Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grecka tragedia
#46
przem710 napisał(a):W Polsce powinni zrobić to samo z publiczną telewizją, czy jest to komuś potrzebne?

To jak dla mnie wszystko mogą wyłączyć Wink Wiadomości ostatnio czerpię tylko z radia i netu... Czasem jakiś serial, powtórzony po raz setny obejrzę.
Publiczna mi się przydaje czasem w weekendy, bo prywatni na prawdę powtórki za powtórką walą (jak w tej reklamie... i jeszcze raz...), a publiczna czasem coś sensownego nada.
Odpowiedz

#47
przem710 napisał(a):W Polsce powinni zrobić to samo z publiczną telewizją, czy jest to komuś potrzebne? Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem włączony któryś z kanałów TVP.
Też tak uważam. Po co komu telewizja publiczna, która nadaje taką samą papkę, jak stacje komercyjne i to te gorsze? Generalnie telewizję oglądam od wielkiego dzwonu, ale póki jeszcze oglądałem ją dość często to i tak wolałem sobie nastawić jakiś kanał filmowy, niż TVP. Sytuację ratują tylko dwa kanały - Kultura i Historia, to się da oglądać i to się wpisuje w "misyjność" TVP, o której władze publicznej telewizji dawno już zapomniały.
Tak więc najlepiej by było odciąć dotacje dla TVP1, 2, Info itd., zostawić dotacje dla ww. kanałów i ośrodków regionalnych.

Jeżeli chodzi o Polskie Radio (nazwa własna, więc można pisać wielką Tongue) to sytuacja jest zgoła inna.
Odpowiedz

#48
norbert napisał(a):A ja ostatnio przerzuciłem się z Faktów na Wiadomości. Uważam, że są bardziej "życiowe".
A ja z obu przerzuciłem się na Dziennik Telewizyjny na TVP Historia. :-D
ET40 napisał(a):Po co komu telewizja publiczna, która nadaje taką samą papkę, jak stacje komercyjne i to te gorsze?
No ale to nie jest powód do likwidacji. Trzeba by było co nieco poprawić. Niektóre programy w TVP były bardzo wartościowe, np. „Sonda” czy „Magazyn Kryminalny 997”. Niektóre ośrodki regionalne wykonują też dobrą robotę ws. informacji lokalnych, a nie da się ich oddzielić od centrali.
ET40 napisał(a):Sytuację ratują tylko dwa kanały - Kultura i Historia, to się da oglądać i to się wpisuje w "misyjność" TVP, o której władze publicznej telewizji dawno już zapomniały.
Ratują tylko połowicznie. TVP Historia odwala niezłą chałę z archiwalnymi Dziennikami Telewizyjnymi. Nawet tak banalnej rzeczy jak odtworzenie archiwalnego wydania bez ingerencji im nie wychodzi. Znane są przypadki podmiany tyłówki na tyłówkę zrobioną z czołówki, wstawienie czołówki bądź tyłówki z innego okresu (np. bez listy realizatorów DTV), ucięcia wydań pod koniec (bez „Sportu”, „Pogody” i pożegnania, ale z tyłówką), czy nawet podmiana „Pogody” na prognozę z innego dnia (!). Niekiedy trochę się poprawili, na koniec zatrzymuje się obraz i pojawia się napis „w programie wykorzystano wszystkie materiały z dn. xx.xx.198x r.”, bo ludzie się burzyli że ingerują w wydania. Zdarzały się też podmiany, w przeddzień emisji zmieniano program i zamiast DTV z ważnych wydarzeń emitowano DTV z innego roku. Np. zamiast 2.08.1989 (desygnacja Kiszczaka na premiera) w ostatniej chwili zmieniono program i wyemitowano DTV z 2.08.1988. To samo było z 24.08.1989 (desygnacja Mazowieckiego na premiera), zamiast którego w ostatniej chwili umieszczono w programie i wyemitowano DTV z 2.08.1988. Komuś ewidentnie się nie spodobały te wydania, bo były już przygotowane do emisji i umieszczone w programie dla prasy. DTV z 21.12.1989 poleciał jako DTV z 13.12.1989 (dokładną datę rozpoznano, bo ktoś dotarł do archiwalnych wyników sportowych i porównano to z informacjami w „Sporcie”). Archiwa TVP muszą być więc w fatalnym stanie, skoro dzieją się takie cuda. Przykładowo, ze słynnego 4 czerwca 1989 roku, zachowało się jedynie 20 minut DTV. Co tu mówić o starszych wydaniach z okresu stanu wojennego albo z lat 70., te to pewnie w ogóle są w opłakanym stanie, o ile jeszcze istnieją.
Odpowiedz

#49
Mariusz W. napisał(a):No ale to nie jest powód do likwidacji. Trzeba by było co nieco poprawić. Niektóre programy w TVP były bardzo wartościowe, np. „Sonda” czy „Magazyn Kryminalny 997”. Niektóre ośrodki regionalne wykonują też dobrą robotę ws. informacji lokalnych, a nie da się ich oddzielić od centrali.
Były. No właśnie.
Jaro

Odpowiedz

#50
Cytat: Skrajnie lewicowa SYRIZA, która wygrała wybory parlamentarne w Grecji, porozumiała się z populistyczną prawicową partią Niezależni Grecy ws. utworzenia rządu koalicyjnego - ogłosił lider tego drugiego ugrupowania Panos Kammenos po spotkaniu z szefem SYRIZY Aleksisem Ciprasem.

Zgodnie z porozumieniem szefem nowego rządu ma zostać Cipras.

Oba ugrupowania sprzeciwiają się porozumieniom zawartym przez Grecję z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW), a także polityce cięć budżetowych i oszczędności.
Ciąg dalszy: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 09257.html

Będzie ciekawie ;-)

Program SYRIZY punkt po punkcie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Socjali ... 267,2.html
Odpowiedz

#51
Jak to Fredro napisał:
Socyalizm nierówności wszelkie prędko utrze,
Szlachtę powiesi jutro, nie szlachtę pojutrze.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#52
Hm, a poza trafnymi w swoich czasach, ale dziś już nieco nieaktualnymi cytatami czymś jeszcze chcesz się podzielić? ;-)
Jaro

Odpowiedz

#53
Cytując innego klasyka: "staram się nie denerwować rzeczami na które nie mam wpływu" Tongue więc nie będę komentował.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#54
Co ciekawe w Hiszpanii może być podobny efekt końcowy wyborów. Niczego się nie nauczyli. Populiści dochodzą do władzy.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#55
Nie widzę tam nic populistycznego.
Odpowiedz

#56
yhym.

A darmowy prąd? A podniesienie (przywrócenie) ogromnej liczby pracowników biurowych?
Z czego mają zapłacić? Pogłębiać swój dług?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#57
DamianT napisał(a):yhym.

A darmowy prąd? A podniesienie (przywrócenie) ogromnej liczby pracowników biurowych?
Z czego mają zapłacić? Pogłębiać swój dług?
Zwiększenia liczby pracowników biurowych nie znalazłem w ich postulatach.
Bezpłatny prąd jest, ale tylko dla najuboższych.
Odpowiedz

#58
No nawet jeśli, zacznie się ukrywanie dochodów i ciągnięcie jakichś chorych ilości kWh za free :-| . Grecja w ogóle ma elektrownię jądrową?

Podoba mi się takie dążenie do idealnego państwa socjalnego, natomiast niewiele w programie wspomniano na temat tego, skąd wziąć pieniądze chociaż na 1/4 socjalnych postulatów Syrizy.
Jaro

Odpowiedz

#59
Jest. Wprowadzenie podatku Tobina, podatku 75% dla najbogatszych i chyba jeszcze coś o podatku od dóbr luksusowych zdaje się mają. Do tego uspołecznienie banków.
Odpowiedz

#60
Czy podatek 75% od najwyższych dochodów sprawdził się we Francji?
Moim zdaniem wszystko powyżej 50% to złodziejstwo prowadzące do ukrywania dochodów i wyprowadzania ich za granicę, a trudno mnie posądzić o neoliberalne sympatie Tongue
Jaro

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.