Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netbook na wyjazdy - jaki?
#1
Z założenia planuje sobie kupić netbooka czysto do internetu - ma mi służyć tylko w trakcie wyjazdów i co najważniejsze, żeby był mały. Wypatrzył sobie takie coś:

http://allegro.pl/netbook-vordon-7-andr ... 63948.html

No i pytanie. Czy Android na netbooka ma sens? Jeżeli tak to jakie jest zagrożenie, mam tu na myśli złośliwe oprogromowania. Z założenia na linku wspomnianym przeze mnie pisze, że żadne jednak po pewnym incydencie jestem bardzo na to wyczulony

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi ;-)
Odpowiedz

#2
rysiogeniusz, nie polecam Androida w wersji netbookowej. O ile w smartfonach spisuje się świetnie i jestem jego fanem to w netbookach jest jeszcze bardzo niedopracowany.

Swego czasu kupiłem Asusa 1215B - netbooka z ekranem o przekątnej 12,6, więc rewelacyjnie dużej jak na klasę netbooków. Używam głównie Linuxa (Ubuntu), bateria jest mi w stanie wytrzymać 8-8,5 h (o ile dobrze podrasuję system). Na Windows 7 to ok. 3,5-4,5 h. Netbook był tani, kupiłem go za bodajże 1250 zł.

Patrzę na ten z linka - 256 MB DDR, Android 2.2 (o zgrozo! na telefonie mam 2.3.6!), firma Vorcoś - nie znam.

Dołóż trochę kasy i kup coś lepszego. Polecam Asus i serię EeePC. Niekoniecznie tak wielki, jak mój - jest sporo komputerów o przekątnej 10 cali i cenie ~900 zł.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#3
900 zł, hmn...niewiele więcej zarobiłem przez całe wakacje, a zamierzam jeszcze jakoś te pieniądze rozdysponować. Z Linuxem czy tam Ubuntu mam kontakt na komputerze siostry - przypadł mi do gustu, jednak nie jestem jakimś super znawcą informatycznym dlatego zostanę przy systemie, który będzie zainstalowany. Tak jak pisałem sprzęt miałby mi służyć tylko w trakcie wyjazdów - znając moje życie będą to tylko wyjazdy w góry, a z tego co się orientuje większość schronisk PTTK ma już jakieś tam Wi-Fi. Z tego też względu nie chciałem na niego wydawać więcej niż 350 złotych, starając się przy tym jak najwięcej zaoszczędzić - dlatego też wybrałem sprzęcik Vordona (osobiście o firmie wiem tyle, że mam kontakt z ich nawigacją) ponieważ jest malutki - 7 cali oraz całkiem tani.
Odpowiedz

#4
Skoro mówisz, ze ten netbook będzie Ci potrzebny tylko do neta to nie lepiej kupić lepszy telefon? Ja w swoim mam praktycznie pełnowartościowy internet i nawet w domu jak chcę sprawdzić tylko maila, fora itp. to z niego korzytam bo nie chce mi się włączać komputera. Teraz też piszę z telefonu. Za telefon dałem 39zł przy abonamencie 49zł i umowie na trzy lata.
Odpowiedz

#5
rysiogeniusz napisał(a):Z tego też względu nie chciałem na niego wydawać więcej niż 350 złotych, starając się przy tym jak najwięcej zaoszczędzić

Mmm, no nie wiem, ja bym sobie sprawił raczej jakiś używany eeePC, a nie tandetę która pewnie się rozpadnie po pół roku. Z używanymi jest jeden kłopot: bateria może być w kiepskim stanie.

Ja mam ASUS eeePC 901 przywieziony z USA jak u nas jeszcze netbooki były trudno dostępne i używam go na co dzień, nie oszczędzając zanadto. Twarda sztuka! (tylko kabel zasilacza złamał się przy wtyczce i trzeba było poprawić, ale to akurat problem wszystkich ASUSów - poza tym są niezniszczalne Smile) )

norbert napisał(a):Za telefon dałem 39zł przy abonamencie 49zł i umowie na trzy lata.

tj. dałeś 1800 zł ;-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#6
Albo możesz również pomyślec o tablecie, który również jest mały jak netbook i bardzo poręczny. ;-)
Zobacz sobie przykładową ofertę z tabletem tutaj :-D
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#7
norbert napisał(a):Skoro mówisz, ze ten netbook będzie Ci potrzebny tylko do neta to nie lepiej kupić lepszy telefon?

Szczerze powiedziawszy niezbyt lubię telefony dytykowe a jak patrzę to tylko głównie te posiadają teraz Wifi. Ogólnie nie przepadam za tak szybkim rozwojem komórek - sam mam do dzisiaj poczciwego Sony Ericsonna K550i

Zaraz dojdziemy do tego, że jestem strasznie wybredny :-P
Odpowiedz

#8
rysiogeniusz, zacznijmy od tego jaką kwotę chcesz przeznaczyć na tego typu zabawkę ??
Odpowiedz

#9
psim napisał(a):
norbert napisał(a):Za telefon dałem 39zł przy abonamencie 49zł i umowie na trzy lata.

tj. dałeś 1800 zł ;-)
No tak, ale do tego mam dużo darmowych minut itp. i mam telefon i netbook w jednym. Paza tym mam go praktyczne zawsze przy sobie i mieści się w kieszeni.
Odpowiedz

#10
Valcyte, pierwotnie planowałem do 350 złotych - teraz to już sam nie wiem
Odpowiedz

#11
rysiogeniusz napisał(a):
norbert napisał(a):Skoro mówisz, ze ten netbook będzie Ci potrzebny tylko do neta to nie lepiej kupić lepszy telefon?

Szczerze powiedziawszy niezbyt lubię telefony dytykowe a jak patrzę to tylko głównie te posiadają teraz Wifi. Ogólnie nie przepadam za tak szybkim rozwojem komórek - sam mam do dzisiaj poczciwego Sony Ericsonna K550i

Zaraz dojdziemy do tego, że jestem strasznie wybredny :-P
Też tak na początku myślałem, ale szybko do tych telefonów się przekonałem. Pozatym dzięki dużemu ekranowi można oglądać całe filmy, co wg mnie jest super sprawą do pociagu.
Odpowiedz

#12
rysiogeniusz, Ja również polecam Tobie jakiegoś netbookalink za niecałe 900zł. który na bak będzie lepszy od tego wynalazku.

Ja posiadam notebooka 15,6" i de facto jest za duży na podróże, aczkolwiek miałem do czynienia z netbookiem 10,1" i to nie robi on żadnej furory jeżeli chodzi o pracę na tego typie sprzęcie. Tym bardziej wyrób netbookowo podobny 7 cali nie spełnia żadnych norm użytkowania. Używając przeglądarki firefox bądź przygotowany mając otwarte 2 lub 3 strony może się przywieszać.

Porównując o do standardowego smartfona telefon za 300zł. ma wyświetlacz 2,5-3,5" w najlepszym przypadku to coś jest 2-3 razy większy od smartfona.

Cytat:HIT SPRZEDAŻOWY 2000 SZTUK SPRZEDANYCH !!!!
bez komentarza

Cytat:WIFI -DARMOWY INTERNET WSZĘDZIE GDZIE JESTEŚ !
Netook MULTIMEDIALNY OZNACZA WIELOZADANIOWOŚĆ
Sprawdź Pocztę Email
Przeglądaj Strony Internetowe
Zagraj w Ulubione GRY
Oglądaj Filmy HD
Pokaż Zdjęcia Znajomym
Słuchaj Muzyki
Ponadto Tysiące Aplikacji do Pobrania

internet wszędzie, nie sądzę w pociągu TLK - nie możliwe
nie wszystkie schroniska PTTK mają wifi, a jak mają to płatne.
Gry - pasjans lub aplikacje na smartfona

DYSK 2GB - obstawiam że w płytę główną wszczepili 2 kości flash z pendriva
Procesor VIA8650 800MHz up to 1GHz - bez obrazy 1GHz miałem na swoim 1 PC
ScottyRail
Odpowiedz

#13
Używam Samsunga Galaxy Ace, dobry to sprawdzenia maila, korzystania z FB, sprawdzania Forum. Do regularnego przeglądania stron się nie nadaje - bateria jak w każdym smartfonie nie powala na podczas wyjazdu nie zawsze jest się gdzie doładować.

Polecam, tak jak psim, serię eeePC.

Zastanawiam się, że dobrym wyborem może być także tablet, tu Android działa już znacznie lepiej - w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Chociaż, pomimo, że nie jestem fanboyem Apple to uważam, że najlepsze oprogramowanie do tabletu nadal znajdziemy w iPadzie.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#14
Trzymaj się od tego sprzętu z daleka. Firma w której pracuję miała przez moment w ofercie tablety za 350zł z Androidem 4.0 (ICS) - nie było chyba sztuki w moim oddziale, która by nie padła w ciągu dwóch tygodni od zakupu (o ile nie był uszkodzony już w momencie rozpakowywania, a takich też trochę było), czas życia baterii był zupełnie śmieszny.

Chcesz dobrego netbooka - to na windows, i trzeba szykować koło 1000zł za nowy.

Sensowny tablet z łącznością 3G (bo w terenie poleganie na WiFi to nieporozumienie) to kwota minimum 700-800zł (można się rozejrzeć za sprzętem Prestigio, dość dobrze wykonany), przy czym firmowy sprzęt (Asus, Samsung, Sony) kosztuje dwa razy tyle - skądinąd to rozwiązanie właśnie polecam, bo przy sprzęcie firmowym 8 czy 10h używania na baterii to standard, a może być jeszcze znacznie lepiej. I jest wygodnie, naprawdę wygodnie w porównaniu z netbookiem. Choćby i dlatego, że uśpiony tablet dalej robi swoje, sprawdza pocztę, działa komunikator i tak dalej.

Scotty, gratuluję porównywania gigahertzów między architekturami ARM i x86 - you made my day. Może jeszcze, jak przestanę się już śmiać, przypomnę o nieco różnych wymaganiach sprzętowych Windows i Androida.
Odpowiedz

#15
rysiogeniusz, no wiesz za taką kwotę nic dobrego nie kupisz. Jeśli robisz taką inwestycję to lepiej wydać więcej grosza na coś lepszego coś co będzie Ci służyć parę lat a nie tylko miesiąc. Jeśli planujesz kupić netbooka to wydatek za nowego trzeba sobie liczyć około 1000 złotych, jeśli ma być to netbook używany to wydatek jest mniejszy o 200 - 300 złotych.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.