• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modernizacja linii E30 Katowice - Kraków - Rzeszów
Przetrasują i będą jeździć przez Kalisz ;P
  Odpowiedz
(18.01.2018, 20:54)DamianT napisał(a): Mnie ciekawi coś innego. Mianowicie jestem ciekaw co się stanie z pociągami Kraków - Wrocław przez Częstochowę, gdy E30 zostanie wyremontowana. Sporo częstochowian korzysta z tych pociągów.
Z tego co mi się udało wyczytać i tu i ówdzie wywiedzieć, to faktycznie po modernizacji Kraków - Katowice, przez Częstochowę pojadą max 1-2 pary w relacji Przemyśl/Kraków - Wrocław. Jednak wcale to nie oznacza, że Częstochowa na tym dużo straci. Komunikację Częstochowy z Wrocławiem zapewnią pociągi z Warszawy i Lublina, które zostaną przetrasowane. Natomiast do Krakowa przez Częstochowę pojadą pociągi od strony Łodzi. Co prawda tych połączeń tak z Wrocławiem, jak i z Krakowem będzie nieco mniej niż obecnie, ale tragedii nie powinno być. Bardziej niż Częstochowa, straci Lubliniec, głównie połączenia do Krakowa i stamtąd można się spodziewać lamentów. Smile
  Odpowiedz
No właśnie tak podejrzewam, że pociągi jadące aktualnie przez Częstochowę Stradom, pojadą po remoncie przez Katowice. Jednak gdy, tak jak piszesz, będą przetrasowane inne pociągi to tragedii nie będzie. Częstochowianie przyzwyczaili się do pociągów jednak.
BTW. Powrót do bezpośredniego połączenia z Lublinem, to było by coś.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
Trasa z Krakowa do Wrocławia via Częstochowa jest trasą objazdową na czas modernizacji Kraków - Katowice, podobnie jak Warszawa - Lublin przez Parczew. Po remoncie pociągi na jednej i drugiej wrócą na standardowe trasy i trzeba będzie się z tym pogodzić Smile
  Odpowiedz
Nie wiem czy IC pogodzi się ze stratą tylu pasażerów z dość sporego miasta.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
Wbrew ubiegłorocznym zapowiedziom, nie uda się przeprowadzić modernizacji linii E30 na odcinku Kraków Główny – Rudzice bez całkowitego wyłączenia jej z ruchu. Już od marca pociągi nie będą kursować w godzinach 9–14.

Szczegóły: Rynek Kolejowy
  Odpowiedz
Budowa wiaduktów m.in. w Krzeszowicach i przejść pod torami, to niektóre z prac na modernizowanej linii Kraków – Katowice. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycje na odcinku od Jaworzna Szczakowej do Krakowa. Efektem inwestycji będą m.in. krótsze podróże, wygodniejsza obsługa na stacjach i przystankach oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.
Dzięki modernizacji prędkość pociągów na tej linii zwiększy się do 160 km/h. – Prace na linii kolejowej między stolicami województwa małopolskiego i śląskiego to jedna z oczekiwanych inwestycji, które stwarzają nowe, lepsze możliwości podróży w aglomeracjach oraz między regionami i miastami. Dzięki realizacji projektów z Krajowego Programu Kolejowego tworzymy spójną sieć kolejową, czyli zyskują pasażerowie oraz zapewnione są coraz lepsze warunki przewozu towarów – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Szczegóły:  Love Kraków
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ruszył remont Dworca Głównego PKP Rzeszów mirmur2 0 181 03.07.2019, 22:44
Ostatni post: mirmur2
  Ruszył remont Dworca Głównego PKP Rzeszów mirmur2 0 183 19.06.2019, 06:43
Ostatni post: mirmur2
  Rzeszów Zachdodni mirmur2 4 343 05.04.2019, 23:15
Ostatni post: mirmur2
  Modernizacja linii Warszawa - Lublin wołodyjowskiIC 4 1 197 23.10.2018, 14:34
Ostatni post: vulcan
  Modernizacja linii 271 (E59) Wrocław Główny - Poznań Główny mikrobart 182 40 840 25.01.2018, 21:26
Ostatni post: greenman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości