Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże, małe i duże
#91
W weekend 1-2 sierpnia wybrałem się na kolejne kóleczko. Celem było zaliczenie odcinków Tomaszów-Opoczno, Jarocin-Oleśnica Rataje i Koluszki-Tomaszów-Drzewica-Radom...


Cała relacja, wraz ze zdjęciami na moim blogu
Odpowiedz

#92
Drugi weekend września, wolna sobota, więc trzeba było się gdzieś wybrać. Tym razem wybór padł na rowerowe (nie do końca udane Big Grin) przejechanie odcinka Fosowskie-Kluczbork, zaliczając przystanki po drodze. Nie po torach oczywiście, bowiem linia delikatnie mówiąc nieco zaniedbana i zarośnięta. Choć niegdyś była to dwutorowa, zelektryfikowana linia. I to nie tak dawno temu Obecnie na linii rosną sobie drzewka....

Całą relacja i zdjęcia na moim blogu
Odpowiedz

#93
W sobotę, 17 października odbyła się druga edycja "Dolnośląskich Zakamarków". Na pierwszej edycji imprezy niestety nie byłem, na szczęście na drugą się załapałem Smile
Nie wiem jak dla innych, dla mnie najważniejszym zaliczanym odcinkiem był Boguszów Gorce Wschód-Mieroszów-Meziměsti......

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu

Zapraszam
Odpowiedz

#94
Ikarus portowy

Trochę kolejowo, trochę komunikacyjnie,. Zapraszam
Odpowiedz

#95
W sobotę, 5 grudnia wybrałem się do Ostrowa Wielkopolskiego. Celem tej wycieczki było zaliczenie odcinka Grabowno Wielkie-Ostrów Wielkopolski....

Całą relacja, wraz ze zdjęciami na moim blogu
Odpowiedz

#96
W ramach 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie, przy współpracy z Przewozami Regionalnymi, Urzędem Marszałkowskim Woj. Małopolskiego i PKP PLK, zorganizowało pociąg specjalny Kraków Główny - Tarnów - Gorlice Zagórzany - Biecz - Jasło - Biecz - Gorlice - Kraków Płaszów. Dało to możliwość zaliczenia łącznicy omijającej Stróże i odcinka Gorlice Zagórzany-Gorlice. Pomijam odcinek Stróże (jak by być dokładnym to od rozjazdu Stróże SR3 Tongue)-Jasło, bowiem tam obecnie kursuje TLK LUNA......

Cała relacja na moim blogu
Odpowiedz

#97
W sobotę 27 lutego planowałem odwiedzić naszych południowych sąsiadów. Jednak pogoda nie zachęcała do wczesnego wstawania, jak i wychodzenia z domu, więc wyjazd przełożyłem na wiosnę.
Jednak z wolnej soboty trzeba było choć odrobinę skorzystać : )Wybór padł na odświeżenie sobie odcinka Częstochowa-Lubliniec, którym po modernizacji jeszcze nie jechałem....

Cała relacja na moim blogu
Odpowiedz

#98
Leniuch :-).
Fajnie się odbija pewna jednorodność architektury "peronowej" na tym odcinku. Przypomina mi to zmodernizowane dworce w Wielkopolsce, i choć tęsknię za starymi tablicami w kolorze biało - czarnym to przyznaję że to nowe malowanie też mi się podoba.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#99
MK_ŚLĄSK, przejeżdżałeś koło mnie i nie dałeś znać? Tongue
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

DamianT, Bo ja nie planowałem powrotu p. Lubliniec Tongue Liczyłem, że trafię Ikara 415 na jednej z podmiejskich linii, ale były same niskacze, a na wysokich miejskich planach same Ik280.70E.

sm31-131, Ja preferuję lokalnie linie, nietknięte jeszcze modernizacją, z klimatycznym i budyneczkami, słupy telegraficzne wzdłuż linii, to jest klimat Smile A nie, linia po modernie i każdy przystanek taki sam, żul się obudzi i nie wie, na jakiej stacji jest Tongue
Odpowiedz

MK_ŚLĄSK napisał(a):Liczyłem, że trafię Ikara 415

Coraz mniej tego po ostatniej dostawie Solbusów.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

DamianT, Niestety. Jednak sądząc po rozkładzie jazdy, myślałem, że w sobotę jeszcze je spotkam. Jednak większość "wysokich" wozów na liniach podmiejskich, okazała się niskaczami
Odpowiedz

MK_ŚLĄSK napisał(a):Ja preferuję lokalnie linie, nietknięte jeszcze modernizacją,
ja też takie wolę, ale i tak przyznaję że te po modernie ładnie się prezentują - np. Luboń po modernie mi się podoba pomimo tego że z tym Luboniem sprzed moderny mam nadal (pomimo tego że mam ochotę się rozwieść) bardzo miłe wspomnienia.

A co do żuli - już wiem dlaczego ostatnio non stop śpią u mnie na klatce schodowej...
bo jest przed modernizacją :-D, a "chlebak" to już nie jest to...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

W piątek, 22 kwietnia organizowany był przejazd specjalny, Ikarusem 256.74 #40501, z Jaworzna do Miszkolca (Węgry). Przejazd ten był związany z 14- leciem portalu Phototrans.eu. Co prawda konta tam nie mam, jak i sam portal przeglądam raczej rzadko, to postanowiłem się wybrać. Odpowiednio wcześniej załatwiłem sobie wolne na 22.

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu
Odpowiedz

MK_ŚLĄSK, coś Ci link nie działa :-| .
No żebym ja musiał googla używać?

http://kolejapopolsce.blogspot.com/2016 ... lecie.html

:-D

Jakby Cię to interesowało, w Poznaniu też jest jeżdżący Ikarus, Jelcz i Ogórek jeżdżące praktycznie co weekend w okresie wakacyjnym.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 14 080 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 294 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 5 024 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 782 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.