Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Arriva] Arriva przejmuje przewozy na liniach zelektryfikowanych?
#61
Wznowienie realizacji kolejowych połączeń regionalnych na odcinku Kaliska Kujawskie – Kutno od 15 stycznia 2014 r.

Od dnia 15 stycznia 2014 roku nastąpi wznowienie realizacji połączeń regionalnych na styku województw kujawsko – pomorskiego i łódzkiego, na odcinku linii nr 18 między Kaliskami Kujawskimi, a Kutnem. (...)
Odpowiedz

#62
Dzisiejsza obsługa trakcyjna porannego pociągu AR 50509 (Kaliska Kujawskie - Toruń Główny):

[Obrazek: Dz54E9WF9LB5mdJbWqvkTGUBk88A_DWW9i-Ixd9a...-h226-p-no]
http://plus.google.com/photos/118017259 ... 3402847538
Odpowiedz

#63
Jednostki Desiro u nas? Sądziłem, że tylko na RE Drezno - Wrocław jeżdżą.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#64
To są GTW Stadlera (seria 646). Desiro (seria 642) śmigają AFAIK tylko Wroca do Drezna (mówiąc o terenie Polski):

[Obrazek: ddV3F-qfjp1XQiriIejPbIMXbyzIl-TEdrWLT9vH...-h226-p-no]
http://plus.google.com/photos/118017259 ... 8322592978
Odpowiedz

#65
Czyli dzisiaj Stadlery powinny śmignąć do Kutna? Smile
Odpowiedz

#66
Raczej pojadą tam ED72...
Odpowiedz

#67
Ja tam po dzisiejszej jeździe na trasie Inowrocław-Bydgoszcz nie czuję się zadowolony.
Temperatura - od Inowrocławia do Nowej Wsi w porządku, w Nowej Wsi 30 minut postoju, podczas których pociągu nie grzali, od Nowej Wsi zimno mimo grzania. Na dodatek można się czepiać pierdół, typu skrzypiące drzwi wejściowe, niedokładna klamka blokująca drzwi od toalety (zamknąłem - zablokowałem klamką (tylko do połowy, dalej się nie dało), spróbowałem otworzyć przyciskiem - prawidłowo nic nie powinno się dziać, a drzwi próbowały się otworzyć... No i cudownie kierownik zaczął mnie informować, że teraz nie wyjdę dopóki nie przyjedzie serwis... Pomijając fakt, że nic nie zepsułem, a pod suszarką jest wielki czerwony przycisk awaryjnego otwierania drzwi. Nie ma to jak znajomość sprzętu, z którego się korzysta.
Odpowiedz

#68
A czym jechałeś konkretnie?
Odpowiedz

#69
ED72A-003. Tak, wiem, że to nieudana konstrukcja.
Odpowiedz

#70
Przetarg na obsługę linii w pomorskim najprawdopodobniej w marcu

Województwo pomorskie poinformowało o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego związanego z świadczeniem usług publicznych w zakresie transportu kolejowego. A chodzi mianowicie o obsługę linii granicznych, tj,:
1) Gdynia – Tczew – Smętowo Graniczne – granica województwa – (Laskowice Pomorskie / Bydgoszcz),
2) (Toruń / Grudziądz) – granica województwa – Gardeja – Kwidzyn – Malbork z uzupełniającymi połączeniami do Gdyni,
3) (Bydgoszcz - Tuchola) – granica województwa – Chojnice,
4) (Laskowice Pomorskie) – granica województwa – Szlachta – Czersk.
Planowany termin ogłoszenia przetargu na obsługę ww. tras to marzec 2014 roku. Zwycięzca rozpocznie wykonywanie przewozów na tej trasie 14 grudnia 2014 roku. Już dziś z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że w szranki staną Arriva i Przewozy Regionalne. Obowiązek wcześniejszego poinformowania o zamiarze przeprowadzenia przetargu nakłada na organizatora ustawa o transporcie kolejowym.
Odpowiedz

#71
Tylko co Arriva wypuści na trasę?
Odpowiedz

#72
Na FPW ktoś wrzucił info, że jadą do Polski kolejne GTW...
Odpowiedz

#73
Cytat: Kujawsko-Pomorskie rezygnuje z przetargu. Wrócą pociągi Przewozów Regionalnych

Kilka dni temu marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki zdecydował, że zrezygnuje z rozpisywania przetargu na wieloletnią obsługę czterech odcinków linii kolejowych. Samorząd chce bez przetargu oddać je w ręce Przewozów Regionalnych. To zaskakująca decyzja.
Cały artykuł: http://www.rynek-kolejowy.pl/58098/kuja ... lnych.html

Niespodzianka miesiąca. Ciekawe co z tego będzie...
Jaro

Odpowiedz

#74
Ciekawa wiadomość Smile być może wróći więcej bezpośrednich pociągów do Bydzi Smile z Gdyni i z Bydgoszczy do Gdyni Smile
Obecnie to tylko Sambor, i Brda jeżdzą w podanej relacji.
Ale podobnie jak ET40, jestem ciekaw co z tego wyniknie Smile
Odpowiedz

#75
Mnie najbardziej zastanawia, co z odcinkiem Włocławek - Kutno, niewymienionym w artykule...
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przewozy Regionalne pitagoras23 170 66 467 09.04.2019, 07:09
Ostatni post: norbis97
  Arriva MR4039 wypożyczona na kurs Rzeszów-Zagórz mirmur2 0 2 419 26.01.2019, 18:26
Ostatni post: mirmur2
  Przewozy Regionalne na Walentynki norbis97 0 2 242 13.02.2018, 14:08
Ostatni post: norbis97
  [Lubelskie] Zastępcze autobusy na wielu liniach. Adams 0 2 022 12.01.2018, 00:11
Ostatni post: Adams
  Arriva masovian 12 6 236 11.01.2018, 21:05
Ostatni post: SAP102

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.