Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Weekend pod parą w Jaworzynie Śląskiej
#1
Lokomotywy TKt48-18 i EP23-001 będą największym atrakcjami „Weekendu pod parą”, który obędzie się w dniach 27-28 października w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Czy wybiera się ktoś z forumowiczów w któryś dzień?
Ja będę z Wrocławia startował na pewno Smile

http://www.muzeumtechniki.pl/
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#2
loony zapowiada się ciekawie, szczególnie ten EP23, chociaż ma niewiele wspólnego z tytułem imprezy :-D No i Tkt48-18 to moja ulubienica do której mam ogromny sentyment ;-)

Wstępnie się piszę, nie mogłem być na Gali we wrześniu to sobie to teraz odkuję :-D Poza tym może połączę to z jakimś kółeczkiem ^^
Odpowiedz

#3
flanker, co byś powiedział na Wr Gł -> Legnica -> Jaworzyna Śl -> Wałbrzych Gł -> Kłodzko Gł -> Wr Gł ? Smile


Możemy pominąć Legnicę i jechać bezpośrednio Wro - Jaworzyna. No i w Jaworzynie byśmy mieli odpowiednio godzinkę lub 3 na zwiedzanie, zależy o której do Wałbrzycha.

Co Ty na to? Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#4
loony no właśnie tak bym pokombinował, żeby Kłodzko - Wałbrzych wreszcie zaliczyć. Wpierw impreza i zwiedzanko w Jaworzynie, potem dalsza część wycieczki, tak bym to rozegrał ;-)

Zawsze powtarzałem, że jesienią góry są najpiękniejsze i dalej tak jest ;-) W ten weekend akurat byłem w JG, KG, Lubawce i Marciszowie, przejeżdżałem przez masyw Karkonoszy i Rudaw Janowickich trasą linii 308, co prawda na gumie, ale wrażenia niesamowite :-) Także przejażdżka Wałbrzych - Kłodzko w tych jesiennych klimatach byłaby zapewne niezwykła.

Pokombinuję i ułożę jakieś kółeczko jutro, dam znać i wrzucę tutaj plan, może większą ekipę zmontujemy ;-)

Jako że kupiłbym Turystyka to jeśli byłbyś zainteresowany to w drugi dzień można też pokółeczkować, już w ścisłym tego słowa znaczeniu. Akurat już nie mając na głowie zwiedzania i imprezy jak ta w Jaworzynie itd. Miałem się wreszcie wybrać do Krotoszyna w którym od 2 lat nie byłem, no i przy okazji zahaczyć o Ostrów i odwiedzić Kubę (Ostrowianina), bo zapraszał ostatnio :-D Co ty na to? ;-)

Jeśli masz jakieś ciekawe pomysły to wal śmiało, na pewno ustalimy jak najlepszy plan. Oby tylko pogoda dopisała...
Odpowiedz

#5
flanker, zależy jak z kasą wyjdę, bo, aktualnie miałem duży wydatek i trochę słabo jest. Ale raczej powinno się udać Wink
Możemy weekend przeznaczyć na pojeżdżenie Smile Z tego co widzę to niestety słabo wygląda kwestia pogody. Padać co prawda nie ma, ba, nawet ma być słonecznie, ale w sobotę +5 stopni i niedziela +7.

Jeśli odpowiadałoby Tobie to co zaproponowałem w sobotę to fajno. Jeśli masz jakiś pomysł na niedzielę to dawaj Tongue

Ogólnie moim zdaniem sobota mniej więcej by tak wyglądała:
Wrocław Główny 10:30 -> Jaworzyna Śląska 11:36
Regio Kamieńczyk

Jaworzyna Śląska 14:49 -> Wałbrzych Główny 15:38
Regio 66227

Wałbrzych Główny 16:16 -> Kłodzko Główne 17:32
KD 69346

Kłodzko Główne 18:55 -> Wrocław Główny 20:33
Regio CZARNA GÓRA


Troszkę przestojów, ale cóż zrobić, nie można mieć wszystkiego. A zawsze będzie chwilka żeby chociaż okolice stacji pozwiedzać czy skoczyć do sklepu.
W Jaworzynie dość długo będziemy... Jest opcja żeby jechać, tak jak pisałem, do Legnicy do Jaworzyny. Co prawda przesiadka i dłużej o godzinę, ale wtedy można jechać wcześniej na Wałbrzych i w Jaworzynie godzinkę tylko.
Kwestia ustalenia i dogadania Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#6
loony właśnie te postoje są dobre :-) Pociąg to jednak dalej środek transportu, którym chcę się dostać do konkretnego miejsca i dla mnie ciągłe jeżdżenie, praktycznie bez wysiadania to po prostu bez sensu. Oczywiście są ludzie, którzy to lubią i szanuję to, jednak ja zawsze tak planuję kółeczko by coś pozwiedzać, pójść coś zjeść, wypić kawę itd.

Co do planu to go dopracuję bo trochę późno jedziemy, a planuję właśnie takie 3-4h w Jaworzynie na tej imprezie i gdzieś z 3h w Kłodzku na małe zwiedzanie. Gdzieś tam na pewno będzie trzeba zjeść jakiś obiad, wypić kawę czy coś mocniejszego także powinno wyjść git ;-)

Na drugi dzień no to jak mówiłem Krotoszyn i Ostrów, gdzie byśmy się spotkali z Kubą, a później można na Poznań uderzyć, albo do Leszna i jakoś na Wrocław zawinąć. Dzisiaj wieczorem dam znać i wrzucę tutaj plan ;-)
Odpowiedz

#7
A co byś powiedział żeby w niedzielę zrobić: Wrocław -> Jarocin -> Ostrów Wlkp. -> Kluczbork -> Opole -> Wrocław?
Moim zdaniem do Leszna czy Poznania nie ma co jechać, słabe rejony Smile

Z krotoszynem może być słabo, bo później albo nie ma połączeń albo są beznadziejne. Zresztą, zerknij sam Wink

[ Dodano: 2012-10-24, 16:45 ]
A może Wrocław -> Brzeg -> Nysa -> Kędzierzyn Koźle -> Opole -> Wrocław (przez Jelcz Laskowice)? Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#8
Na pewno Jelcz odpada, bo tam od wakacji lata guma do odwołania :/ Ale dobre pomysły, kurde pomyślę trochę nad tym i dam znać :-D
Odpowiedz

#9
loony napisał(a):Wrocław Główny 10:30 -> Jaworzyna Śląska 11:36
Regio Kamieńczyk

Jaworzyna Śląska 14:49 -> Wałbrzych Główny 15:38
Regio 66227

Wałbrzych Główny 16:16 -> Kłodzko Główne 17:32
KD 69346

Kłodzko Główne 18:55 -> Wrocław Główny 20:33
Regio CZARNA GÓRA
normalnie kill-off mi się przypominaSmile -> http://forumkolejowe.pl/kill-off-czyli- ... vt3756.htm
Pozdrawiam, Leonardo
http://www.leospace.pl/

Kilometry w 2012 | 2013 | 2014 | 2015
Odpowiedz

#10
Leonardo, haha, nieźle Big Grin Szczerze to ułożyłem to po prostu patrząc na mapę Tongue
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#11
Leonardo to powtarzaj kill-offa razem z nami :-D Ja wtedy leciałem do Lubawki, więc tylko odcinek do Jaworzyny z Wami zaliczyłem :-P Zmobilizujemy jeszcze admina i jedziem!

loony dzisiaj nie dałem rady, ale jutro pokombinuję nad mapą i rozkładem ;-) Łyknę pewnie Turystyka więc na pewno gdzieś będę jeździł jeszcze w niedzielę, szkoda zmarnować by było bilet i dzień wolny :-D
Odpowiedz

#12
Ciekawi mnie ta prezentacja EP23. Wyciągną ją z szopy? Chyba była nieruszana spory szmat czasu.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#13
flanker, niestety nie dam rady...
Pozdrawiam, Leonardo
http://www.leospace.pl/

Kilometry w 2012 | 2013 | 2014 | 2015
Odpowiedz

#14
flanker, no właśnie, ja też. Ogarniemy tą niedzielę, spoko luz Wink
mikrobart, dawaj z nami, i tak się w weekend nudzisz Tongue weź kamerkę i jazda.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#15
loony, rysunek techniczny sam się nie narysuje ;-)

Nie mówię nie, ale raczej bardziej prawdopodobne jest to, że się niestety nie pojawię.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [20/21.07.2019] Parowozjada 2019 w trzeci weekend lipca mpmazurek 0 2 892 08.01.2019, 10:46
Ostatni post: mpmazurek
  "Pod parą" do Szczecina Gżągal 1 3 127 30.04.2013, 23:29
Ostatni post: Gżągal
  Gala Parowozów 29 września 2012 w Jaworzynie Śląskiej pitagoras23 8 4 279 08.09.2012, 11:24
Ostatni post: CarnageLink
  Gniezno parą stoi jarząbek019 3 3 081 04.05.2012, 16:35
Ostatni post: jarząbek019
  Leon znów pod parą! - impreza na ŻKP Lutek 3 4 150 26.08.2011, 18:58
Ostatni post: Lutek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.