Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dni otwarte lokomotywowni Kraków Płaszów
#1
Ale okazja, warto się wybrać.

Informacje: http://smk.rail.pl/
Odpowiedz

#2
Faktycznie super okazja. Ja się wybiorę napewno, tym bardziej że jest to u mnie za przysłowiowym płotem. Liczę że ktoś z naszych forumowiczy także się pojawi :-D
Odpowiedz

#3
Ja zamierzam się pojawic, bo też mam bliziutko a okazja dobra ;-D
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#4
No nie... praca ;/
A chętnie bym tam się pojawił.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#5
A ja mam pytanie do forumowiczy z Krakowa (@Khan34, @dominik07317, @Radek i inni) czy się wybierają na zwiedzanie płaszowskiej szopy? Jakby co, to ja wspólnie z @kebeka i @Mika planujemy wejście o godz. 16.00. Miło by było żeby ekipa forumkolejowe.pl była liczniejsza. :-P
Odpowiedz

#6
Oczywiście, ja będę. Zwiedzanie o 16:00 mi jak najbardziej pasuje ;-)
Odpowiedz

#7
Ja też postaram się być, Adams, dzięki za info. Jest jeszcze jedna fajna impreza:

Między płaszowską "szopą" a bocznicami Prokocimia - czyli wędrówka po kolejowych użytkach i nieużytkach Podgórza
godz. 16.30
Zbiórka: ul. Kolejowa - jej początek czyli styk z ul. Braci Gierymskich oraz Bieżanowską
Powstała w l. 1883 - 84 i rozbudowana z początkiem XX stulecia stacja i lokomotywownia płaszowska stała się "motorem cywilizacyjnym" i dominantą urbanistyczną tej części Podgórza. W latach okupacji niemieckiej uzupełnił ją zespół torów i budynków Prokocimia Rozrządowego. Oba zespoły swą rozległością i rozplanowaniem na trwałe zdefiniowały przestrzennie tę część miasta. Spacer będzie okazją bliższego zapoznania się z historycznymi, dziś już unikatowymi rozwiązaniami komunikacyjnymi i technicznymi stosowanymi na kolei w minionych stuleciach. Jednocześnie będzie rodzajem refleksji na temat zapomnienia i degradacji kolei w krajobrazie miasta. Oprowadza: Dominik Lulewicz (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa).
Odpowiedz

#8
Panowie tylko żebyśmy się jakoś rozpoznali w Krakowie, proponuję więc przybyc w barwach forum ja będę w koszulce forumowej więc będę w miarę rozpoznawalny. :-D
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#9
Ja też będę w koszulce.
Ta wędrówka jest 100 razy lepsza niż oglądanie szynobusów i acatusów UM na lokomotywowni. Muszę to zobaczyć!
Odpowiedz

#10
Ja także będę miał okazje się w końcu pokazać publicznie w forumowej koszulce.
Co do rozpoznania się, ty myślę że nie będzie z tym większego problemu, gdyż z zadeklarowanych osób oprócz Dominika reszte znam osobiście. Z kolei Dominika zna Kuba (@kebeka) więc mamy problem z głowy. Mnie będzie także miło poznać użytkownika z Krakowa, bo tych na forum jest jak na lekarstwo, a przydałoby się to zmienić. :-D

dominik07317 napisał(a):Ta wędrówka jest 100 razy lepsza niż oglądanie szynobusów i acatusów UM na lokomotywowni. Muszę to zobaczyć!

Myślę że uda się nam połączyć jedno z drugim. Ja także bardzo chętnie skorzystam z wędrówki, tym bardziej że ostatnio łażenie po nieczynnych szlakach kolejowych i bocznicach jest moim hobby.
Odpowiedz

#11
Ja niestety nie mam forumowej koszulki, ale ma za to smycz. Znam chyba tylko Adamsa, ale myślę, że nie będzie problemu, żeby się odnaleźć. Ciekawe z resztą, czy tam przyjdzie dużo osób?

Myślę, że warto też będzie podyskutować na temat objazdu linii stykowych między świętokrzyskim a śląskim, żeby zaliczyć te odcinki póki jeszcze są bezpośrednie pociągi i póki jest jeszcze pogoda w miarę.
Odpowiedz

#12
Radek, napewno się znajdziemy. W końcu dworzec płaszowski jest prawie na wiosce, a dodatkowo mamy do siebie telefony to w razie czego się z nich skorzysta :-D
Co do koszulki to na miejscu dostaniesz "instruktarz" jak ją zdobyć :-P
Odpowiedz

#13
Co tu taka cisza, jakby nikogo na tej wycieczce nie było :-P . Przecież małe bo małe ale atrakcje były. W przeciwieństwie do grupy która wchodziła o godz. 14, zosataliśmy do szopy podwiezieni "Jelonkiem". W samej szopie może nie było zbyt wiele taboru, bo zaledwie jeden Acatus i SA 109, ale można było sobie posiedzieć za sterami jednego i drugiego, a także zobaczyć je od spodu, gdyż stały na kanałach i można było wejść i pooglądać podwozie. Można było także sobie poprowadzić "Rysia" ;-) Wspólnie z @Kebeką i @Radkiem poszwędaliśmy się także po "zwłokach" wagonów i parowozów które tam stoją. Przy płaszowskim dworcu także na krótko spotkaliśmy @e-Cavona, który szopę zwiedzał z wcześniejszą grupą. Zabrakło jedynie Dominika07317 :-(
Odpowiedz

#14
Na szczęście od strony kolejowej dużo nie straciłem :-P
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#15
Mika, uwierz mi że Cię ominęło. Fotki za sterami EZT, czy SZT bezcenne. O tym co Cię ominęło po zwiedzaniu szopy już nie wspomnę :-P
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  55 lat lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie przem710 0 2 453 24.11.2015, 21:29
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.