Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MaSzyna
#1
Czy macie marzenie by zrobić własną scenerię w MaSzynie? Ja już Trochę zacząłem robić małą, testową scenerię Warszawa Gdańska i nawet dobrze mi idzie tylko muszę zrobić model dworca no i oczywiście wstawić jakiś pojazd. W planach mam także zrobienie scenerii Warszawska Kolej Dojazdowa i to w kilku odmianach.
Odpowiedz

#2
Mogę tylko powiedzieć że wymaga to nakładu wielkiej pracy i sporo wytrwałość. Nie każdy daje sobie z tym radę i wiele projektów jest nie ukończonych. Życzę powodzenia
Odpowiedz

#3
yafal3390 napisał(a):Czy macie marzenie by zrobić własną scenerię w MaSzynie? Ja już Trochę zacząłem robić małą, testową scenerię Warszawa Gdańska i nawet dobrze mi idzie tylko muszę zrobić model dworca no i oczywiście wstawić jakiś pojazd. W planach mam także zrobienie scenerii Warszawska Kolej Dojazdowa i to w kilku odmianach.

Wiesz jeżeli w ogóle chodzi o własną scenerię to najlepiej pytanie czy na podstawie realnego układu torowego czy totalnie zmyśloną. Drugie jak bardzo realistyczną. Kolega @Ra przygotował edytor scenerii do budowania realnych układów torowych wraz z przydrożnym terenem i trakcją. Po trzecie, samo wybudowanie tego zajmuje sporo czasu. Po czwarte jak zmyślona to też ile km maksymalnie ma mieć, jakie obiekty, jaki tabor itd, ja sam bawię się ze swoją scenerią już ponad 2 lata i tak pewnie jej w najbliższym czasie nie skończę, ostatnio brak czasu wywołany studiami a teraz wakacyjna robota. Jedynie czas i wytrzymałość i chęci. Powiem Ci gdyby naprawdę było tyle osób które by dociągały swoje trasy do końca to gwarantuje że byś się nigdy nie znudził jeżdżąc po 200 różnych trasach czy nawet więcej, a aktualnie ukończonych to jest może z około 20.

Nie no nie chodzi o to żebym miał zniechęcać, ale generalnie realnie Ci pokazuje co to znaczy i naprawdę nie wielkiej ilości osób udaje się to do końca dociągnąć, co nie znaczy że i tak życzę wytrwałości i powodzenia itd. Także czekamy na EU07.pl/forum na jakieś przyszłe wieści za +/- pół roku (o ile będziesz mieć aż tyle chęci żeby coś konkretnego przygotować)

Pozdrawiam i życzę wytrwałej pracy
After student session. Na kolejowe sprawy już czas
Odpowiedz

#4
W starej wersji symka miałem gotowy odcinek OSTBAHN od Gorzowa do Kostrzyna włącznie.
Wszystkie stacje zgodne w 100% ze stanem na gruncie. Kilometraż zgodny w 99%
Niestety po awarii HDD straciłem budynki , nastawnie itp. Na szczęście odzyskałem układ torowy wraz z kompletna sygnalizacją. Wszystko dziala. Ponownie sadzę drzewka, trawę ukladam nasypy dodaję budynki itp. Wszystko już pod nowego symka. Jeżdzic już mozna.
Jeszcze trochę i będzie gotowy ten odcinek. :mrgreen: :mrgreen:
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#5
RysiekChaszcz napisał(a):W starej wersji symka miałem gotowy odcinek OSTBAHN od Gorzowa do Kostrzyna włącznie.
Wszystkie stacje zgodne w 100% ze stanem na gruncie. Kilometraż zgodny w 99%
Niestety po awarii HDD straciłem budynki , nastawnie itp. Na szczęście odzyskałem układ torowy wraz z kompletna sygnalizacją. Wszystko dziala. Ponownie sadzę drzewka, trawę ukladam nasypy dodaję budynki itp. Wszystko już pod nowego symka. Jeżdzic już mozna.
Jeszcze trochę i będzie gotowy ten odcinek. :mrgreen: :mrgreen:

Ambitnie :mrgreen: Robisz tą scenerie w oparciu o edytor kolegi z forum EU07 @Ra czy z własnych materiałów dotyczących tej trasy? Widziałem gdzieś zdjęcia z budowy samego Kostrzyna. Jak na te 40km trasy to jest naprawdę dobrze, bez trakcji to od razu 1/3 roboty mniej.

Ja się mogę dodać, że znowu ruszyłem swoją trasę i jak za 2 lata skończę ją robić to będę szczęśliwy
After student session. Na kolejowe sprawy już czas
Odpowiedz

#6
Jeśli ktoś ma na tyle dużo samozaparcia i umiejętności, to najlepiej jeśli zajmie się sceneriami wiernie oddającymi jaką realną linię. Nie ma chyba większej frajdy, niż jazda linią, którą jeździmy jako pasażer, czy mechanik codziennie. Nikt nie myślał o nadodrzance, czy D29-271?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#7
mikrobart napisał(a):Nikt nie myślał o nadodrzance, czy D29-271?
Nie, ale pomyślał o linii lokalnej jaką jest D29-181. 40km jednotorowego szlaku Wieluń-Dąbrowa - Kępno.
Planowane kilka odmian. Manewrowa, liniowa, i symulator nastawni WD*.
Narazie jest to wielka zielona pustynia. Potrzeba ustawić wysokość dla 3 bocznic (ZUGiL wieluń, Cukrownia Wieluń, Wieruszów -Prospan) i 2 dodatkowych linii wychodzących z Kępna (Łącznica środkowa i D29-307). Potem można wstawiać trakcję i jakieś otoczenie. Tyle.
Parę screenów.


*Bardzo odległe plany.


Załączone pliki Miniatury
                                       
Odpowiedz

#8
A mi tak trochę szkoda że w maszynie jest mało tras lokalnych takich przez małe wsie lasy coś w stylu linii Zagórz- Łupków albo Munina-Hrebenne. Zawsze wszyscy chcą budować jakieś wielkie linie magistralne z wielkimi stacjami. No ale cóż nie będę wybrzydzał bo sam tras nie umiem robić.
Odpowiedz

#9
Najlepiej jakby twórcy MaSzyny zrezygnowali z tras fikcyjnych i zajęli się stopniowym odwzorowywaniem polskiej sieci kolejowej, to by było coś!
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#10
MichałŁ napisał(a):A mi tak trochę szkoda że w maszynie jest mało tras lokalnych takich przez małe wsie lasy coś w stylu linii Zagórz- Łupków albo Munina-Hrebenne. Zawsze wszyscy chcą budować jakieś wielkie linie magistralne z wielkimi stacjami. No ale cóż nie będę wybrzydzał bo sam tras nie umiem robić.

W sumie takie trasy się najłatwiej buduje, z tego względu, że dużo modeli nie jest tam potrzebnych. Jedynie drzew od których mamy po głowę, i parę chatek mieszkalnych które też w zupełności wystarczą i parę pierdółek. Generalnie więcej jest chęci niż pracy, sam o tym wiem. Sam miałem w planach SKM Trójmiasto robić, ale kiedy się z tym rusze to nie mam w ogóle pojęcia.

Wielkie magistrale to jest dużo problemów, brak zdjęć na modele itd i nie ma może aż tak dużo osób które buduje takie modele, bardziej taborem się zajmują co z jednej strony jest najważniejsze.
After student session. Na kolejowe sprawy już czas
Odpowiedz

#11
Ja bym proponował przy tworzeniu realistycznej trasy najpierw zacząć od układu torowego, sygnalizacji, terenu, dróg, rzek - tak żeby dało się na początek po czymś jeździć - i dopiero potem zabierać się za detale, takie jak tekstury obiektów czy drzewka. Na początek można wstawić prowizoryczne nieoteksturowane obiekty o jednolitych kolorach.
Odpowiedz

#12
No tak, a tworzenia takiej realnej trasy to wielka frajda, dużo większa niż wymyślanie tras fikcyjnych. Jest z tym oczywiście dużo więcej pracy, trzeba zapoznać się z układem torów na stacjach, z położeniem sygnalizatorów, nastawni itp, ale przecież od tego jest forum, aby takich informacji twórcom dostarczać.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#13
JONIN_EZT napisał(a):Ambitnie :mrgreen: Robisz tą scenerie w oparciu o edytor kolegi z forum EU07 @Ra czy z własnych materiałów dotyczących tej trasy? Widziałem gdzieś zdjęcia z budowy samego Kostrzyna. Jak na te 40km trasy to jest naprawdę dobrze, bez trakcji to od razu 1/3 roboty mniej.

Ja się mogę dodać, że znowu ruszyłem swoją trasę i jak za 2 lata skończę ją robić to będę szczęśliwy

Korzystam z edytora torów JET resztę wstawiam ręcznie. OSTBAHN dlatego bo pracowałem 15 lat w Gorzowie i okolicy jako Dyż. Ruchu. Znam każdy metr trasy od Krzyża do Kostrzyna. Posiłkuję się tez fotkami z tej trasy. :-) A co do trakcji to Kostrzyn mam cały oplątany drutem tak jak jest na gruncie :-)

//edit by Obleśny Szczur
Nie cytujemy siebie w cytacie przedmówcy.
Galeria Miłośników Fotografii Kolejowej http://www.gmfk.pl

Przesiadłem się z Windy na Ubuntu 16.04 Nigdy więcej Windowsa :-)
Odpowiedz

#14
[Obrazek: wieruszow.jpg]

Wieruszów
Odpowiedz

#15
Kiedy wydanie tej trasy bo ja od nie dawna zainteresowałem się grą Eu07 424 Maszyną i bardzo bym chciał mieć dużo tras w tej grze jakiś fajnych życzę powodzenia w tworzeniu fajnej tej trasy ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Train Driver 2 czy MaSzyna? KeM9T 2 8 133 08.02.2021, 15:27
Ostatni post: Garett
  Poradnik MaSzyna jak uruchomić xksrei 4 9 342 28.05.2016, 08:35
Ostatni post: sm31-131
  Maszyna EU07 Cesi 1 4 473 08.11.2015, 12:09
Ostatni post: sm31-131
  MaSzyna EU07 Mark 83 57 464 15.12.2014, 14:15
Ostatni post: Mark
  MaSzyna 2011 pasik 2 4 547 25.05.2012, 18:00
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.