Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trudności w zostaniu maszynistą
#16
Baqku napisał(a):Nie trzeba byc po kolejówce, technik elektryk lub mechanik wystarczy.

Oraz elektromechanik ;-)
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#17
Lutek, Elektronik oraz Technik Informatyk.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#18
TOMEKKOT napisał(a):Lutek, Elektronik oraz Technik Informatyk.

Co technik coś tam, bo nie czaje Smile
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#19
A co powiedzą mi z zawodem mechanik i z rozpoczętą nauką w liceum zaocznym??
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#20
Czasy, kiedy maszynistą mógł zostać technik mechanik, elektryk już dawno minęły.
Biorą ludzi po LO lub po innych, nie związanych z kolejnictwem kierunkach technikum. Prawnie nie ma żadnych zapisów, o wykształceniu technicznym potrzebnym na stanowisko maszynisty. Wymagane jest zawodowe. Nie trzeba być technikiem, żeby zostać maszynistą.
Odpowiedz

#21
jarząbek019 na pewno będzie ci łatwiej zostac maszynistą jak będziesz miał maturę. Duża ilośc pracodawców na to patrzy ;-)
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#22
Jeśli mam maturę, ale brak wykształcenia technicznego (kończyłem liceum ogólnokształcące) to mogę iść na kursy na maszynistę?
Jeśli studiuję i ukończę kierunek humanistyczny to będę mógł iść na kursy na maszynistę? Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#23
Tak, będziesz mógł iść. Nawet bez matury biorą, znam przypadki.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#24
Panowie powiedzcie mi czy jak będę miał technika mechatronika to się dostane na mechanika?
Odpowiedz

#25
Tak. Jak spełniasz wymagania zdrowotne.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#26
Panowie.... Pytacie o pytania typu: jeżeli będę chodzić do szkoły to dostanę piątkę?
Macie przecież wymagania, jakie musi spełniać maszynista, o wykształceniu również (powtórzę-wymagane ZAWODOWE). Jeżeli macie zawodowe można być maszynistą. Jeżeli macie średnie też można być. Ze średnim technicznym też.
Każdy spełniający wymagania wykształcenia (zawodowe) i inne może być maszynistą.
Odpowiedz

#27
Pitagoras: Czekaj na nabór na licencję wtedy dostaniesz się na szkolenie, a rekrutacja do IC jest stała dla tych z uprawnieniami, swoją drogą stary system przez pomocnika jest lepszy niż licencja.

Lutek: No nie wiem po co miała by być matura wymagana do tego zawodu...matura to żaden wielki atut, jak masz papier techniczny z dobrą praktyką to coś pokażesz na warsztacie a po maturze to jedynie CV pokaźne Smile
Odpowiedz

#28
Domio napisał(a):swoją drogą stary system przez pomocnika jest lepszy niż licencja.
mógłbyś bardziej wytłumaczyć dlaczego jest lepsza?
Odpowiedz

#29
Bo się nauczysz dobrze budowy taboru radzenia sobie z różnymi awariami. Co w naszych warunkach jeszcze jest przydatne bo maszynista jest jeszcze w stanie coś naprawić.

Przykład. (sytuacja wydarzyła się naprawdę)
Lokomotywa SM42 robisz oblot składu wyjeżdżasz za głowicę rozjazdową w kierunku szlaku żeby dyżurna przełożyła ci zwrotnicę dostajesz tarczę z powrotem i... lipa dajesz nastawnik kierunkowy w drugą stronę a lokomotywa nie jedzie. Magia do tyłu jedzie do przodu nie, co robić ? Za 5 min będzie wjeżdżał od tej strony osobowy a ty blokujesz wjazd. Wiesz co robić ? Nauczyli cie na kursie na licencję ?
Odpowiedz

#30
Od tego masz obowiązkowy warsztat.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.