Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
České dráhy
#46
O, prawdziwy mechpom! :-P

Czy ktoś ma informacje na temat procentowego udziału takich przedziałów w pociągach, gdzie zostaną wprowadzone? Podejrzewam, że czescy kolejarze jakoś to określili.
Jaro

Odpowiedz

#47
Z tego co słyszałem jak na razie jeden wagon w międzynarodwych do Austrii, gdzie takie rozwiązanie już istnieje
Odpowiedz

#48
Cześć!
Dlugo tu nie bylem, ale tu moge chyba cos powiedziec. Tych predzialow jest w pociagu (nie wiem, ile pociagow taky predzial ma, mysle, ze malo, bo ja jeszcze nie widzialem) tylko 1 bo 2, i sa blisko predzialu dla konduktera. Jest to z powodu uczucia biezpicienstwa dla kobiet. Moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysl. Uwidzimy, jak bude dalej, bo juz sa protesty z powodu dyskriminacje na podstawie pleci Wink

I tez mamy nowe ciche przedzialy. Gdzies sa blisko przedzialow dla rodzicow z diecmi, coz jest wesole ;-D
Odpowiedz

#49
mikrobart napisał(a):
ET40 napisał(a):chociaż może zachęci do jeżdżenia koleją część kobiet do tej pory korzystających z autobusów.
Chyba tylko te niespełna rozumu. Wizja jazdy w pociągu z samymi kobietami ma zachęcić do podróży? Kompletnie nie rozumiem motywacji, jaka kierowała czeskimi kolejarzami. Tego nawet w Polsce CHYBA nie wymyślą.

Takie przedziały ma większość pociągów kolei austriackich tych wyższych kategorii jak np OIC , EC , EN , RJ , na Słowacji pociągi IC Tatran , IC Krivań , we Francji wagon dla kobiet mają pociągi Thalys , Eurostar oraz TGV Duplex. To nie jest niespełna rozumu. Nie każda kobieta ma ochotę podróżować w towarzystwie facetów którzy często zachowują się jak świnie chlejąc i śmierdząc jak stare capy. Więc wybacz ale ja taki pomysł popieram i uważam że w każdym kraju tak powinno być. Nawet RŻD w pociąg firmiennych ma wagony sypialne wyłącznie damskie.
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#50
nynuś napisał(a):Nie każda kobieta ma ochotę podróżować w towarzystwie facetów którzy często zachowują się jak świnie chlejąc i śmierdząc jak stare capy.
No już nie przesadzaj z tym "często".

@Ladusa, dzięki za info. W takim razie o rewolucji i segregacji płciowej na miarę krajów arabskich nie można mówić ;-)
Jaro

Odpowiedz

#51
nynuś napisał(a):Nawet RŻD w pociąg firmiennych ma wagony sypialne wyłącznie damskie.
Ba, nawet PKP Intercity ma część męską i żeńską Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#52
22.04.2012, Pokrzywna

Wiadukt w Pokrzywnej i czeski szynobusik



wagon motorowy 810 [CD]
Odpowiedz

#53
Coś mi się wydaje że zaraza pt. KKA udzieliła się naszym południowym sąsiadom. Od 28 kwietnia do odwołania na odc. Lubawka - Kralovec - Trutnov kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa. :->

Źródło: http://www.gwtr.cz/
Odpowiedz

#54
Z tego co słyszałem to chodziło o tabor. Czyżby Czesi mieli dość naszych szynobusów z PESY?
Odpowiedz

#55
Virakocha napisał(a):A Polska to pryszcz?? na Ślunsku pełno jest S200 i T448p

jak już to Slónsku ;-)
Odpowiedz

#56
MK_ŚLĄSK napisał(a):Z tego co słyszałem to chodziło o tabor. Czyżby Czesi mieli dość naszych szynobusów z PESY?
A może odwet Czechów za nie wpuszczenie ich taboru na polskie tory przez UTK. :-D
A tak już zupełnie serio, jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to Viamont powinien wydłużyć do Lubawki trzy weekendowe kursy motoraków Svoboda n. Upou - Trutnov i skomunikować je tam z naszymi Regio. Wtedy zrobiłyby się ogryzki jak w przypadku Harrachova, czego jestem przeciwnikiem, ale z dwojga złego taki układ byłby już o wiele lepszy od KKA.
Odpowiedz

#57
Dokładnie, lepsze ogryzki, niż KKA. Mam nadzieję, że w wakacje się przejadę tą linią....
Odpowiedz

#58
Czesi nie tylko na linii do Trutnova mają burakowozy. Ostatnio nawet na odcinku Kojetin - Vyśkov na Morave trasa Bohumin - Brno jeździła Nahradni Autobusova Doprava ( Zastępcza Komunkacja Autobusowa). To nie tylko w Polsce tak jest.
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#59
Pomiędzy Ostrawą a Boguminem, na pewnej grupie odstawczej trwają prace kasacyjne. Likwidowane są jednostki 451/452. Wszystko widać z okien pociągu.
Odpowiedz

#60
Rekonstrukcja wagonow Bdt ČD sie bedzie odbywac w Pesie. http://www.zelpage.cz/zpravy/8683

Dziwne rzeczy, tyle przemyslu kolejowego jest u nas... I dodatkowo Bdt jest moj ulubiony wagon, nie chce by byl kasowany!
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Czechy] Jindřichohradecké místní dráhy ET40 1 3 380 15.07.2019, 14:40
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.