Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zarobki maszynisty PKP IC
#1
Witam jestem na forum nowy więc jeśli źle umieściłem swój post lub temat się powtarza to z góry przepraszam.
Mam pytanie ile netto dostanie maszynista w IC po kursie na licencję maszynisty proszę o dokładną odpowiedź oraz prosiłbym abyście wytłumaczyli mi także jak wyglądają dodatki do pensji w IC. Będę wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Po kursie na licencję maszynisty ,a to dobre. Chyba nic nie zarabia bo po kursie na maszynistę to nie ma takiego szalonego aby umieścił gościa w maszynie po kursie. No chyba że się mylę, ale rozmawiałem z takim jednym po kursie: no powiedz dwa pomarańczowe światełka...hmm...no nie wiem rzecze, musiałbym do R1 zajrzeć. Bez komentarza.
Odpowiedz

#3
xxanet napisał(a):nie ma takiego szalonego aby umieścił gościa w maszynie po kursie.
Jest. Są... Zdał egzamin, znaczy umie jeździć.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
gorilla: Świadectwo dopiero uprawnia do prowadzenia pojazdów trakcyjnych, a za nim usiądziesz po prawej stronie to długa droga...najpierw jazdy z instruktorem Wink
Odpowiedz

#5
xxanet napisał(a):ale rozmawiałem z takim jednym po kursie: no powiedz dwa pomarańczowe światełka...hmm...no nie wiem rzecze, musiałbym do R1 zajrzeć. Bez komentarza.

To są takie przypadki ludzi, którzy słyszeli że maszynista bardzo dobrze zarabia a robota nie ciężaka. Wszystko wyjdzie na egzaminach, np. w Krakowie wyszło że chyba 9 osób nie zdało egzaminów na 'wykonywanie funkcji pomocnika' taki egzamin wewnętrzny spóła zrobiła, gdzie w Gdyni i Warszawie zaliczyli wszyscy zaznaczam że były to te same testy.

Nawet gdy 'licencjat' tak na te osoby mówią, zda egzamin na świadectwo maszynisty to zanim go posadzą samego z prawej strony to trochę czasu upłynie. Żaden instruktor nie weźmie odpowiedzialności bez 100% pewności że ten gość się nadaje. Nawet te 1300 godzina co ma wyjeździć praktycznych to jest mało, tego zawodu człowiek uczy się przez całe życie.
Odpowiedz

#6
Np. w KW szkolenie trwa 18 miesięcy.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#7
no bo w to wchodzi, szkolenie teoretyczne na licencję maszynisty, warsztat, jazdy za tzw. trzeciaka, szkolenie teoretyczne na świadectwo maszynisty no i jazdy praktyczne.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zarobki maszynistów w 2024r Dudi85 1 550 01.03.2024, 11:54
Ostatni post: stmichal
Smile Zarobki staż, świadectwo maszynisty, Polregio Szymczak101 21 8 524 31.10.2021, 09:05
Ostatni post: Szymczak101
  Zarobki Polregio Maszynista? Onitchi 4 7 357 02.12.2020, 22:58
Ostatni post: Refe
  Zarobki dyspozytora w PKP Cargo gienekbjr 12 12 856 25.02.2018, 17:26
Ostatni post: rustsaltz
  PKP Energetyka - zarobki adek199208 0 5 920 24.08.2015, 15:16
Ostatni post: adek199208

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.