Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia kolei na Dolnym Śląsku
#1
Historia kolei na Dolnym Śląsku (1)


Historia kolei na Dolnym Śląsku (2)
Kolej to najlepszy środek transportu.
Odpowiedz

#2
Szczerze przyznaję - kawał dobrej roboty.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#3
Również przyznaję, że oba materiały są świetne, zawierają wiele unikatowych zdjęć, których próżno szukać w internecie.

Mam też nadzieję, że KODLK ma w planach przedstawienie historii kolei na DŚ tej z przed 1945 roku, bo wtedy były czasy jej największej świetności. Z niecierpliwością będę czekał na kolejny materiał.
Odpowiedz

#4
Kolej to najlepszy środek transportu.
Odpowiedz

#5
ScottyRail
Odpowiedz

#6
Kolej to najlepszy środek transportu.
Odpowiedz

#7
Coś temat ucichł, czyżby KODLK przestało prowadzić audycje?
Odpowiedz

#8
Nie nie ucichł, ale na razie nie mamy czasu na montowanie materiałów.
Kolej to najlepszy środek transportu.
Odpowiedz

#9




Kolej to najlepszy środek transportu.
Odpowiedz

#10
Coś nie tak chyba ;-)
Odpowiedz

#11
Już poprawione.
Kolej to najlepszy środek transportu.
Odpowiedz

#12
Światowid,
Panowie z KODLK, cytowany przez Was archiwalny film (lata 70 - te na stacji Rudna Gwizdanów) na początku czwartej części cyklu Historia Kolei na Dolnym Śląsku jest MOJEGO a nie Waszego autorstwa i ja mam do niego prawa wyłączności. Nikt mnie nie pytał o zgodę na jego umieszczenie w Waszym filmie. Wiedzieliście dobrze o tym kto jest jego autorem. Proszę o natychmiastowy kontakt ze mną i z administratorem ForumKolejowego. Zbigniew Kletowski.
Odpowiedz

#13
Kletowski podejrzewam, że będzie mieć pan problem ze skontaktowaniem się ze Światowidem, ponieważ po ostatnich aferach z jego powodu w KODLK jakie się wydarzyły przepadł jak kamfora, a ten właśnie człowiek prowadził te profile, kanały na YT, strony KODLK etc. dosłownie wszystko. Zatem może mieć pan problem z wyegzekwowaniem prawa i usunięcia swoich materiałów z tego co stworzył Światowid. Najlepiej się skontaktować z Mikrobartem (administrator ForumKolejowe) i zgłosić owe filmiki Światowida na YT, są tam do tego odpowiednie opcje i odnośniki. Jeśli odpowiednio pan udowodni i wykaże władzom YT że owe materiały wykonał pan i zostały użyte bez pana zgody to usuną oni te filmiki Światowida i być może nawet zablokują mu konto.

Tak już nieco zmieniając temat czy dysponuje pan jakimiś innymi archiwalnymi zdjęciami, filmami, materiałami etc. dotyczącymi kolei na Dolnym Śląsku? Jeśli tak to czy mógłby pan je zamieścić na forum (bądź też linki do nich jeśli można je gdzieś znaleźć w sieci) i podzielić się nimi z nami? Byłbym bardzo wdzięczny, bo interesuję się historią kolei na DŚ, no i myślę że nie tylko ja bym był wdzięczny, bo z pewnością więcej osób chciałoby takie rzeczy ujrzeć. Oczywiście tylko w celu ich obejrzenia i omówienia na łamach forum, nikt nie będzie ich przetwarzał, przekazywał oraz gdzieś tam publikował bez pańskiej zgody.



Zmieniając nieco temat był pan może na przejeździe specjalnym do Sobótki Zachodniej pod koniec września uruchomionym przez KSK Wrocław i Majkoltrans? Skład był w postaci SM30 Majkoltransu, wagonu 2 klasy PKP IC (malowanie zielone) i wagonu dwuosiowego. Jakoś tak kojarzę pana po awatarze, choć mogę się mylić bo jest on dość mały.
Odpowiedz

#14
flanker, Szanowny kolego,
Dziękuję za szybką odpowiedż. Jestem w kontakcie z Mikrobartem i z pewnością coś razem wymyślimy.
Nie zależy mi na tym aby wspomniany film Światowida usunąć z ForumKolejowego bo jest dobrze zrobiony i na pewno dla wielu ciekawy. Jednak młodzi ludzie muszą wiedzieć, że jeżeli chcą wykorzystać cudzą własność to najpierw muszą poprosić o zgodę właściciela, póżniej umieścić informację o źródle,autorze (właścicielu) w swoim dziele i na końcu podziękować za to że taką zgodę dostali.
Jeżeli Światowid to zrobi to jego film będzie mógł istnieć na ForumKolejowym. Jeżeli się nie odezwie to poproszę administratora o usunięcie filmu.

Jeżeli chodzi o drugi temat to; przygotowałem właśnie artykuł ilustrowany archiwalnymi zdjęciami o pionierach kolejnictwa na Ziemiach Zachodnich. Wspólnie z administratorem umieścimy go w tym tygodniu na forum tak aby był gotowy na Dzień Kolejarza. Myślę, że zaciekawi forumowiczów. Będę wdzięczny za komentarze na jego temat.

Faktycznie awatar jest mały bo nie mam biegłości w pracy z komputerem.
Niestety, wtedy w pociągu to nie byłem ja. Myślę, że jeszcze będziemy mieli się okazję spotkać.

Przesyłam pozdrowienia
Zbigniew Kletowski
Odpowiedz

#15
Kletowski cieszy mnie ta wiadomość o przygotowaniu przez pana takiego historycznego artykułu, z pewnością się z nim zapoznam, podobnie jak inni użytkownicy forum :-) Z pewnością podejmę się dyskusji na jego temat po zapoznaniu się z materiałem. Fascynując się historią kolei na DŚ wręcz uznam to za swój obowiązek.

Również pozdrawiam
Flanker
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Miejscówki zdjęciowe na Śląsku booua 28 10 965 31.10.2015, 19:22
Ostatni post: Kolej 131

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.