Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże, małe i duże
2 lipca 2016 roku, po ponad 16-letniej przerwie wróciły pociągi pasażerskie na trasę Białystok-Waliły. Ofertę stanowi jedna para pociągów, kursująca w weekendy, w okresie 2 lipca-9 października. Już od początku lipca się tam wybieram, jednak w końcu plany trzeba było zrealizować i w sobotę, 24 września ruszam na Podlasie.....

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu. Zapraszam.
Odpowiedz

W niedzielę, 25 września odbyła się w GOP-ie impreza Ikarusem 280.70E #118 "Ikarusowe wspominki". I choć wozy te jeszcze można spotkać liniowo (tylko w dni robocze oczywiście), to postanowiłem się wybrać. Poza tym, trasa i tak w większości przebiegała po terenach, gdzie Ikary się nie pojawiają.
632 podjeżdżam do Katowic...

http://kolejapopolsce.blogspot.com/2016 ... minki.html
Odpowiedz

W grudniu 2011, podczas zmiany rozkładu jazdy,obecny marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz postanowił zawiesić przewozy pasażerskie (poprzez zaprzestanie finansowania) na odcinku Tarnowskie Góry-Kielcza (Kielcza-Zawadzkie przewozy zawiesiło opolskie, a od Zawadzkiego do Opola do dziś jeżdżą pociągi REGIO). Powodem być może była frekwencja, choć gdyby zaoferowano lepszą ofertę, a i puszczono by tabor, który byłby odpowiedni dla tej linii (zamiast EN57) to podejrzewam, że w liczbach wyglądałoby to znacznie lepiej.
Rok później, powołana przez ówczesnego marszałka spółka- Koleje Śląskie przejęła ruch na terenie całego województwa śląskiego, wraz z liniami stykowymi. Dlaczego więc marszałek nie zlecił nowej spółce przewozów na tej linii? Powodem mógł być tabor, a właściwie jego brak. Spółka dzierżawiła tabor dosłownie od wszystkich, lokomtywy od PKP Cargo i Lotosu, wagony z PKP IC i Kolei Czeskich. Generalnie przejęcie ruchu w całym województwie, w tym na liniach stykowych okazało się katastrofą. Już po kilku dniach, na linie stykowe (Gliwice-Kędzierzyn Koźle, Gliwice-Strzelce Op.-Opole, Sosnowiec-Sławków-Kielce i Częstochowa-Radomsko) powróćiły Przewozy Regionalne.. No, ale tak to jest, jak się chce przejmowac ruch w całym wojewóztwie, a nie ma się czym jeździć. . Idealnym przykładem, jak się powinno powoływać i zlecać przewozy spółce samorządowej, jak dla mnie jest Dolny Śląsk. Tam robi się wszystko z głową, z roku na rok spółka jeździ na kolejnych liniach, a nie tak jak u nas wszystko na raz, no i do tego nie mając czym tego obsłużyć.

Dobra, starczy tego wstępu. Wracamy do roku 2016, a konkretnie do 26 września. ....

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu. Zapraszam.
Odpowiedz

Wypad do Kielc.


Nadeszła jesień, dni są coraz krótsze, a i pogoda ostatnio średnio zachęca do podróżowania. Mimo to, w sobotę 22 października postanowiłem się wybrać w trasę i wreszcie zaliczyć odcinek Czarnca-Koniecpol. Częstochowa-Koniecpol jeździło się na liczeniach, a Kielce-Czarnca zaliczyłem podczas wypadu na Lubelszczyznę. Przy okazji postanowiłem przypomnieć sobie trasę Katowice-Bukowno-Tunel. Dobra, czas przejść do rzeczy Smile

Rozpoczynam po 7, osobówką Lubliniec-Katowice....

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu. Zapraszam
Odpowiedz

Specjalnie robiłeś zdjęcia jak już ludzie wsiedli? Czy może tam jest taka bieda z pasażerami? Na wszystkich zdjęciach jest ich może kilkunastu - nawet w Kielcach bieda...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

sm31-131, Staram się robić, jak już powsiadają,
Odpowiedz

W 2011 roku należąca do Ikei fabryka Swedwood w Wielbarku sfinansowała rewitalizację odcinka linii kolejowej nr 35 od Szczytna do Wielbarka W styczniu 2013 roku na ten odcinek wróciły pociągi pasażerskie. Jednak ułożenie rozkładu pod trzyzmianowy system pracy przerosło umiejętności Urzędu Marszałkowskiego woj. Warmińsko-Mazurskiego i oddziału Przewozów Regionalnych w Olsztynie, więc pociągi te wycięto po pół roku kursowania.


Wtedy nie było mi dane zaliczyć Wielbarka, jednak teraz nadarzyła się okazja do nadrobienia zaległości. Od październikowej korekty bowiem rozkład zakłada 2 pary połączeń Olsztyn-Wielbark (w zamian za zawieszone Szymany Lotnisko), kursujących w soboty i niedziele. Oferta zabójcza, nie ma co. Czyżby zostały uwalone szybciej, niż podczas ostatniej reaktywacji przewozów na tej trasie? Przekonamy się w grudniu. Dobra, przechodzimy do właściwej części.

Rozpoczynam w sobotę, na dworcu w Batorym zjawiam się około 21:20......

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu, zapraszam.
Odpowiedz

Przejażdżka do Kudowy Zdroju.

W piątek, 11 listopada wybrałem się na przypomnienie trasy Kłodzko-Kudowa Zdrój, którą jechałem dobre 10 lat temu. Wtedy jeszcze nie prowadziłem bloga, nie robiłem zdjęć, więc trzeba sobie odświeżyć tę trasę Smile Od tego czasu nieco się pozmieniało, zmodernizowano odcinek Duszniki-Kudowa, jak i stacje: Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój i Kudowa Zdrój.

Rozpoczynam na Batorym, osobówką o 7:20 docieram do Gliwic.Tam niecałe pół godzinki przerwy i zjawia się IC BARNIM Katowice-Szczecin, dziś wzmocniony dwoma zdeklasowanymi jedynkami....

Cała relacja i zdjęcia, na moim blogu. Zapraszam.

https://kolejapopolsce.blogspot.com/2016...droju.html
Odpowiedz

Orkiestrowym pociągiem do Cisówki

14 stycznia 2017 r. odbył się jubileuszowy, 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji, po raz kolejny białostocki sztab tej akcji, zorganizował przejazd pociągiem specjalnym. W tym roku, wybór padł na przejazd trasą Czeremcha-Hajnówka-Cisówka-Hajnówka-Czeremcha.  Nie mogłem sobie odpuścić zaliczenia trasy Hajnówka-Cisówka, więc trzeba było się wybrać. Start z Czeremchy planowany na godzinę 8:45, więc fajnie by było sobie zorganizować nocleg po drodze, na szczęście z pomocą zjawił się kol. Piotrek (Pepe).

 W czwartek miałem nieprzyjemną sytuację i wylądowałem na pogotowiu, a w piątek w szpitalu, więc wyjazd stał pod znakiem zapytania, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze i w sobotę mogłem rozpocząć podróż.

DZIEŃ 1

Pobudka po 7, by przed 8 opuścić dom. Spacerek na dworzec PKP. Ledwo wchodzę na peron, to już robię za informację Tongue Babka chce dojechać jak najszybciej do Wielunia. Niestety,pociąg z Tarnowskich Gór jest dopiero pod wieczór, ale e--podróżnik pokazuje jakiegoś PKS-a po 10. Wraz z ów kobietą zajmujemy miejsce w kibelku Lubliniec-Oświęcim. Przynajmniej w teorii. W praktyce bowiem nastąpi podmiana jednostek, o czym informuje kierownik, przed Katowicami. Opuszczam kibelka i idę do COK-u, po Bilet Wekeendowy MAX i miejscówkę na najbliższe Pendolino do Warszawy, na szczęście są jeszcze wolne miejsca Smile Gdyby nie było to musiałbym kombinować, a tak to udaję się na peron numer 4 i oczekuję przyjazdu dziobaka. W międzyczasie zjawia się osobówka z Chałupek, na której zjawia się kibel w barwach Dolnego Śląska.....
Cała relacja i zdjęcia na moim blogu. Zapraszam.
http://kolejapopolsce.blogspot.com/2017/...sowki.html
Odpowiedz

Od 13 grudnia 2015, wraz z wprowadzeniem nowego wówczas rozkładu jazdy, Koleje Śląskie we współpracy z Kolejami Czeskimi (České dráhy) uruchomiły specjalną ofertę podróżowania do Czech. Od tego dnia, bilet sieciowy imienny dobowy lub bilet SilesiaWeekend (do Chałupek lub Cieszyna), upoważnia  dodatkowo do podróżowania pociągami Kolei Czeskich, bez dodatkowych opłat. Oferta ta w Czechach, dotyczy kraju (odpowiednik naszego województwa) Morawsko-Śląskiego. Oprócz tego, podróżujący na biletach rodzinnych i seniorzy, zwolnieni są z kupowania tzw. przejściówek (tj. biletu Chałupki-Bohumin lub Cieszyn-Český Těšín). 

Trochę wstyd się przyznać, ale przez ponad rok nie skorzystałem z tej oferty, aż do zeszłej niedzieli, kiedy to w końcu wybrałem się na zaliczenie wąskotorówki Třemešná ve Slezsku - Osoblaha....4

Cała relacja i zdjęcia, na moim blogu. Zapraszam.


http://kolejapopolsce.blogspot.com/2017/...eniem.html
Odpowiedz

Mnie się udało raz. Ale lepszą ofertę ma PolRegio jeśli chodzi o jeżdżenie po Czechach.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Co racja, to racja. Tak się składa, że w przyszłą niedzielę chyba skorzystam z "Czechy +" Smile
Odpowiedz

Ja we wrześniu pojechałem sobie do Pragi. W takiej cenie... Big Grin
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Można i tak Big Grin
Odpowiedz

W sobotę, 11.02.2017 wybrałem się na drugą w tym roku przejażdżkę do Czech, a konkretnie do kraju morawsko-śląskiego.  Celem było zaliczenie kikuta do Ostravic oraz tras: Veřovice- Studénka i Ostrava hl.N.-Frydek Mistek. Rozpoczynam o 4:05, nocnym 130. Przyjeżdża SU12 z najnowszej dostawy. Podróż bez przygód i o 4:30 jestem na dworcu podziemnym w Katowicach.  Przechodzę na dworzec kolejowy i zajmuje miejsce w podstawionym kibelku do Żywca.  Ludzi nawet trochę jedzie,ale czwórkę mam dla siebie. Zaraz po odjeździe z Katowic kontrola biletów.  Trasa znana, za oknem ćma, więc nie ma co się rozpisywać.  W Czechowicach - Dziedzicach jestem planowo i mam 45 minut do osobówki Bielsko Biała-Cieszyn......

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu. Zapraszam Smile


http://kolejapopolsce.blogspot.com/2017/...-z-cd.html
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 13 788 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 252 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 4 879 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 693 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.