Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Weekend pod parą w Jaworzynie Śląskiej
#16
mikrobart, no, a jak do Ciebie wpadnę na chatę (a daleko nie mam) to pewnie będziesz nawalony i przy kompie Big Grin
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#17
Jeżeli zdecydujecie się na plan który przedstawił loony, na niedzielę to mógłbym wpaść na dworzec, chyba że będe jechał wtedy do Wrocławia to minelibyśmy się w Brzegu.
Odpowiedz

#18
loony co do soboty to myślę, że lepszą wersją będzie do Jaworzyny pojechać przez Legnicę, a mianowicie:

Wrocław - Legnica 8:10 - 9:17
Legnica - Jaworzyna Śląska 9:39 - 10:46

Tutaj zwiedzanie, przejażdżka Tekatką etc. i dalej lecimy wg. planu który zaproponowałeś ;-) Jadąc przez Legnicę będziemy mieli więcej czasu w Jaworzynie na atrakcje jakie tam będą no i trasa będzie ciekawsza ( 274ka mi bokiem wychodzi, za dużo nią jeżdżę :-P ) no i nigdy tą trasą nie jechałem, a chciałbym ją zaliczyć.

Za to w niedzielę to lipa totalna. Przydałby się Podróżnik, bo TLK przez Krotoszyn jeździ w ch.. a jakieś regio jest dopiero o 13... Co do Ostrowa to jedyną opcją jest regio z przesiadką przez Kluczbork, czyli mocno naokoło, ale wyjeżdża o 5:30 i o 9 z hakiem jest w Ostrowie więc nie tak źle.

Masz jakiś pomysł na niedzielę? Poza tym czy przypadkiem któreś z TLK nie honorują biletów na PR właśnie na odcinku Wrocław-Krotoszyn w ramach tych objazdów i remontów? Coś mi jakoś się skojarzyło....
Odpowiedz

#19
Swoją drogą ładnego byka walnęli w opisie wydarzeń "odświerzonej" ;P
http://dozer.kolej.org.pl/ <-- Kolejowa Galeria Dozera
Odpowiedz

#20
To może jednak ta Nysa i Kędzierzyn? Smile

Co do soboty to możemy jechać do Legnicy, będziemy mieć chyba 20 minut do przesiadki to może jakieś zdjęcia udałoby mi się zrobić, bo dworzec w Legnicy jest byczy Tongue

Tylko nie wiem co będziemy w Jaworzynie robić 4 godziny Big Grin Big Grin Big Grin A zapowiadają jednak zimnie (+3 stopnie O_O) i śnieg :O
Także panowie, kalesonki, ciepła czapa i kawa w termosik Big Grin
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#21
loony przejazd Tekatką, zwiedzenie całego muzeum, plus drezynowanie ( tak tak w cenie biletu jest i rozgrzeje nas trochę sportu :-D ), pewnie coś zjemy, kawa itd. także zobaczysz, że te 4h jak z bicza zlecą. No i jeszcze chcę trochę połapać klasycznych Rumunów, bo mało ich już i mówi się o ich końcu, a właśnie w Jaworzynie jest tego pełno, no i typowe klasyki - z żółtym czołem ]->

Co do pogody miało być 7 stopni i git pogoda, czyli tylko kwestia ciepłego ubioru. Jakby miała być pogodowa miazga to się ubieramy porządnie i tyle ;-)

Co do Nysy, Kędzierzyna hmmm... czemu nie? :-D Jak dobrze to ułożymy to zaliczymy prawie całą Podsudecką przez te dwa dni, tylko Nysa - Kamieniec odpada bo tam nic nie jeździ. Nigdy nią nie jechałem, a widziałem już tyle pięknych filmów i zdjęć z tego szlaku, szczególnie w jesiennej scenerii, że warto by było ją zaliczyć.
Odpowiedz

#22
Jak chcesz połapać rumuny to zapraszam w jakiś weekend do Leszna, możemy wyskoczyć na szlak Smile

W takim razie jaki ustalamy dokładny plan na weekend? Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#23
Ja cały czas myślę nad tym, czy się wybrać, czy jednak zaliczać Kłodzko Miasto-Międzylesie.
Bo niestety Kłodzko M.-Międzylesie i Jaworzyna-Kamieniec jednego dnia REGI-ami od siebie nie wyrobię ;/
Odpowiedz

#24
MK_ŚLĄSK możemy wspólnie się wybrać w ten weekend, im nas więcej tym lepiej. Ja spróbuję ułożyć taki plan by zaliczyć jak najwięcej Podsudeckiej w niedzielę. Mieliśmy jechać do Ostrowa i trochę Wielkopolski zaliczyć, ale tam prawie same TLKi latają i z regio prawie nic nie jeździ.

Jak masz jakieś ciekawe pomysły wal śmiało, generalnie na niedzielę nie mamy nic ustalonego, na razie tylko na sobotę plan jest nakreślony, gdzie również zapraszam do uczestniczenia razem z nami ;-)
Odpowiedz

#25
flanker, "Podsudecką" to ja właśnie mam prawie całą (wraz z Nysa-Kamieniec OLEŃKĄ), z wyłączeniem odcinka Kamieniec Ząbkowicki-Jaworzyna Śląska.
Niestety w © pociągami REGIO mogę być najwcześniej we Wrocku o 10:12 (w Gliwicach 4 minuty na przesiadkę,w Kędzierzynie 3), a wyjechać muszę najpóźniej 18:40 (w Opolu 1`7 na przesiadkę,w Gliwicach 10). Więc niestety zbytnio poszaleć w dolnośląskim nie mogę, aczkolwiek z drugiej strony nie jestem stratny, bo poza odcinkami Kłodzko Miasto-Międzylesie-Lichkov, Kamieniec Ząbkowcki-Jaworzyna Śląska i Jelenia Góra-Lwówek Śląski wszystko z linii czynnych pasażersko mam zaliczone.
Odpowiedz

#26
MK_ŚLĄSK Kłodzko - Międzylesie - Lichkov możesz wykonać 17-18 listopada razem z nami, bo akurat spora ekipa z forum będzie robiła kółeczko i będzie ku temu okazja. W planach mają wypad na Hel i w niedzielę Lichkov, ja raczej z przyczyn finansowych będę mógł tylko w niedzielę dołączyć do wyprawy.

Zawsze możemy się gdzieś spotkać na szlaku w ten weekend, myślę że z rańca zrobimy Legnica - Jaworzyna - Kamieniec, później Brzeg - Nysa - Kędzierzyn i zawijamy na Wrocław przez Opole. Dzisiaj na bank pojawi się konkretny plan na oba dni, także zapraszam ciebie i wszystkich którzy mają czas i ochotę na spotkanie i małe kółeczko.


Polecam ci też zaliczyć Jelenią - Lwówek póki jest okazja, bo od grudnia uwalają to połączenie albo całkowicie albo będzie tylko 1 para w weekend wg. wcześniejszych zapowiedzi przez co wykonanie Lwówka na Turystyku będzie prawie awykonalne.

Ponieważ są tylko 3 pary pociągów w weekendy to na ten pierwszy poranny nawet ja z Wrocławia nie byłem w stanie zdążyć. Możesz to wykonać tak jak ja to zrobiłem w sierpniu kursem tym w południe, akurat są 3h na zwiedzanie Lwówka i jakiś posiłek czy słynne lokalne piwko (szczerze polecam, od dawna moje ulubione) w knajpie na rynku, które w zupełności wystarczają. Powrót ostatnim połączeniem, przesiadka na Szrenicę i dzida do Wrocławia. Niestety ale we Wrocku byłbyś gdzieś 22:08 i musiałbyś się zawijać Pogórzem, bo patrząc po rozkładzie innej opcji nie ma.

Warto przejechać się tą linią bo jest jedną z najpiękniejszych na DŚ. Robi wrażenie, szczególnie odcinek w Pilchowicach, widok na zaporę, zalew i sporą przepaść w dół.
Odpowiedz

#27
flanker, Wiem wiem, ekipa forumowa planuje wypad na Hel, ale ja mam tamte rejony (którymi ekipa jedzie) mam pozaliczane, więc mi szkoda kasy :-P
Czekam na plan, może gdzieś na szlaku się zobaczymy.
Odpowiedz

#28
Zastanawiałem się, co ciekawego może tego dnia zaoferować Jaworzyna, bo byłem przecież tam dosyć niedawno z Bartkiem (Leonardo). Przekonajcie mnie jakoś, drodzy koledzy ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#29
Ja jadę sfocić EP23 i pooglądać trochę stację. A że ma padać jutro śnieg to w Kłodzku i Wałbrzychu może ładnie wyglądać po południu Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#30
MK_ŚLĄSK plan wrzucę jeszcze dzisiaj, najdalej o 19-20 ;-)

mikrobart jak ułożę plan to myślę, że zrobię do tego jakiś akapit motywacyjny dla ciebie, żebyś jechał razem z nami ;-) Poza tym w niedzielę zaliczamy (prawie całą) Podsudecką ]->

[ Dodano: 2012-10-26, 16:22 ]
loony ciiii nie strasz ich tym śniegiem :-D Ma być słońce i błękit niebo, śnieg tylko na północy :-P
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [20/21.07.2019] Parowozjada 2019 w trzeci weekend lipca mpmazurek 0 2 893 08.01.2019, 10:46
Ostatni post: mpmazurek
  "Pod parą" do Szczecina Gżągal 1 3 127 30.04.2013, 23:29
Ostatni post: Gżągal
  Gala Parowozów 29 września 2012 w Jaworzynie Śląskiej pitagoras23 8 4 280 08.09.2012, 11:24
Ostatni post: CarnageLink
  Gniezno parą stoi jarząbek019 3 3 081 04.05.2012, 16:35
Ostatni post: jarząbek019
  Leon znów pod parą! - impreza na ŻKP Lutek 3 4 150 26.08.2011, 18:58
Ostatni post: Lutek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.