Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SN61
#16
Do kolegi Kristopha.
Jeśli interesują Ciebie wagony SN61, to fajnie bo mnie też,wychowałem się na nich i sporo o nich wiem, masz interesujące zdjęcie w awatarze, to jest jakiś niski nr, chciałbym oryginał tego zdjęcia w zamian za inne. Jestem z Laskowic Pom., gdzie szopa ta przez dziesiątki lat eksploatowała te pojazdy, a mój ojciec na nich jeździł, ogólnie to poszukuje konkretnych nr SN61 do dokumentacji także może jakoś sobie pomożemy. Szopa w Zajączkowie Tczewskim miała ich sporo, podam Ci numery, które tam skreślono: 04, 11, 15, 18, 28, 37, 42, 43, 44, 47, 50, 72, 91, 108, 109, 150, 153 i 174, poza tym Tczew znam bardzo dobrze, mieszkałem kiedyś na Suchostrzygach, a na Górkach mam kumpla, także często tam jestem, proszę o odpowiedź.
Odpowiedz

#17
Na moich zdjęciach kiepsko idzie dostrzec numery, ale postaram się wszystkie przesłać mailem do Ciebie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz

#18
Poszukuję lepszych planów (schematów) SN61 niż ten znaleziony na "symulator EU07
-Jeśli ktoś ma, proszę niech wklei, albo poda źródło.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#19
Są schematy dwóch wersji w książce "Normalnotorowe wagony silnikowe PKP 1945-1990"
Odpowiedz

#20
Jeśli kogoś interesuje temat, to są dostępne publikacje:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 2-kol-1209

Ze zbiorów teścia. Rok 1960, zatem dotyczy pierwszej serii "Gonzów".
Schemat smarowania olejowego SN61


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#21
SN61-183 odrestaurowany. Szkoda tylko braw.

http://www.rynek-kolejowy.pl/60349/ganz ... ia%5D.html
Odpowiedz

#22
przem710,
Mam nadzieje że kiedyś zawita w nasze tereny czyli na Pomorze w trakcie jakieś imprezy ;-) .
Co do barw na innym zdjęciu są bardziej stonowane, z tego co zauważyłem.
Odpowiedz

#23
Może kiedyś póki co nie ma świadectwa.
Odpowiedz

#24
Zwracam się z prośbą o pomoc w ustaleniu przydziałów oraz dat rewizji SN61 o numerach 86 (w malowaniu niebieskim), 133 i 549.
Mam obfotografowane te pojazdy w obecnym, ale niestety, potrzebne mi napisy są już nieczytelne bądź pomazane.
Jestem modelarzem i chciałbym wykonać wierne, jeżdżące kopie w/w pojazdów w skali 1:87, co byłoby wspaniałym uwiecznieniem pewnego rozdziału historii PKP.
Ewentualnie poproszę o namiary do instytucji bądź osób gdzie mógłbym uzyskać potrzebne mi informacje.
Wydział Zasobu Archiwalnego w Sosnowcu odpowiedział mi, że oni nie dysponują materiałami źródłowymi dotyczącymi wagonów spalinowych. Zaproponowali spytać w PKP Cargo, tylko w którym kierunku "uderzać"?

Na mojej stornie można zobaczyć SN61-139 i SN61-168.
Fotka na zachęte.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#25
Ganz wrócił na tory na Pomorzu Zachodnim

Minęło niemal równo 31 lat od kiedy wagon motorowy SN61-183 wyjechał w swoją ostatnią podróż ze Szczecina do Siekierek. Jak się okazało – nie był to pożegnalny kurs. Dzięki pracy pasjonatów i wsparciu województwa, odremontowany, zabytkowy pojazd wrócił na tory! Popularny „Ganz” zaprezentowany został w Godkowie w niedzielę 14 października br.

Więcej: Kurier Kolejowy
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie jest SN61-168? Gordon 11 5 544 28.10.2013, 20:31
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.