Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Jelenia Góra] MZK
#1
MK_ŚLĄSK, przyjedź do Jeleniej Góry i zabieraj ten ... (złom - uważany w tym mieście) zabytek Polskiej motoryzacji. Oddamy wszystkie.

Sorry za OT, nie mogłem się powstrzymać ;-D
ScottyRail
Odpowiedz

#2
Scotty, przez cały mój 10-cio dniowy pobyt w Jeleniej tylko raz mi się na "9" trafił, a komunikacją jeździłem sporo, więc wygląda na to że u Was też się już kończą ;-)
Odpowiedz

#3
Adams, Nie chcę być zgryźliwy i nie miły ale jeżeli kółeczkowałeś po Dolnym Śląsku, Euroregionie Nysa etc. To jak możesz powiedzieć że u nas też się już kończą. MZK na chwilę obecną posiada 2 sprawne nowoczesne pojazdy nr 800 i 801, reszta się sypie, rdzewieje, lub "zabija ludzi" na dystansie 1,5 km staż pożarna musiała sprzątać po MZK z jednego "nowego" rupiecia lało się paliwo. Ale jest to celowe zagranie by zmusić ludzi do korzystania z przyszłej komunikacji tramwajowej.

mod-team proszę o przerzucenie postów nie związanych z tematem do innego miejsca.
ScottyRail
Odpowiedz

#4
Scotty, czemu się tak irytujesz. Swój post napisałem trochę z przymrużeniem oka. Miałem na myśli konkretnie Jelcza M11, którego spotykałem niezwykle rzadko. Co prawda według ilostanu taborowego tych pojazdów MZK Jelenia Góra posiada 22 sztuki (żródło), ale chyba nie wszystkie są w ruchu liniowym, bo na ulicach widywałem je sporadycznie.
Scotty napisał(a):Ale jest to celowe zagranie by zmusić ludzi do korzystania z przyszłej komunikacji tramwajowej.
Czyżby były jakieś plany powrotu tramwajów do Jeleniej Góry? Co prawda są przymiarki do jeleniogórskiej kolei podmiejskiej, ale o tramwajach pierwsze słyszę :-O

Scotty napisał(a):MK_ŚLĄSK, przyjedź do Jeleniej Góry i zabieraj ten ... (złom - uważany w tym mieście) zabytek Polskiej motoryzacji. Oddamy wszystkie.

Jak znam Tomka, to z pocałowaniem ręki by je wymienił na Mercedesy Citaro ;-D
Odpowiedz

#5
Adams napisał(a):Scotty napisał/a:
Ale jest to celowe zagranie by zmusić ludzi do korzystania z przyszłej komunikacji tramwajowej.

Czyżby były jakieś plany powrotu tramwajów do Jeleniej Góry? Co prawda są przymiarki do jeleniogórskiej kolei podmiejskiej, ale o tramwajach pierwsze słyszę :-O

Tramwaj Miejski vel SKM Jelenia Góra.

Adams napisał(a):MZK Jelenia Góra posiada 22 sztuki (żródło), ale chyba nie wszystkie są w ruchu liniowym, bo na ulicach widywałem je sporadycznie.

Lista nie była odświeżana ze 2 lata, a MIGów było nieco więcej niż jest napisane te 22 to są w czynnej służbie, reszta robi za części zamienne.

Man defektuje wysyłamy MIG-22 (tu Jelcz M11), Volvo defektuje wysyłamy MIG-22, MIG-22 defektuje, NIC nie wysyłamy bo nie ma więcej autobusów zastępczych albo pracowników rezerwowych, albo serwis reanimuje w innej części miasta innego trupa.

Sam ostatnio zgłosiłem kierowcy że w autobusie śmierdzi paliwem i z tylnego koła wydobywa się dym. Zatrzymał się na przystanku spojrzał... zgłosił przez radio... i po 15 minutach autobus dojechał do dworca PKP, a serwisu jak nie było tak nie ma.

W innym przypadku zdechł MAN przyczyna banalna podjeżdża autobus linii 9 wciskam guzik z zewnątrz do otwierania drzwi. Wszystko działa do momentu zamykania drzwi przez kierowcę, dziękuję awaria drzwi. Opóźnienie tylko 20 minut.

Cytat:Scotty, czemu się tak irytujesz.
Dlatego, że z całego syfu komunikacyjnego sprawne jest 30% pojazdów i te 30% jeździ planowo.

Dlatego też, iż na linię "7" która jest numer 1 w Jeleniej Górze pod względem ilości pasażerów, nie raz jeździ się na krótkim Manie w godzinach szczytu, a takie wytwory jak choćby "26" na długich Volvo które jeżdżą puste. (10% obłożenia)

[ Dodano: 2012-09-11, 22:11 ]
Nawet do 85 proc. może wynieść dofinansowanie budowy Jeleniogórskiej Kolei Miejskiej


Załączone pliki Miniatury
       
ScottyRail
Odpowiedz

#6
Scotty napisał(a):Dlatego też, iż na linię "7" która jest numer 1 w Jeleniej Górze pod względem ilości pasażerów, nie raz jeździ się na krótkim Manie w godzinach szczytu, a takie wytwory jak choćby "26" na długich Volvo które jeżdżą puste. (10% obłożenia)

Tutaj się z Tobą zgodzę. Myślę że oprócz "7", także i "9" ma spore obłożenie (tą linią będąc w Cieplicach jeździłem najczęściej) i obie te linie powinny być obsługiwane pojazdami wielkopojemnym, przynajmniej w godzinach szczytu.
Kolejną sprawą jest też rozkład jazdy. Niejednokrotnie byłem świadkiem jak "9" z "4" lub "14" jechały ze sobą w kupie, a później 15-20 minutowa przerwa. Dosyć spory odcinek między Cieplicami a dworcem kolejowym te linie pokonują praktycznie tą samą trasą, więc te odstępy powinny być być większe, a tak to pierwszy autobus jechał nabity po dach, a tuż za nim jechał drugi ze świeżym powietrzem ;-)
Odpowiedz

#7
Adams, BTW wracając co do korzystania z komunikacji miejskiej jak przyjedziesz następnym razem będziesz zaskoczony, bo być może przyjazd ostatni pociągiem do Jeleniej Góry może być bardzo drogi (zamówienie taksówki), oraz czy mówi tobie coś takiego jak korekta rozkładu Smile

linia nr 9
- kurs relacji PKP Jelenia Góra – Piechowice Górne zostanie przyspieszony z godz. 11:00*P na godz. 10:55*P
- kurs relacji Piechowice Górne – PKP Jelenia Góra zostanie opóźniony z godz. 12:10*P na godz. 12:13*P


W końcu i w Jeleniej zaczyna się przesuwanie autobusów, a to dopiero początek (do nie dawna linia 15 z Dworca Gł. 20:51 jeździł do Jagniątkowa normalnie, teraz trzeba się przesiadać do minibusa) ]-> :-O
ScottyRail
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.