Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EKK "Wagon" staje na nogi
#1
Wszystko wskazuje, że po latach zapaści gospodarczy symbol Ostrowa Wielkopolskiego- EKK „Wagon” wreszcie staje na własnych nogach. Postawienie na produkcję nowych wagonów towarowych okazało się strzałem w dziesiątkę. Firma odzyskuje zaufanie kooperantów, regularnie powiększa swoją ofertę produkcji wagonów, zdobywając nowych klientów w Polsce i za granicą. Przede wszystkim jednak zatrudnia niemal 600 osób i ciągle poszukuje nowych pracowników.

Więcej



Bardzo cieszy mnie fakt, że sytuacja tego zakładu się poprawia. Gdyby jednak nie starania właściciela konsorcjum, który doprowadził tą firmę do dobrego stanu finansowego, EKK Wagon została by całkowicie zniszczona. Pozostaje życzyć kolejnych sukcesów, aby nigdy nie zapomniano o kolejowych korzeniach tego miasta.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#2
Świetna wiadomość. Póki co to EKK Wagon zajmuje chyba tereny miasta od strony ul. Wysockiej. Ciekawe czy jak dalej będzie się rozbudowywał powróci na te gruzy od strony Wrocławskiej, które dosłownie straszą i w dzień i w nocy.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#3
pitagoras23, Z tego co wiem to nie. Na terenach ZNTK mają powstać 3 ogromne hale, z czego jedną z nich zajmie Biedronka. Mowa tutaj o tych terenach bliżej ulicy Wrocławskiej.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#4
Chyba znów się pogorszyło, z tego co wiem (kumpla tata tam pracuje) to chwilowo nie mają zamówień, albo mają bardzo mało, bo wysyłają ludzi na delegacje do Opola. Ale informacje do zweryfikowania.
Odpowiedz

#5
rah606, W chwili obecnej wagon zawiesił naprawy niektórych wagonów ze względu na przygotowanie linii produkcyjnej do przetargu na naprawę 100 wagonów dla PKP Cargo. Więcej na ten temat: tutaj
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#6
Rozumiem, czyli wszystko zmierza w dobrym kierunku - tak wynika bynajmniej z tego reportażu Smile Oby EKK się trzymało, trochę ludzi przecież tam pracuje, a przecież w Ostrowie prócz tego zakładu i CT Ostrów nie mamy już nic poważniejszego "kolejowego". A dobrych pracowników po ZNTK'ach napewno wielu.
Odpowiedz

#7
rah606, Myślę, że teraz nadejdzie lepszy czas dla Wagonu. Ostatnimi czasy poszukują pracowników do EKK i zaczyna się tam coś dziać.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#8
Witam ponownie. Orientowałem się jeśli chodzi o pracę w EKK. Na chwile obecną nie ma szans, dodatkowo dowiedziałem się od pracowników, że nie dostają wypłat. Otrzymali tylko po 400 zł za poprzedni miesiąc i nie wiadomo co będzie dalej. Podobno w innym zakładzie właściciela, w Kaliszu, sytuacja też nie jest zbyt ciekawa.
Odpowiedz

#9
rah606, EKK wygrało przetarg na naprawę 100 węglarek PKP Cargo, po czym przetarg został unieważniony. Sprawą zainteresowały się media jak i posłowie, którzy interweniowali u przewoźnika. Obecnie sprawa ucichła, więc nie wiadomo co dalej. Na pewno ten przetarg bardzo by pomógł zakładowi.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#10
Fajny film z 2011 roku



Szkoda, że teraz nie jest tak pięknie, jak pokazują na tym materiale.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#11
Panowie, jak sytuacja?
Odpowiedz

#12
Na stronie urzędu pracy w Ostrowie Wlkp. pojawiły się ogłoszenia dot. pracy w EKK Wagon.
Czy ktoś z Panów wie może jak wygląda sytuacja, czy będą robić platformy, czy coś innego? Bo pewnie stąd chęci zatrudnienia pracowników.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wagon jedwabniczy corolla77 5 4 315 02.12.2011, 21:58
Ostatni post: Obleśny Szczur

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.