Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grecka tragedia
#31
radix49 napisał(a):Bo płace średnie mają wyższe....
...i średnie ceny też
Odpowiedz

#32
A słyszałeś o czymś jak Produkt Krajowy brutto w oparciu o siłę nabywczą?
Jest takie zestawienie pokazujące, co można kupić za te pieniądze nominalne na głowę mieszkańca.
I wiesz, że tak się składa, że wg tego zestawienia nadal przeciętny Polak może kupić mniejs niż w Grecji, Hiszpanii, Włoszech i Francji?
Odpowiedz

#33
Tak, ale to czego możesz kupić więcej w większości nie jest towarami codziennego użytku, np. jedzeniem.
Odpowiedz

#34
Mylisz się.
Odpowiedz

#35
Jednak Polak ma większą szansę mieć pieniądze na to, by kupić cokolwiek, niż Grek albo Hiszpan, a to ze względu na i tak wysokie, ale jednak dużo niższe bezrobocie.
Jaro

Odpowiedz

#36
Ale jak już ten Hiszpan i Grek ma robotę, to kupi jednak więcej niż zatrudniony Polak...
Odpowiedz

#37
Po warunkiem że taka sama ilość dochodów jest jawna.
Odpowiedz

#38
Ale i to się niedługo skończy, wysokie bezrobocie sprzyja tzw. obniżaniu kosztów pracy, a pierwsze zwykle idą do cięcia płace.
Jaro

Odpowiedz

#39
W Grecji może (o ile szybciej nie wyjdą z Euro, co byłoby dla społeczeństwa najkorzystniejsze), ale Hiszpania to nie prędko zjedzie do naszego poziomu.
Odpowiedz

#40
Niemieckie banki nie pozwolą Grekom na wyjście ze strefy euro, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Tylko po co udzielali tak potężnych kredytów państwu z tak słabą gospodarką?
Jaro

Odpowiedz

#41
W samych Niemczech jest rozdźwięk, co do Grecji wśród tzw. rynków. Banki są jak najbardziej za finansowaniem Grecji, ale sektory przemysłowe, które są znacznie silniejsze, właśnie przeciw.
Odpowiedz

#42
Grecja nie jest już krajem rozwiniętym.
Odpowiedz

#43
Państwowe radio i telewizja Grecji (ERT) zakończyły nadawanie.

Swoją drogą, kilka dni przed wyłączeniem sygnału grecka telewizja publiczna zaliczyła ciekawą wpadkę:
http://www.liveleak.com/view?i=c89_1369965054
No cóż, tego nawet w Superstacji jeszcze nie było Wink
Odpowiedz

#44
W Polsce powinni zrobić to samo z publiczną telewizją, czy jest to komuś potrzebne? Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem włączony któryś z kanałów TVP.
Odpowiedz

#45
A ja ostatnio przerzuciłem się z Faktów na Wiadomości. Uważam, że są bardziej "życiowe".
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.