Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
České dráhy
#61
ČD kupiły 7 pociągów Railjet za 100 mln €: http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... iljet.html
Odpowiedz

#62
Kolejna dobra wiadomość od naszych sąsiadów. Wszyscy dookoła inwestują w dobry sprzęt, szkoda że u nas nie ma takich wieści. Nam pozostaje niepewne Pendolino.
Odpowiedz

#63
Witam. Planuje podróż z Głuchołaz do Kłodzka Miasta według następującego planu:
Głuchołazy - Ostrava-Svinov - Eilzug
Ostrava-Svinov - Ceska Trebova - Ex Leos Janacek
Ceska Trebova - Usti nad Orlici - Schnellzug
Usti nad Orlici - Kłodzko Miasto - Regio
W związku z tym mam pytanie jaki bilet najlepiej zakupić, tak żeby było najkorzystniej ?
Z góry dzięki za odpowiedź. ;-)
Odpowiedz

#64
Podobny temat omawialiśmy wczoraj. Dotyczył on połączenia do Pragi. Te miasta leżą jednak bliżej polskiej granicy, więc myślę, że któraś z ofert na stronie mogłaby się przydać: http://www.przewozyregionalne.pl/jedziemy-do-czech jednak nie wiem czy w Głuchołazach da się kupić, bo jednak stacja w całości obsługiwana jest przez CD.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#65
kolejooorz, a nie lepiej (i co najważniejsze szybciej) przez Jesenik? W weekend jeżdżą vlaki na odcinku Hanusovice - Dolna Lipka.
Z biletami musiałbyś zrobić tak: najlepiej kupić Czechy+ bądź też turystyka +cd, oraz jednorazówkę na odcinek Hanusovice - Dolna Lipka (wg. mapki z strony PR bilety te nie obejmują tego odcinka) albo jednorazówka do Lichkov za 117kc no i dalej przejściówka i bilet na polski odcinek.

edit: z tego co widzę odcinek Hanusovice - Dolna Lipka jest już w ofercie Czechy + i Turystyczny +CD.
Najważniejsze jedziesz w dzień roboczy czy weekend?
Odpowiedz

#66
Bartek, jadę w dzień roboczy, więc ta opcja odpada niestety, ale dzięki za podpowiedź. ;-)
Odpowiedz

#67
kolejooorz, to nawet w dzień roboczy szybciej przez Jesenik wyjdzie, no chyba że chcesz ruszać pierwszym rychlikiem po 6 z Głuchołaz.
Odpowiedz

#68
Bartek, ale według tego planu co pisałem powyżej, to z Głuchołaz jest o 10:13 a przyjazd do Kłodzka o 16:11, więc czemu o 6 ?
Odpowiedz

#69
Bilet Mikulovice - Lichkov powinien kosztować 222 CZK
Odpowiedz

#70
kolejooorz, jeżeli chcesz jechać wg. tego planu to równie po 6 możesz ruszać (wtedy szybciej byłbyś w Kłodzku) z Głuchołaz, natomiast jeżeli przez Jesenik wtedy po 8 jest pierwszy pociąg.
Odpowiedz

#71
Bartek, rozumiem, mi akurat nie zależy specjalnie na czasie, więc zostane przy tej swojej opcji. Dzięki za pomoc. ;-)
Odpowiedz

#72
Koleje Czeskie w bieżącym rozkładzie jazdy uruchamiają pociągi, którymi w relacji międzynarodowej można przetransportować samochód. Jak twierdzą przedstawiciele ČD, zainteresowanie autokuszetkami nie maleje. Koleje Czeskie prowadzą kampanię promocyjną zachęcającą do tej formy transportu.

Pociągi z autokuszetkami to znakomita alternatywa dla tych, którzy nie chcą prowadzić auta, ale chcą mieć je ze sobą na Słowacji. Np. w pociągu Praga - Koszyce jesteśmy w stanie przetransportować każde auto o wysokości do 2 metrów oraz o wadze do 2,5 tony. Za przewóz auta wraz z miejscem do spania w wagonie sypialnym, pasażer zapłaci około 73 euro - mówi Martina Katanska z ČD. Każdy kolejny pasażer z tego samego auta za bilet zapłaci 32 euro. We wspomnianym pociągu znajdują się dwa wagony przystosowane do transportu aut.

źródło: Rynek Kolejowy

Co sądzicie o tym pomyśle. Czy w Polsce byłby sens dodawania pojedynczych wagonów do pociągów w najdłuższych relacjach np. Świnoujście - Przemyśl, Gdynia - Zakopane / Krynica, Jelenia Góra - Hel?
Dla mnie to rozwiązanie byłoby świetne, ale rodzi mi się pytanie, jak w ogóle wygląda sprawa "ładowania" samochodu na taką autolawetę. Widziałem te wagony podczas moich podróży po Europie i się zastanawiam, że pociągi te nie mają jakoś wielkich postojów na stacjach pośrednich. A żeby takie autolawety jeździły chyba musiałaby istnieć możliwość "ładowania" samochodu na każdej stacji lub na tych w większych miastach.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#73
Nie tylko w bieżącym rozkładzie jazdy, ale od dobrych kilku, jak nie kilkunastu, rozkładów. Samochód można przewieźć kuszetką do/z Popradu (nocą) i Koszyc (za dnia i nocą).
Odpowiedz

#74
Witam,
Powiedzcie mi jak najlepiej dojechać z Wrocławia do Hradec Kralove?

Jak wybrać trasę i ile orientacyjnie bym zapłacił za przejazd ?
Pozdrawiam !
Odpowiedz

#75
Najlepiej skorzystać z połączenia Wrocław - Lichkov i tam łapać przesiadkę do Hradec Kralove.
Na stronie PR w zakładce podróże zagraniczne są oferty promocyjne z jakich można skorzystać przy przejazach po Czechach.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Czechy] Jindřichohradecké místní dráhy ET40 1 3 378 15.07.2019, 14:40
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.