Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laserowa korekcja wzroku
#1
Witam. Poszukuję informacji na temat laserowej korekcji wzroku. Miał ktoś z Was to robione? Czy można tym sposobem skorygować wadę wzroku oka gorzej widzącego-ostrość wzroku?
Czytam na forach, google, ale zapytam swoich ludzi-Forumowiczów.
Odpowiedz

#2
Ta, kolega potrzebował do bycia zawodowym strażakiem. Sam zabieg kosztował ok. 2 tys. i wykonał go w Poznaniu w klinice. Sam zabieg jest dość drastyczny z jego opowiadań, ale w 100% wyeliminował wadę wzroku. Po nim wchodził gościu który bez okularów nie mógł się normalnie poruszać, bo jego wada była całkiem spora. Po zabiegu wyszedł z gabinetu bez okularów o własnych siłach.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#3
Wyczytasz tyle ile w Google i na forach Smile
Kilka osób ode mnie z drużyn miało robiony ten zabieg i żadna nie narzeka. Chodzą oczywiście słuchy, że wzrok może się z czasem pogorszyć, ale nikt nie miał z tym jak dotąd problemów. Wiem, że jeździli na zabiegi na Śląsk i do Kalisza. Tam podobno pewnie i taniej.
Odpowiedz

#4
Dokładnie... tak jak pisałem byłem na wstępnych badaniach (reklamowali w TV). Tam mi wyszło, że oko gorzej widzące (o mało) nie łapie się na wymagania stawiane na maszynistę. W środę idę do okulisty na porządne badanie wzroku, z wymaganiami UTK w ręce (możliwe, że darmowe badania nie są wiarygodne). Mam tylko w jednym oku wadę dotyczącą ostrości widzenia. Mówicie, że operacyjnie jestem w stanie to zlikwidować i spełniać wymogi?
Odpowiedz

#5
Kolega miał podobną wadę do mnie, w wieku 17 lat miał robioną laserową korekcję. Dzisiaj nie widzi na jedno oko, na drugie tylko 35%. Zdarzają się wyjątki od reguły.
ScottyRail
Odpowiedz

#6
Scotty, a jaką masz wadę?
Odpowiedz

#7
Scotty napisał(a):Dzisiaj nie widzi na jedno oko, na drugie tylko 35%.

Wiążesz to pogorszenie z przebytą przez niego operacją, czy raczej są to sprawy niezależne?

Wiadomo, że żadna operacja nie zagwarantuje trwałości efektów. Jeśli ma się predyspozycje do pogarszania się zdrowia, to korekta nie na długo pomoże (ale może pomóc zdobyć wymarzony zawód, a wiadomo że rygory na "dzień dobry" są ostrzejsze, niż później, gdy jest się już "w środku").
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#8
Dokładnie... jak np. maszynista. Osoby posiadające już licencję mają inne wymagania niż osoby starające się o licencję.
Odpowiedz

#9
maszynista, wada faktyczna -13,5 na jedno, na drugie -13, -0,5 cylinder kąt 180'. Szkła które obecnie noszę to -9,5, -9,25 0,5 cylinder, kąt 180'. (dodatkowo astygmatyzm i daltonizm)

psim, sprawy niezależne.
ScottyRail
Odpowiedz

#10
Ja mam krótkowzroczność i też myślałem o zabiegu laserowym.
Póki co wada nie pogłębia się, wydaje się być przekazana w genach, sporo osób w rodzinie miało podobną sytuację, choć daleko im było do nadwyrężania wzroku.
W każdym razie obecnie odłożyłem ten cel na półkę z dopiskiem „może kiedyś”. Z tego co wiem, zabieg laserowy nienaturalnie ingeruje w siatkówkę oka, tak ją zniekształcając, by promienie światła zbiegały się faktycznie na niej. Jeśli ktoś ma wadę naturalną (nie przemęczał wzroku, a mimo to ją ma), to na starość może się okazać, że będzie miał wadę odwrotną – w moim przypadku po zabiegu laserowym możliwe że będę na starość dalekowidzem.
Odpowiedz

#11
Lutek napisał(a):Sam zabieg jest dość drastyczny

Co to znaczy?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#12
DamianT, zabieg dzieli się generalnie na trzy etapy. W pierwszym chirurg nacina nabłonek znajdujący się bezpośrednio nad rogówką i zsuwa go odsłaniając samą rogówkę. Następnie za pomocą lasera koryguje kształt rogówki. W ostatniej fazie nabłonek jest spowrotem umieszczany w pierwotne miejsce. Na wszystko zakładana jest ochronna soczewka kontaktowa na czas gojenia się ranki. Oczywiście to w przypadku leczenia krótkowzroczności, nie wiem jak wygląda procedura przy innych wadach.
Sam kilkukrotnie przymierzałem się już do operacji, jednak za każdym razem nie spełniałem jednego z dwóch głównych warunków. Przede wszystkim generalnie nie przeprowadza się tego typu zabiegu u osób przed 21 rokiem życia gdyż wcześniej gałka oczna jest wciąż w fazie wzrostu (stąd mogły wyniknąć komplikacje u kolegi Scottiego). Drugi warunek to przez określony okres poprzedzający operację twoja wada musi być stabilna. Z reguły chodzi o rok czasu, jednak niektóre kliniki mogą wymagać dłuższego okresu.
Odpowiedz

#13
Tet napisał(a):Przede wszystkim generalnie nie przeprowadza się tego typu zabiegu u osób przed 21 rokiem życia gdyż wcześniej gałka oczna jest wciąż w fazie wzrostu (stąd mogły wyniknąć komplikacje u kolegi Scottiego).

Dokładnie tak.

Tet napisał(a):Drugi warunek to przez określony okres poprzedzający operację twoja wada musi być stabilna.

W moim przypadku wada się pogłębia, na całe szczęście powoli (~ -0,25 w czasie 9-15 miesięcy)
ScottyRail
Odpowiedz

#14
DamianT napisał(a):
Lutek napisał(a):Sam zabieg jest dość drastyczny

Co to znaczy?

Nacinanie skalpelem oka i odciąganie bodajże siatkówki. Potem malują pędzelkiem oko i nagle pacjent przestaje widzieć, na końcu leci wiązka lasera.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#15
O żeż… Nie sądziłem że ten zabieg jest aż tak brutalny. Lasery kojarzą mi się (oprócz imprez) z minimalnym tylko naruszeniem. A tu takie rzeczy, jakieś nacinania, ble.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kategoria 1 wzroku wiktor 3 3 309 28.01.2015, 18:10
Ostatni post: rustsaltz
  Badanie wzroku rokoboko 4 2 791 03.05.2014, 14:38
Ostatni post: rokoboko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.