyjazd rozpoczynam w piątek, 21 listopada...

Cała relacja i 91 zdjęć na moim blogu

Zapraszam!
Odpowiedz

#67
Z REGIOkarnetem do Głuchołaz.
14 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. W rozkładzie tym, po ponad 10 latach przerwy reaktywowano przewozy pasażerskie na odcinku Głuchołazy-Głuchołazy Miasto (na odcinku Nowy Świętów-Głuchołazy po 4 latach). Ofertę stanowią 2 pary połączeń, w soboty, niedziele i kilka dodatkowych dni. Jedna para do/z Opola, druga do/z Kluczborka. Podejrzewam, że po tak długiej przerwie i przy takiej ofercie pociągi te raczej tłumów nie będą przyciągały. Dlatego w niedzielę, 21 grudnia wybieram się na zaliczenie tej trasy.
Rozpoczynam od pieszego spacerku z Batorego do przystanku Chorzów Rynek. Po krótkim oczekiwaniu przyjeżdża nabity Solaris Urbino 12 na linii 840N. Po drodze robi się luźniej i od Chebzia mam miejsce siedzące. Do Gliwic docieramy kilka minut po planie. Teraz krótki spacerek z Placu Piastów na dworzec PKP.
Pierwotnie planowałem czekać na pierwszego kibla do Opola (5:18), ale jak to u mnie bywa plany uległy zmianie Tongue KARKONOSZAMI podjeżdżam z Gliwic do Opola. Kupując bilet, konduktorka pyta mnie czy czasem nie pracuje jako Informator Mobilny w Katowicach i jest zdziwiona tym, że nie mamy zniżek. No cóż, także nad tym ubolewam Tongue Bez problemu znajduję prywatny przedział w dwójce, w którym się lokuję....


Cała relacja i foty na moim blogu
Odpowiedz

#68
My dziś wybieramy się z Rzeszowa do Kalisza . Ktoś wie czy trasa Rzeszów Kraków jest przejezdna w całości . Niestety mój aparat jest jeszcze w sklepie więc zdjęcia będą raczej słabe ale postaram się coś zrobić i wrzucić . Pozdrawiam
Do Albanii koleją . Cel na ten rok
Odpowiedz

#69
Rzeszów-Kraków przejezdna, ale w związku z szerokopostępującą modernizacją na części trasy jest jednotor.
Odpowiedz

#70
Wypad na kędzierzyńskie Ikarusy

Zapraszam!
Odpowiedz

#71
MK_ŚLĄSK napisał(a):Rzeszów-Kraków przejezdna, ale w związku z szerokopostępującą modernizacją na części trasy jest jednotor.

ok dzięki . Przy okazji gdyby ktoś wybierał się z Rzeszowa do Łodzi to sugeruje przesiadke w Tarnowie macie wtedy wiecej czasu na sen Tongue
Do Albanii koleją . Cel na ten rok
Odpowiedz

#72
Relacja z przejazdu pociągiem REGIO na trasie Żywiec-Sucha Beskidzka
Odpowiedz

#73
Kolejna relacja, zapraszam.
Wypad w morawsko-śląski kraj 2.
Odpowiedz

#74
Majówka z PKP IC

Zapraszam Smile
Odpowiedz

#75
Jak zwykle świetnie napisana relacja, wkradł się tylko jeden mały błąd: z Warszawy do Kołobrzegu napewno nie jechaliście Pobrzeżem a raczej Ustroniem.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 13 795 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 252 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 4 893 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 693 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.