Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parowozjada 2012 - czym jedziemy?
#1
Jak już wiadomo z różnych źródeł Parowozjada w Chabówce odbędzie się w tym roku w dniach 25-26.08.2012, tj. ostatni weekend sierpnia bieżącego roku.

Nas forumowiczów wybiera się całkiem spora grupa z tego co mi wiadomo, więc fajnie by było abyśmy się spotkali wszyscy na miejscu razem i spędzili ten czas jako grupa, czy nawet jechali do Chabówki razem, zawsze to raźniej no i lepiej promować forum na imprezie której jesteśmy patronem medialnym w dużej grupie, niż w pojedynkę ;-) Oczywiście to tylko luźna propozycja, jeśli ktoś chcę spędzać czas samemu, czy z jakimiś innymi towarzyszami to jego wolna wola, nie ma przecież przymusu.

Na razie niestety jeszcze nie wiadomo jak wygląda dokładny plan i rozpiska Parowozjady, podobno ma przybyć jakaś maszyna z Czech. Również na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczna impreza zbiega się ze 100letnią rocznicą najstarszego sprawnego parowozu w Polsce Ol12-7.

Tutaj linki do stron o imprezie i skansenie w Chabówce dla zainteresowanych, oraz wydarzenie na Facebooku, na którym chyba najszybciej będzie więcej wiadomo jakiegoś konkretnego info o Parowozjadzie:

http://www.parowozy.pl/skansen/

http://www.facebook.com/events/219692308113797/

http://www.skansen.hg.pl/


W tym temacie możemy się konkretnie umawiać, zamieszczać wszelakie informacje o imprezie, no i wymieniać wrażeniami, zdjęciami po Parowozjadzie. Zatem pozostaje mi tylko zachęcić Was wszystkich do dyskusji ;-)
Odpowiedz

#2
Rozmawiałem z PKP Cargo, jako patroni medialni do środy otrzymamy harmonogram Parowozjady i plakat.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#3
flanker napisał(a):Nas forumowiczów wybiera się całkiem spora grupa z tego co mi wiadomo, więc fajnie by było abyśmy się spotkali wszyscy na miejscu razem i spędzili ten czas jako grupa, czy nawet jechali do Chabówki razem, zawsze to raźniej no i lepiej promować forum na imprezie której jesteśmy patronem medialnym w dużej grupie, niż w pojedynkę ;-)
Propozycja bardzo sensowna, ale z racji tego że jesteśmy z różnych krańców Polski może być ciężka do zrealizowania, gdyż ludzie będą jechać różnymi pociągami. Jeśli chodzi o mnie, to ja się mogę dostosować, bo chyba ze wszystkich mam najbliżej i niemal wszystkie pociągi (z wyjątkiem TLK Podhalanin i IR Giewont) w kierunku Chabówki przez Kraków przejeżdżają. ;-)
Zakładając jednak że propozycja @flankera byłaby przyjęta, to jedynym sensownym wyjściem byłoby jako punkt spotkania obrać Kraków i do Chabówki jechać pociągiem Regio "Kasprowy", który jest skomunikowany w Krakowie z wieloma nocnymi TLKami z Polski, co Wy na to?
Odpowiedz

#4
Jest szansa, że i ja się pojawię na "Parowozjadzie", będzie to mój pierwszy raz w Chabówce. Jeśli się pojawię przyjadę i wrócę GIEWONTEM.
Odpowiedz

#5
Ja mam bezpośrednie połączenia i sensownych porach. Mowa o TLK Regle oraz Mocniaku ;-) Oczywiście mogę się dostosować.
Odpowiedz

#6
przem710, wszystko zależy na podstawie jakiego biletu będziesz podróżował. Jak będziesz miał tylko podróżnika to lepiej jechać bezpośrednio, ale jak do tego podróżnika byś miał plusa to "Monciak" w Krakowie jest idealnie z "Kasprowym" skomunikowany ;-)
Odpowiedz

#7
Adams jeszcze nie wiem jak na to przystaną inni, bo to tylko taka luźna propozycja z mojej strony, ale myślę że ja, Bartek i Leon polecimy razem od Wrocławia w stronę Krakowa i zreflektujemy tą opcję spotkania i wspólnej jazdy tym regio.

Mamy do wyboru Pogórze i Przemyślanina. Przemyślaninem możemy jechać, ale na przesiadkę na regio do Chabówki w Krakowie mamy wtedy tylko 4 minuty, a jak wiemy Przemyślanin lubi być sobie "delikatnie" opóźniony, więc ja bym proponował nam Pogórze do Płaszowa, 6:15 się meldujemy i mamy równo 2h do w/w regio :-) Później już nie ma za bardzo się czym dostać, więc to jest wg. mnie najlepsza opcja.

Oczywiście wszyscy forumowicze nie dadzą rady jechać tym regio czy jakimiś danymi TLKami wspólnie, ale w miarę możliwości jeżeli takie istnieją i nam to odpowiada możemy jechać razem ;-) Ja, Bartek i Leon mamy opcję i pewnie z niej skorzystamy, myślę że inni jeśli im to pasuje też na to przystaną.

Możemy też jechać Pogórzem do Katowic, tam przesiadka na Podhalanina i 8:30 jakoś meldujemy się w Chabówce. Jednak wtedy odpadnie nam opcja spotkania się w Krakowie i wspólnej jazdy. Innych opcji transportu za bardzo nie mamy oprócz tych dwóch połączeń, więc kwestia jest taka jak zadecydują i podejdą do pomysłu Bartek i Leon ;-) Ja jestem za Pogórzem, spotkaniem się w Krakowie i jazdą tym regio, także reflektuję propozycję ^^
Odpowiedz

#8
flanker, ja mam bilety na Podhalanina! Dla mnie to podróż na całą noc, więc będę grzecznie spał aż do Chabówki, gdzie, mam nadzieję obudzi mnie przeuroczy steward WarsuTongue
Pozdrawiam, Leonardo
http://www.leospace.pl/

Kilometry w 2012 | 2013 | 2014 | 2015
Odpowiedz

#9
Jeszcze nic pewnego, ale być może też się pojawię. Zależy jak mi się plany ułożą. Dojechać bezpośrednio Podhalaninem mogę, tak samo, jak i wrócić sobie nim do Poznania.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#10
Leonardo ah no tak, zapomniałem że wy macie opcje bezpośrednią... Sry stary, zapomniałem :-)

Hmmm, zobaczę co powie Bartek, w sumie jeszcze mamy dużo czasu do Chabówki i zobaczymy jak to będzie, postaram się dopasować pod większość :-)
Odpowiedz

#11
Ja na podróżniku i chyba "podhalaninem" z Lublińca a po imprezie gdzieś nad morze :-)
Odpowiedz

#12
Jeżeli przyjadę to samochodem, na tak krótkim odcinku pociąg mi się nie opłaca tym bardziej, że prawdopodobnie nie pojadę sam.
Bajka o czasie.
Odpowiedz

#13
Ja ruszam TLK Monciak o 1:17 mam z Warszawy Centralnej a na 9:25 będę na miejscu.
Odpowiedz

#14
Więc zapraszam wszystkich do mojego Podhalanina z nocy z piątku na sobotę ;d
Tylko zagadajcie, że wy z forum, bo tak to nie będę wiedział skąd mnie znacie ]-> ;-D
Odpowiedz

#15
Krzychu191, więkrzość naszych użytkowników pewnie pojedzie w forumowych koszulkach więc będą rozpoznawalni na odległość :-P
Poza tym ja i @kebeka po przyjeździe "Reglami" do Zakopanego planujemy się wybrać do Chabówki, chociaż na przysłowiową chwilę. Jak co to pisałbyś się na coś takiego?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [20/21.07.2019] Parowozjada 2019 w trzeci weekend lipca mpmazurek 0 2 851 08.01.2019, 10:46
Ostatni post: mpmazurek
  Parowozjada 2018 Adams 0 2 942 13.08.2018, 14:04
Ostatni post: Adams
  parowozjada Chabówka 2017 wlodek1956 1 2 512 22.03.2017, 21:16
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  Parowozjada 2015 Adams 18 7 941 25.08.2015, 22:15
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  X Parowozjada w Chabówce - ForumKolejowe.pl patronem medialnym imprezy mikrobart 22 8 362 13.09.2014, 14:41
Ostatni post: Leonardo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.